Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem beszél magyarul?...

Miért nem beszél magyarul? Mit csináljak hogy elkezdjen úgy is beszélni?

Figyelt kérdés
Csak németül mond szavakat. Én mindig magyarul beszélek hozzá a férjem csak németül tud ő úgy beszél hozzá. Meg fogja majd tanulni?
2019. szept. 10. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos. Barátnöméknél pont ugyanez a felállás, érti a magyart a gyerek, de egy hangot se hajlandó beszélni magyarul, majd lehet kicsit később fog.
2019. szept. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Persze, hogy meg fogja. Előbb utóbb megszólal. Japán magyar párost tudok, félelmetes ahogy a gyerekek váltják a nyelveket. Nagyon szerencsések.
2019. szept. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idos a pici?
2019. szept. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Külföldön baby-sitterkedtem évekig vegyes családoknál, ahol az egyik szülő magyar volt, a másik meg vagy az adott országból való, vagy egy harmadikból (ez utóbbi esetben a gyerek 3 nyelvet tanult egyszerre: anya, apa, ovi mind különböző). Sok családnál megfordultam, és tapasztalataim szerint a többnyelvű gyerekek később kezdenek beszélni, kb. 3 éves korukra tanulnak meg, viszont mindkét (vagy akár 3) nyelvet is tökéletesen elsajátítják, sőt mire iskolába kerülnek olyan 5-6 éves korukra már rendesen tolmácsolni tudnak. Én rendszeresen bevontam a gyerekeket ügyintézésbe, hogy "Mit mondott a néni?" amikor nem értettem valamit, és tök jól lefordították, meg válaszoltak is. :D


Úgyhogy türelem! Meg fogja szépen tanulni, csak maradj következetes, és ne beszélj hozzá más nyelven!

2019. szept. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Baba kategória....A baba az egy év alatti. Annak meg sehogy se kell beszélnie.

Két vagy többnyelvű gyerekéknél normális ha 3 éves körük körül kezdenek beszekni

2019. szept. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!