Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 100% tápszeres babának mikor...

100% tápszeres babának mikor adatok bármi egyebet a tápszeren kívül? És mit?

Figyelt kérdés

Sajnos nem igazán igazodok ki a hozzátáplálás terén, a védőnő közölte hogy nézzek utána a neten. Köszi.

Néztem táblázatokat, de nem adnak választ a kérdéseimre. Mivel kezdjem? Mi legyen az, amit életében elöször megkóstol a gyerek és hogyan, mennyit? Gyümölccsel kezdjem vagy főzelékkel?

Sajnos a családban nagyon sok a táplálékallergia, okosan szeretném csinálni.


Köszönöm minden tapasztalat anyuka tanácsát.


2019. szept. 11. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Amikor mutatta az erettseg jeleit, pl amgatol meg tudott ulni, ekkor volt majdnem 7honapos.

En parolt, bio zoldsegekkel kezdenem a hozzataplalast.

2019. szept. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem a védőnőnek és nem is más anyukáknak kell elmondani, hogy te, a te gyerekedet hogyan és mivel etesd. Ez a te felelősséged, ugyanúgy, mint hogy mit adj rá, hogyan alakítsd a napirendet, vagy hogy mekkora legyen a korkülönbség a tesók között.


Beírod Google-be, hogy hozzátáplálási táblázat. Megnézel többet is, látod az átfedéseket, meg hogy mi az, ami tök máshol van (pl avokádó van, ahol 4, van, ahol 18 hónapos 😄). Kiválasztod, amelyik neked a legszimpibb, kinoymtatod, melléírkálod, amit máshol láttál és jobbnak gondolod. Veszel egy etetőszéket, ha még nem ül a baba, akkor dönthetőt. Előkét, műanyagkanalat, tálakat, tányérokat, meg egy jó turmixot, és hajrá!

Első nap 2-3 kanál. Második nap a duplája. Harmadik nap ehet, amennyit akar. Negyedik nap az az adag mehet, ami előző nap és 2-3 kanál új íz is. Keverni lehet, de egyszerre csak egy új dolog legyen és abból mindig fokozatosan növeld az adagot. Ha megeszik annyit, amennyi után nem kér tápszert, akkor az az étkezés ki van váltva. Mindig délelőtt kapjon újat, ha kiütést, hasfájást, székletváltozást látsz, akkor azzal állj le. És ne lássa a gyerek, hogy mennyire görcsölsz ezen, mert az életben nem fog semmit elfogadni.

2019. szept. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A világon senkire nem akarom a felelősséget ráterhelni, de legutóbbi információim szerint ez az oldal azért van, hogy tanácsokat, segítséget kérjünk a nálunk tapasztaltabbaktól. Biztosan sokkal jobb lenne, ha tájékozódás, utanajárás nélkül csinálnám ami eszembe jut.


Köszönöm egyébként a hasznos tanácsokat!

2019. szept. 11. 14:39
 4/8 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtem, 2 hetig csak almát reszeltem neki, kinyomkodtam a levét és aut kostoltattam. Utana az alma reszeleket is adtam neki, majd oszibarack, krumpli, répa, sütötök, saláta, gesztenye, körte.. :) a második gyermekemnél is 4 hónapos kora körül fogom elkezdeni hasonlóan :)
2019. szept. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Pedig egyértelműek a táblázatok. Ott a lista, miket ehet x hosan. Az már teljesen mimdegy, hogy almával, barackkal vagy krumplival kezded, de tényleg. Ennyire ne legyel tehetetlen!
2019. szept. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én kisfiam 10 hósan kezdett kóstolni, 1xűen addig semmit nem volt hajlandó. Másfél évesig egyetlen étkezés sem volt kiváltva, csak 2 étkezés félig, amúgy anyatejes volt. 2 évesen a 2 étkezést sikerült teljesen kiváltani, aztán még 3 évesig a többit úgy, hogy cumival(anyatejjel) kelt, feküdt és a délutáni alváshoz is kérte. Utána már csak reggel-este kapott tejitalt vagy hasonlót, leszoktattam nagy nehezen.

A lényeg, mi 10 hósan zöldségpürékkel kezdtünk, majd gyümölcspürékkel(azért nem gyümivel, mert mondták sokan, hogy a gyümi savas, sok gyerek emiatt lesz rossz evő az első tapasztalat miatt, na de mindegy, sokan gyümivel kezdik). Azután amit fél évesen kellett volna sorban, 4 napig adtam ugyanazt, utána tovább haladtunk. A mai napig imádja a tejszínes zöldségpüréket(zöldségkrémleves/mártás, ha úgy tetszik), gyümölcsturmixokat joghurttal.

Szóval a lényeg, hagyni kell, hogy ő magától álljon át, vmelyik babáknál egy könnyen és gyorsan megy, vki viszont nem halad ilyen ütemben.

2019. szept. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7 hónaposan, mert nagyon tolt a védőnő. Várnom kellett volna még, nem volt érett rá. Kicsit sem érdekelte a szilárd étel.
2019. szept. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4 hós korától nagyjából bármit. Nyilván érdemes óvatosan, kis lépésekben, ahogy előttem is írták. 4,5 hónapos a kisfiam, szerencsére vevő mindenre és eddig gond se volt. Mondjuk elég érett baba: négykézláb kutyázik pár hete és már próbál leülni. Én adtam neki egy kis csirkemellet is már, védőnő is mondta, hogy így hónap közepén már meg lehet ezt is próbálni. Olyan dolgokkal érdemes kezdeni, amik "kímélőek": alma, burgonya,őszibarack, répa, brokkoli, banán, stb. Táblázatokban meg lehet találni, de én spec nem görcsölök rá a táblázatokra, mert máshol meg más a mérvadó. Úgyis látni fogod a gyermekeden :)
2019. szept. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!