Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislanyom 6 honapos es nem...

Kislanyom 6 honapos es nem forog, utalhat ez barmilyen mentalis problemara?

Figyelt kérdés
Vedono szerint nem kell aggodni, mert egy nagyon ertelmes, figyelmes baba, akivel egyebkent az egvilagon semmi problema nem volt soha! Hasrol hatra atbillent mar parszor, de alapvetoen nem szeret hason lenni. Jarunk devenyeshez, mert feszes a vall illetve nyak izma, de engem rettentoen zavar, hogy nem kepes forogni! Pici baba kora ota szepen tartotta a fejet, gyonyoruen fogja a jatekait, elvezi a kukucs jatekot stb. Egyszoval mindent csinal csak nem forog, inkabb a felulessel probalkozna. En sajnos teljesen ki vagyok ettol (nyugodtan kovezetek meg) es mar az anyasagot sem elvezem, mert mindig arra gondolok, hogy lehet ez valami fogyatekossagra utal nala!

2019. szept. 10. 15:05
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*az oldalara elszokott fordulni! A csipoje miatt kellett UHra valamint ortopedushoz mennunk, de semmi rendelleneset nem talaltak nala.
2019. szept. 10. 15:08
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A forgásra 7 hónap a határ. 3 gyermekem van, egyikük extrém lusta, ő majdnem 7 hónaposan forgott, akkor is csak unszolásra. Makkegészséges. Aki viszont halmozottan sérült (látás, mozgás és értelem), ő 5,5 hónaposan forgott mindkét irányba.
2019. szept. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Nyugi!


Ha ennyire parazol vidd el fejlődés neurologiara.


Az én kisfiam 6 honaposan kezdett kuszni, viszont majdnem 8 hónapos volt mire forogni kezdett. Jövő honapban lesz két éves. Egyedül eszik, beszél, énekelni próbál, napközben bilibe pisil, kakil. Szociális, maszokazik, csuszdazik. Semmilyen elmaradása nincs.

2019. szept. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kedves 3as koszonom es nagyon sajnalom, tudom egyebkent, hogy nem egeszen normalis, hogy ennyire aggodok csak hat ki nem aggodna a gyereke egeszsege miatt! Mar a terhessegem soran is mindig ettol feltem!
2019. szept. 10. 15:14
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Nekem nem kell bemutatni az aggódást, de ezzel a hozzáállással a gyerekednek ártasz. Idegeskedéssel nem lehet a bajt elkerülni. Ha jönni akar, akkor jönni fog. Kislányodra figyelnek, ennel többet nem tehetsz. De nem élheted így az életed. Ismerek olyanokat, ahol sérülés miatt lett beteg a gyerek szinte felnőttként, olyanokat ahol később jelentkezett egy veleszületett betegség (anyagcsere bajokra jellemző ez). De nem retteghetünk folyamatosan. Élvezd, ahogy fejlődik.

Hármas voltam

2019. szept. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Mentális betegségre nem utal, csak fizikaira, de azt meg már kezelitek szóval ne aggódj semmin, fog forogni.
2019. szept. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Az én kisfiam 8 hónaposan kezdett forogni. Neki is a válla volt feszes. Dévényezünk mi is.

Tudom, hogy nagyon nehéz. Az értelmével szerintem nincs gond. Annak lennének más jelei is. Meg te is írod, hogy értelmes, figyelmes baba.

2019. szept. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Az értelmével biztos nincs baj a leîrtak alapjan! Nagyon szepen csinálja amiket kell. Onnan tudom hogy az en kisfiam 7 honapos és bizony en is sokat aggodok miatta. Ő egyebkent hamar hasrafordult, de ez akkor még csak reflex szerű mozdulat volt és valahol 5,5-6 honaposan keszult el ugy vele hogy biztosan es tudatosan tudta csinalni minden iranyba. Egyebkent 6 honapos korig kell hasrafordulni, es 7 honapos korig vissza. En ugy tudom minden mozgasba belefer 1 honap csuszas, ergo ha csak 7-8 honaposan fog forogni az is még teljesen normalis!!

Esetleg kerd meg a Devenyest, hogy mutassa meg hogyan kell forgatni, majd otthon te is csinalhatnad vele valami kis jatekkal motivalva. Nekünk anno mutatták és szerintem segitett abban hogy jobbra és balra is menjen neki. Lehet, hogy ha megérzi a mozgast akkor már bátrabban el is mer indulni vele.

Egyebkent jo szivvel ajanlom a Gezenguz alapitvanyt, ha Bp-i vagy. Ott jatszva tanitjak a babákat. Nekünk jobban bejött mint a Deveny, igaz szamunkra azert volt csak szükseges mert sokat kiflizett es az egyik oldala joval erősebb volt mint a masik.

Sok sikert a babádnak, es nyugodj meg: a legtöbb anya aggódik és ez normális!💞

2019. szept. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Pici baba kora ota szepen tartotta a fejet,"


Mert feszes. Ez nem képesség, hanem ez a tünete.

A gyógytornászt faggasd, hogy hogy álltok, de a feszesség a legkönnyebben korrigálható probléma. Ha hipotón lenne, akkor lenne kemény menet.

2019. szept. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%
En is túl tudom aggodni a dolgokat de mostanra sikerült lenyugodnom nagyjabol (11 honapos). Tipp vegyél mely levegot es kepzeld el h pl egy evvel idosebb mint most es mar rohangal mutogat es szeded le mundenhonnan ( mert megsugom ez lesz!) ugye nilyen vicces hogy valaha ezen aggodtal? En meg nem lattom gyereket aki igy maradt! Ha baja lenne vedono mondta volna már!
2019. szept. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!