Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy viselitek, ha jól...

Ti hogy viselitek, ha jól kialakult napirendetek felborul?

Figyelt kérdés
Nem a baba dolgai miatt( fogzás,kötelező doki,időjárás) hanem Pl ha rokonok jönnek,túlpörgetik babámat az egész napos gagyogással,így nem jelzi ha álmos vagy éhes nem tudom akkor eteti,elaltatni mint ahogy szoktam,egyszer csak ordít és a sok okos kérdőn néz rám,hogy most mi a baja? Olyan ideges tudok lenni,hogy felpofoznám mindet. Volt ilyen pár napja, :szóltam,hogy pelenkázni aztán ebédelnie kéne,oda se figyeltek rá. Aztán annyira kiakadt szegénykém,hogy elaludt pelenkázás és evés nélkül😡 utána szépen evett,már nem volt gond. Én direkt figyelek rá,hogy ne másszak az arcába egész nap,egyedül is játszon,persze figyelek rá,de ilyenkor meg megy a szórakoztatás egész nap elterelődik a figyelme,nem eszik,alszik rendes.

2019. szept. 10. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálom tartani a napirendet de nem borulok ki ha nem sikerül. Kb 8 hónapos volt amúgy is amikorra beállt, előtte hetente máskor csinált valamit én meg sosem kényszerítettem rá semmit, akkor aludt és akkor evett amikor álmosnak vagy éhesnek láttam nem pontban 5-kor mert azt találtam ki.

Az elején a rokonok / barátok jönnek - mennek de hidd el, hogy ez tart kb 3 hónapig aztán le sem fognak szarni. Szerintem ne izguld túl mert csak magadat hergeled. Az más kérdés, hogy bunkó az a rokon akinek ha mondod, hogy a babának most programja jön a füle botját se mozdítja de nyilván ezzel nem tudsz úgyse mit kezdeni. Én úgy voltam ezekkel, hogy nem a világ vége ha egyszer - egyszer csúsznak a programok.

2019. szept. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
24%
Úgy káromkodok,magamban ha olyan helyen vagyok,hogy a jó fizikai képtelenség(isten) is felébred,hogy mi a f van. Nagyon nem bírom,ha az én levesem a célpont,ami tökéletesen megvan csinálva. Ha ilyesmi van,nem vagyok túl barátságos, nyílván...De aki felrúgta az egészet,nem fogok cipőt csókolni az biztos. Úgyhogy ilyenkor igyekszem igazítani,de csak rosszabb lesz,mert mindig én sérülök a végén,és még én is vagyok ráadásul a hibás....mindig nekem kell elengednem valamit,vagy hasonló. Mert mindenki aki azt mondja,hogy ne nyafogj,azzal ilyen nem történik sose,és sok esze sincs általában,úgyhogy vszínű nincs is sok gondja,meg tennivalója.
2019. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem érdekel, ilyenen nem izgatom magam. Nem tudom mennyire fontos dolog ez a napirend, de én nem nagyon pörgöm túl, nincs 2 egyforma napunk amúgy sem.
2019. szept. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Másfél éves és már iszonyú korán saját maga által kialakított kis napirendje volt. Pontos időkben aludt és evett, az alvások hossza is egyforma volt. És ezt tiszteletben is tartottam, bárhová mentünk/megyünk (nagyik, kirándulás, wellness napok stb.) a napirend, alvás, etetés, fürdés stb. időpontjai sérthetetlenek. Pl. bárhol alszunk este 7kor fürdés, fél 8kor ágy.

És egyáltalán nem érdekel ki mit gondol erről, ha látom tele a pelus cserélem, altatási idő van és látom fáradt viszem az ágyba, nem érdekel ki mit szeretne csinálni még vele. És a gyerekem kiegyensúlyozott, tudja mikor mi után mi következik,bárhol is van, mondjuk mindig el is mondjuk neki. Biztos a laza napirend is jó dolog, nem próbáltam, nálunk az időpontok betartása bevált.

2019. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem húzom fel magam, mert olyan nem is fordulhat elő, hogy bárki felülbírálja azt, amit a gyerekkel kapcsolatban mondok vagy kérek. Főleg ilyen számukra még sarkallatos kérdésekben, mint alvás meg evés.

2 éves a fiam, előfordul, hogy borul kicsit a megszokott rend, tudom mikkel jár és tudom kezelni is, de ennek ellenére nagyon törekszem rá, hogy a napirend ne sérüljön.

Hamarosan felújítás elé nézünk, a déli alvás komoly fejtörést okoz, de csak megoldjuk vhogy.

2019. szept. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, második gyerekkel már konkrétan csak álom a(z ideális, csak a babára koncentráló) napirend...

A nagyobbat hozni-vinni kell. Egyik nap reggel gyógytorna, máskor úszás, ott az ovi... örülök ha megetetni megtudom a kicsit, az alvás pedig legtöbbször ott éri, ahol vagyunk. Nem tetszik, de ez van, ezt kell szeretni.

Egyébként ritka rugalmas, nagyon "jó baba". Sokkal könnyebb vele, mint a testvérével volt, pedig ő is fogzik, nyűgös, sokszor sehogy se jó neki, de boldogulunk... vajon a rutin?

2019. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A 2-es valaszolo konkretan azt sem tudom mirol beszel..:D nem ertek egy mondatot sem abbol, amit oda leirt.. vagyis, otletem sincs mire valaszolt :D


En nem borul ki ha felborul a napirend, sot en azoktol a rokonoktol borulok ki, akik nem tudnak az evi egy csaladi szulinap/nevnap/karacsonyon kicsit lazitani meg jol erezni magukat, mert korulottuk kell ugralni, hogy minden ugy kegyen ahogy ok eltervezik, majd meg kb teli szajjal felugranak egy vacsira vegen, hogy rohanni kell mert a gyereknek mar husz perce a kadban kene lennie... (nikozben a gyerek a leheto legngyobb vigyorral jatszik a csaladdal) paramamik👏🏻

2019. szept. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vegigolvastam megegyszer, mar kezdem kb erteni, hogy mirol akar beszelni a 2es de a fizikai keptelenseget (Istent) meg a levesfozest meg mindig nem ertem ;D bocsi, en megprobaltam
2019. szept. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jo kerdes es en is sokat filozok ezen. A gyerekem annyira kiegyensulyozott, amikor szepen halad a kialakitott napunk. Neha nyilvan van benne 30 perces csuszas itt ott, de azert tartjuk a menetrendet. Szerintem ennek is koszonheto, hogy 1,5 hos kora ota este fel10tol reggel 7ig atalussza az ejszakat (ne kovezzetek meg tudom hogy van mas is aki tart napirendet megse alszik a gyerek, nem altalanositani akarok, csak szerintem nalunk ez bejon).

Ahogy no ugy ugyebar egyre tobbet van ebren es hosszabb az etetesek kozotti eltelt ido is, igy a napirend is folyamatosan valtozik, de igyekszel gyorsan hozzaszoktatni mindig egy fix ujhoz.

De hat engem teljesen kiakaszt amikor rajtunk kivul allo ok miatt ez borul... multkor is atjottek baratok megnezni a babat, 7re jottek es fel10ig maradtak... nem is gondoltam h eddig maradnak. Belelogtak az esti jatekba, az elcsendesedesbe, furdetesbe, evesbe, osszebujasba, altatasba.... es baromi nyugos volt tole a gyere. Fel8kor mar kesziten az ejszakara, simizem, masszirozom, sotetebb fenyt csinalok, csak egy lampa eg a konyhaban, furdunk, eszunk, bofi, rajtam szuszokal... ehhez kepest itt duruzsolt meg 2 plussz ember, hangosan, ment a tv, az osszes lampa egett, bejott megnezni a ferdest, az etetest.... sirt a gyerek nem is ertem miert nem vettek eszre magukat🤷🏼‍♀️ De kozbe meg nem akar az ember a hazsartos paramami lenni, aki elkuldi a latogatokat. Pedig azt kellett volna...

Szoval nekem a konkluzio, h en ezentul eleve meg fogom mondani kedvesen a latogatoknak h ekkor es akkor jojjenek, ekkor es akkor pedig menjenek el. Elore megbeszelve nem olyan rossz mintha ott helyben akad ki az ember h huzzatok mar el

2019. szept. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!