Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Miért nem beszél magyarul? Mit csináljak hogy elkezdjen úgy is beszélni?

Csak németül mond szavakat. Én mindig magyarul beszélek hozzá a férjem csak németül tud ő úgy beszél hozzá. Meg fogja majd tanulni?

szept. 10. 18:44  Privát üzenet  

A válaszok
Nem biztos. Barátnöméknél pont ugyanez a felállás, érti a magyart a gyerek, de egy hangot se hajlandó beszélni magyarul, majd lehet kicsit később fog.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont szept. 10. 19:02 Privát üzenet
Persze, hogy meg fogja. Előbb utóbb megszólal. Japán magyar párost tudok, félelmetes ahogy a gyerekek váltják a nyelveket. Nagyon szerencsések.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont szept. 10. 19:35 Privát üzenet
Mennyi idos a pici?

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont szept. 10. 23:48 Privát üzenet

Külföldön baby-sitterkedtem évekig vegyes családoknál, ahol az egyik szülő magyar volt, a másik meg vagy az adott országból való, vagy egy harmadikból (ez utóbbi esetben a gyerek 3 nyelvet tanult egyszerre: anya, apa, ovi mind különböző). Sok családnál megfordultam, és tapasztalataim szerint a többnyelvű gyerekek később kezdenek beszélni, kb. 3 éves korukra tanulnak meg, viszont mindkét (vagy akár 3) nyelvet is tökéletesen elsajátítják, sőt mire iskolába kerülnek olyan 5-6 éves korukra már rendesen tolmácsolni tudnak. Én rendszeresen bevontam a gyerekeket ügyintézésbe, hogy "Mit mondott a néni?" amikor nem értettem valamit, és tök jól lefordították, meg válaszoltak is. :D

Úgyhogy türelem! Meg fogja szépen tanulni, csak maradj következetes, és ne beszélj hozzá más nyelven!

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont szept. 11. 00:16 Privát üzenet

Baba kategória....A baba az egy év alatti. Annak meg sehogy se kell beszélnie.

Két vagy többnyelvű gyerekéknél normális ha 3 éves körük körül kezdenek beszekni

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont szept. 11. 06:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kisifam magatol feltud allni es menni par lepest meg all is magatol egy jo darabig, mennyi ido a kicsi lepesektol, h elkezdjen tobb lepest menni magatol? Vagy tovabb alljon?
Az jó ha a 23 hónapos babám\kislányom angolul el tud számolni 10ig és több szót tud mint magyarul?
Otletek fiunevekre, ami magyarul es romanul is jol hangzik?
Kisfiam most 5 éves, jelenleg olaszországban élünk. Most kezdi az iskola előkészítőt. Olaszul anyanyelvi szinten beszél, angolul társalgási szinten, magyarul szavakat csak. Így...
Mikor késő hogy elkezdjen beszélni a baba?
Ha felnyomja magát négykézlábra és úgy hintáztatja magát, mivel tudnám segíteni, hogy elkezdjen mászni?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!