Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babának kellene...

4 hónapos babának kellene napirend?

Figyelt kérdés

3 hós státuszon+oltáson tette fel a kérdést a védőnő, hogy van-e napirendünk. Akkor azt mondtam hogy kb. van, mert épp olyan szakaszban voltunk, hogy mintha beállt volna valami, de azóta megint teljes káosz.

Van, hogy ötször ébred éjszaka, és van, hogy hajnalig alszik... Van, hogy 4-5 órát alszik napközben, és van hogy egyet. Az evése mennyisége is változó (anyatejes). A séta sem ugyanolyan, nyáron a leghűvösebb időben igyekeztem levinni, most a legmelegebben, plusz ha valami dolgunk van időre nyilván felborul minden. Az egyetlen fix pont a napban a fürdés-evés-alvás este (a fürdést csak 10-15 perceket toljuk, fáradtságtól függően).

Szóval tényleg kéne legyen napirendje 4 hónapos babának? Ha igen mit rontok el, mit csináljak másképp?


2019. szept. 11. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Te vagy az anyukája, te vagy vele egész nap, senki más nem ért annyira a babádhoz, mint Te. Te hogy látod? A te gyermekednek kellene már napirend? Ha jól megvagytok így, akkor nem kell. Ilyen luxusod soha többé nem lesz. Csak te és a babád. Élvezd ki. Többedik gyereknél már muszáj valami rendszer, hiszen a többiekkel is foglalkozni kell.
2019. szept. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Olyan napirend nem, amit kortól és időjárástól függetlenül betartatsz, de jó ha egy adott idòszakban nagyjából hasonló sorrendben és nagyjából egy idősávon belül vannak a dolgok.

Nyilván nem kell 12-kor megtömni, ha épl elaludtatok és a tízórai is késett.

Illetve az igényei is mindig változnak, ahogy megindulnak a nagymozgások pl jobban elfárad. Figyelnk kell mindug a tendenciájat és tudni mi várható a kor miatt. Pl amikor elkezd a 3 alvásból 2 lenni, ami majd lassan jön Nálatok, meg pár hét azért, és látod ennek a jeleit, akkor még játssz vele, és fokozatosan később altasd.

Minden változásnál néha bebukja az ember, pl este 7kor váratlanul bealszik es 9-kor kukorékol, akkor tudod, hogy ezt ma elb...tad 😂.

De alapvetően a 4 hónaposok már elkezdik strukturálni a fejükben a világot és tudni, hogy mi után mi szokott jönni.

A babához nem alkalmazkodó napirend erőltetése persze értelmetlen.

2019. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

De az amúgy nagyon sokat segít ha nagyjából tudod, mikor mit fogtok csinálni, mikor lesz èber a baba és mik a szokásai. Én pl múltkor elvittem piacra és úgy gondoltam, hogy a buszon elalszik, mert alvásidőre esett és majd pont evésre hazaérünk.

De beszívtam mert túl izgi volt neki, nem aludt, csak mire hazaértünk egyszerre volt álmos és éhes, mire megfőztem a kajáját, tiszta hiszti volt, nem akart enni, mert amikor túl éhes, nem eszik (még nem kötötte össze a hozzátáplálást, nem tudja, hogy ez segít az éhségen, a macera viszint idegedsíti ha nem nyugodt), aztán mire végre rendeződtünk túl későn és túl nagyot aludt.

Mivel nagyon rossz alvó, én megfizetek minden tévesztésért, és néha 10 percen múlik.

2019. szept. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyerek alakította a napirendet és mivel élhető volt hagytam úgy.Nem nyúlkáltam bele alapvetően magától beállt minden a helyére.Persze változott, mikor épp nagymozgást tanult vagy kevesebb alvásra állt át, akkor 1-1 hétig keveredés volt, de aztán beállt újra.Szerintem az, hogy az esti fürdés -evés -alvás megvan mindig egy időben bőven elég egy 3-4 hónapos gyereknél úgyse tudod időre altatni napközben van mikor kevesebbet vagy épp többet alszik ezek mind változtatnak valamennyit a napon.
2019. szept. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Nekem muszáj támpont, pl most tíz napja úgy vagyok egyedül a babával, hogy a házat, a kertet el kell lássam, apja gyakran itthon eszik (30 órázik egymas után több napot meg több éjszaka egymás után), nincs segítség, a gyerekem nincs meg egyedül egy percet se.

Raadásul ha nincs kimozgatva, még a szokott 2-3 óránként ébredésnél is rosszabb pl éjfélkor alszik el, 3-kor kel. Mivel én se tudok másnap aludni, igyekszem tartani egy rendet. Akkor tudom, mikor végez a mosógèp, a kenyérsütő, mikor megyek boltba, gyereket és kutyát sétáltatni stb. Van hogy órákat adok vafy megyek vezetni (apja olyankor otthon van), nem lehet akármikor akármi.

Ha egy kisangyal baba lenne, még így is ellennénk napirend nélkúl, de ő mindentazonnal baba, és így viszont nekünk a rendezettebb nap jobban fekszik, mert ő is szereti, tudja, hogy pl melyik napszakban hol alszik (pl babakocsiban a kertben), mi várható, ha felébredt.


De hát ezek a dolgok mindenhol egyedik, és ahogy az első írta, ha még van több gyerek, akkor nincs tovább laza élet 😂

2019. szept. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is pont 4 hónapos a babám, ugyanez a problémám. A reggeli ébredés nagyjából fix (7 körül ébred) és este 7 és fél 8 között a fürdés-evés-alvás. Aztán a többi 🤷🤷🤷


Most például tegnap reggel 9-kor elaludt és aludt délután egyig egyhuzamban. Ma ugyanúgy elaludt negyed 10 körül, de 10-kor már ébren volt és a babakocsiban vigyorgott nekem, ez biztos jele annak hogy nem fog visszaaludni :D

Úgyhogy én sem tudok napirendet tartani. Most egy jól alvó gyereket ébresszek fel? Nem fogom felébreszteni. Ha nem akar aludni és totál éber, minek erőltessem az alvást? Éjszaka van hogy háromszor ébred enni, van, hogy egyszer sem, és nem tudom mitől függ, mert vacsira mindig ugyanakkor és ugyanannyit kap (tápszeres). Ha nem éhes, nem eszik ha fejre állok, akkor sem. Ha meg éhes, bármit tehetek, addig üvölt míg enni nem kap. Hogyan tologassam így az időket? Szóval halvány gőzöm nincs hogy mit csináljak. Néhány ötlet nekem is jól jönne.

2019. szept. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: nagyon érdekes, az én babám is tegnap délelőttől délutánig maratoni alvást tartott, pont emiatt jutott eszembe a kérdés. Ma meg ezzel szemben 2x fél óra volt eddig az alvás, és szerintem estig már nem is számíthatok többre.

Őszintén nekem is ez a bajom, hogy nem tudom mit lehetne tenni...Ha éhes, ordít. Ha nem éhes de tömöm a szájába a mellem, akkor is ordít. Ha nem alussza ki magát, ordít. Ha meg nem fáradt még kellően, akkor altatgathatom én 3 órán keresztül, akkor sem fog kidőlni.

Szóval passz. Persze biztos nem lehetetlen dolog, ahogy írták sokan tesó mellett muszáj, meg minden, tudom, biztos sikerülhet, de én is tanácstalan vagyok...

2019. szept. 11. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!