Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tanitsak meg 10hóbapos...

Miket tanitsak meg 10hóbapos babámnak?

Figyelt kérdés
Utánzással tanulnak ugye,de félek,hogy valamit nem csinálok amit jó lenne ha megtanulna. Pl Tapsol már,de nem integet pedig azt mutogatom neki többször napközben.Magamat anyának hívom előtte de nem túl gyakran. 11hós "barátnője"már mondja,hogy anya,apa mama,gyere,vau ha kutyát lát, szándékosan! Enyém ennek a közelébe nincs,pedig sokat beszélek hozzá,éneklek mondókázok neki. Bár nem vauzok ha kutyát látunk. És eszembe jutott ki tudja mik vannak amiket csinálom kéne,hogy megtanulja.

2019. szept. 7. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj ezen és főleg ne hasonlítgasd őt más babákhoz.

Az enyém is 10 hónapos. Tapsol, de nem pápázik. Majd fog. Tapsolni is egyik pillanatról a másikra kezdett.

Csak ba-ba, apa, papa még a "szókincse".

2019. szept. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem verseny


Van olyan 2 éves aki alig beszél...

2019. szept. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 11 hónapos lesz a lányom, mindent csak babanyelven karatyol, de azt sem következetesen, hanem ami jön. Integetni tud, ha akar, tapsolni szeret. Hiába nézzük végig minden nap az állatos könyvet meg mondom mi mit "mond", ő csak nevetgél meg nézi a számat.
2019. szept. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne tanítsd. Bízz benne.
2019. szept. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Deriválást mindenképp.
2019. szept. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
11 hónaposan még nem beszélnek tudatosan. Amúgy semmit, játék közben megtanulja, amire már képes.
2019. szept. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Másfél éves a fiam most, engem is és az apját is úgy hív, hogy “A” csak más hangsúllyal, kimondani tisztán annyit mond, hogy nem, mama, szép, most próbálgatja a szappa(n) szót, de minden más új/régi szónak csak az első két betűjét hajlandó esetleg mondani. A tapsolást magától kezdte miután milliószor elénekeltük a “ha jó a kedved tapsolj egy nagyot”, amit hamar csinált az a lábának a mutogatása volt, most is úgy mondja a lábának, hogy bá a cipőjének meg bé, a víznek jeje s van még csomó ilyenje. Ne aggódj nem késtetek le semmiről. Énekeljetek, mondókázzatok s közbe mutogass neki, hogy legyen izgalmas ezek sokat segítenek szerintem.
2019. szept. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az integetést én úgy tanítottam neki, hogy szembeálltunk tükörrel vagy akármivel amiben látszottunk, ő az ölemben kifele fordítva, hogy lásson s integettem s mondtam, hogy sziiiiiaaaa, majd az o kezével is csináltam.
2019. szept. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!