Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapossal elindulni Dél-Kor...

9 hónapossal elindulni Dél-Koreába öngyilkosság? Vagy én vagyok az "önző"?

Figyelt kérdés

A páromnak a munkája miatt lehetősége van arra, hogy utazzon, ezt ki is használta eddig. Mikor teherbe estem, megbeszéltük, hogy kicsit visszább vesz, nem lesznek ilyen 2-3 hetes utak, nem lesz havonta távol, stb. Egész nyáron velünk volt, szóval arra nem lehet panaszom. Most elutazott, ez is olyan volt, hogy hiába ment több időre, tudtam hogy sokat jelent neki, így nem problémáztam (függetlenül attól, hogy 3 hétig nincs itthon). De mondta tegnap, hogy lenne ez a lehetőség, hogy elutazzon, és tudja hogy nem örülnék neki, ezért arra gondolt, hogy menjünk mi is vele/velük.


Közel 24 órás útról beszélünk, ráadásul neki ott is lenne dolga, elfoglaltsága. Napközben dolgozna, este fogadások vacsorák, én pedig szórakozzak a gyerekkel a hotelszobánkban napokon át, és kínozzam magunkat a jetlaggel... Szóval neki ez biztos nagy út lenne, nekünk kevésbé és mondtam, hogy ezért felesleges lenne nekünk menni. Erre hogy én túlféltem a gyereket, és önző vagyok, mert én nem akarok menni, és a gyerek mögé bújok.


Nem az utazás, kimozdulás ellen vagyok, mert elég aktív életet élünk, visszük a bébit mindenhova és ha Európán belül, pár órás repülőúttal elérhető helyre menne, még benne is lennék. Vagy szerintetek ha amúgy tényleg olyan a babánk, hogy lehet vele menni, nem nyűgös, sírós fajta, és elvan bárhol, érdemes lenne megpróbálni? De pl még nem is repültünk vele, nem tudom, hogy viselné (plusz az átszállások is ott vannak).


2019. szept. 11. 14:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Hát én biztos nem mennék ekkora babával. Full önszívatás lenne...
2019. szept. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szóval elmennétek vele, hogy egy hotelszobába dekkoljatok ugyanúgy nélküle és kiemelve a gyereket a

megszokott közegéből ,végig szívatná veled az 24 órás utat el vissza és ha erre nemet mondasz akkor önző vagy?:D Jópofa párod van.

Én se mennék.

2019. szept. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Könyörgöm, ne ültess ekkora csecsemőt repülőre még egy órára sem, ha nem muszáj...persze mindenki azzal jön, hogy az ő gyereke “nyugodt”, aztán a felszállás első percétől kezdve ott ordít. Csak maga a gyerek, a szülők, a személyzet és az összes többi utas kap agyvérzést és/vagy fejfájást. Egy pici babánál igen nagy esély van rá, hogy a repüléssel járó füldugulás fájni fog neki, még felnőttek közül sem bírják sokan.
2019. szept. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem mennek
2019. szept. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán egy üzleti útra miért merül fel, hogy kísérőnek mész? Hogy vele legyetek (már amikor ráér)? Ki fizet? Akárki is állja, egy hotelszoba tartós bámulásáért egy fillért se adnék.

Az én férjem is sokszor ment külföldre amikor kicsi volt a gyerek egy hét-egy hónap közötti időszakokra, de anyósékon kívül senki nem is gondolta, hogy vele kellene mennünk.

2019. szept. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy kínzás lesz, pontosan ahogy írod, ráadásul a "rossz" irányba mentek, Ázsia felé nehezebb a jetlaghez alkalmazkodni. Tuti, hogy a három hétből 1 azzal menne el, hogy a gyerek nem tud alkalmazkodni a jetlaghez. (Barátomék egy éve jöttek haza két picivel az USA-ból az első hét ezzel ment el, nem aludtak a gyerekek éjszaka, így éjjel-nappal ment a cirkusz.)


Másrészt ha üzleti út, mit csináltok ott? Nálunk (kutatóintézet) elég gyakoriak az 5-6 napos vagy 2-3 hetes konferenciák, tanulmányutak, oda senkinek eszébe sincs vinni még a párját sem, nemhogy a kicsit gyerekét. Dolgozni(!!!) megyünk oda, tehát amúgy is keveset látjuk a családot, nincs idő a közös programokra, a másik fél holtra unja magát... Ha meg van idő, akkor a munkahely fogja a kérdéseket feltenni, hogy mire fizetett ki X százezret vagy milliót, ha a családot nyaraltatta közben.


Szóval nem. Ha hónapokra, évekre kell menni, akkor rendben van, három hét közel sem olyan beláthatatlan, hogy egy ilyen utat bevállaljak.

2019. szept. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Kétévessel voltunk Ázsiában, egyáltalán nem állt át (így legalább itthon nem volt gond). Nem lehetetlen amúgy az utazás, bár mi az egyéves kort húztuk meg lélektani határnak a hosszabb utazáshoz. Illetve mi az átszálláskor megaludtunk, így csak 12 óra volt az út, ki lehetett bírni.


Nekem azzal lenne problémám, hogy ő dolgozni megy, semmi ideje nem lesz veletek. Így nem mennék, nincs értelme. Korea amúgy csodálatos, de egy hotelszobában üldögélni nem móka.


Persze ha te olyan vagy, hogy feltalálod magad "egyedül" is, akkor nyugodtan. Hétvégén meg este gondolom együtt lesztek.


Amúgy azt meg meg kell szokni, hogy gyerekkel már nem olyan, mint előtte. Ismered a mondást: a szülők nem nyaralnak, csak máshol vigyáznak a gyerekre.

2019. szept. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem akinek ilyen munkája van, ne vállaljon gyereket. Csalódnék a páromban ha így gondolkodna. Bár lehet én vagyok önző, de én gyerek nélkül sem tolerálnám, ha a párom ennyit utazna. Valószínűleg nem is lenne a férjem.
2019. szept. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
32%

Ha egyedul is feltalalod magad es el “mersz” vele menni setalni, latvanyossagokat nezni stb akkor miert ne?

En nagyon buszke lennek arra, ha a gyerekem kiskoratol tobb kulturaval ismerkedne, megmutathatnek neki mindent, meg akkor is ha erre kifejezette nem fog emlekezni. Te fogsz, es hidd el nagykn jo lesz egy ilyen utra visszagondolni. A gyerekedet te ismered, te tudod, hozgy milyen a habitusa :)


Egyebkent szerintem ezen az oldalon ne varj normalis valaszt, itt a jelenlevok 90%-a el sem tudja kepzelni, hogy utazni kelljen egy munkahoz..

2019. szept. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

Ismerősöm vállalt be egy hasonló hosszúságú utat 1 év körüli babával. Azt mondta soha többet, az első pár órában aludt a gyerek, a többit a gyerek gyakorlatilag végigüvöltötte. Azbegyébként nagyon nyugodt sosem síró baba több mint 10 órán át sírt, az utolsó órákban már anya is sírt tehetetlenségében. A többi utas..., gondolhatod...

Aztán az ott töltött idő alatt meg azon idegeskedtek, hogy még vissza is kell jönni, az is hasonlóan sikeredett.


Az én férjem is rengeteget van külföldön, sosem megyek vele, pedig ő csak Európán belül megy. Szerintem ez nem jó sem neked, sem a férjednek, sem a babának.

2019. szept. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!