Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ordít/sír fel éjszaka,...

Miért ordít/sír fel éjszaka, úgy hogy alig bírom megnyugtatni?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kislányom az elmúlt pár hétben az éjszakák nem a legjobbak.

Cici reggel/este van ekkor mennyiséget is eszik.amugy 3-4x eszik normális kaját napközben meg néha van rágcsa. Este a cici után szépen elalszik mellettem a nagy ágyon, majd berakom a kiságyba. Korábban 1-2x ébredt meg éjszaka 5 perc cici és aludt vissza. De pár hete üvöltve kel fel, hiába adok cicit, vizet, ringató, simogatom semmi sem segít. Kb 1-1,5 óra mire megnyugszik. Van h ez rövidebb ideig tart, de ez a leghosszabb ami eddig volt. Nagyon jó baba (amúgy) nem volt sose sírós, mindig tudtunk tőle aludni. Nem tudom ki lehet a gond.

Nem éhes, a pelusa tiszta nem ilyen gond van. A fogra gyanakszom, de már 11 kint van neki. Nem tudom.

Valaki van /volt hasonló helyzetben? Mi segíthet? Vmi baj lehet?

Előre is köszönöm.



2019. szept. 11. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy rosszat álmodik? Nem érhette valami negatív tényező? Már nem pici, egyre többet felfog a világból, és érzékeli a rossz dolgokat is. Lehet álmábam dolgozza fel. Most nem a legrosszabbakra gondolok, ne érts félre, az ő világában még egy kisebb negatíc dolog is lehet rossz.
2019. szept. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tv-t szinte nem néz, nézünk.

Nem volt olyan különlegesebb dolog.

Annyi h most kezdett el intenzíven járni menni 1, 5 hete önállóan és van h esik, meg üti magát. Talán még ez.

2019. szept. 11. 14:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nálunk kb ennyi idősen (13 hónaposan) kezdődött a pavor.

Éjszaka első felében, inkább harmadában, de mindig éjfél (inkább 11) előtt vigasztalhatatlan sírás, vagyis inkább szó szerinti üvöltés, csapkodás, rugdosás. Hozzáérni, megsimogatni, stb csak olaj a tűzre.


Ha pavoros, akkor semmit nem tehetsz nagyon. Én megszoktam, simán alszom már mellette ilyenkor is. Miközben szerintem 2 házzal arréb sem tudnak az üvöltésétől.

Van néhány praktika, ami minimálisan segíthet, ha ráguglizol, megtalálod.

Amúgy csak az idő segít. Állítólag iskolás korra szinte mindenki kinövi. Mi nem "szinte"-kategória vagyunk.

2019. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is a pavorra gondolta. Az elején borzasztó de még lehet szokni.

Kislányom 5 éves, szerencsére fél éve már szinte megszűnt.

2019. szept. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!