Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Miért ordít/sír fel éjszaka, úgy hogy alig bírom megnyugtatni?

14 hónapos a kislányom az elmúlt pár hétben az éjszakák nem a legjobbak.

Cici reggel/este van ekkor mennyiséget is eszik.amugy 3-4x eszik normális kaját napközben meg néha van rágcsa. Este a cici után szépen elalszik mellettem a nagy ágyon, majd berakom a kiságyba. Korábban 1-2x ébredt meg éjszaka 5 perc cici és aludt vissza. De pár hete üvöltve kel fel, hiába adok cicit, vizet, ringató, simogatom semmi sem segít. Kb 1-1,5 óra mire megnyugszik. Van h ez rövidebb ideig tart, de ez a leghosszabb ami eddig volt. Nagyon jó baba (amúgy) nem volt sose sírós, mindig tudtunk tőle aludni. Nem tudom ki lehet a gond.

Nem éhes, a pelusa tiszta nem ilyen gond van. A fogra gyanakszom, de már 11 kint van neki. Nem tudom.

Valaki van /volt hasonló helyzetben? Mi segíthet? Vmi baj lehet?

Előre is köszönöm.

Keress kérdéseket hasonló témákban: baba, sírás, éjszaka

szept. 11. 14:06  Privát üzenet  

A válaszok
Nem lehet, hogy rosszat álmodik? Nem érhette valami negatív tényező? Már nem pici, egyre többet felfog a világból, és érzékeli a rossz dolgokat is. Lehet álmábam dolgozza fel. Most nem a legrosszabbakra gondolok, ne érts félre, az ő világában még egy kisebb negatíc dolog is lehet rossz.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont szept. 11. 14:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tv-t szinte nem néz, nézünk.

Nem volt olyan különlegesebb dolog.

Annyi h most kezdett el intenzíven járni menni 1, 5 hete önállóan és van h esik, meg üti magát. Talán még ez.

# 2/4Időpont szept. 11. 14:21 Privát üzenet

nálunk kb ennyi idősen (13 hónaposan) kezdődött a pavor.

Éjszaka első felében, inkább harmadában, de mindig éjfél (inkább 11) előtt vigasztalhatatlan sírás, vagyis inkább szó szerinti üvöltés, csapkodás, rugdosás. Hozzáérni, megsimogatni, stb csak olaj a tűzre.

Ha pavoros, akkor semmit nem tehetsz nagyon. Én megszoktam, simán alszom már mellette ilyenkor is. Miközben szerintem 2 házzal arréb sem tudnak az üvöltésétől.

Van néhány praktika, ami minimálisan segíthet, ha ráguglizol, megtalálod.

Amúgy csak az idő segít. Állítólag iskolás korra szinte mindenki kinövi. Mi nem "szinte"-kategória vagyunk.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont szept. 11. 14:43 Privát üzenet

Én is a pavorra gondolta. Az elején borzasztó de még lehet szokni.

Kislányom 5 éves, szerencsére fél éve már szinte megszűnt.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont szept. 11. 17:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Éjszaka ordítva, sikítva ébredt és alig lehetett megnyugtatni. Mitől lehet ez?
Megosztanatok tapasztalaitokat, hogyan sikerult nagyon rossz alvo babatokat alvasra birni? Az enyem 8 es fel honapos, ejszaka minden 2 oraban ebreszt, es forgolodik, majd kezd...
Hogyan tudnám kisfiamat leszoktatni arról, hogy éjszaka kizárólag az apja tudja megnyugtatni?
Éjszaka a babám teljesen felpörög, olyan mintha "ideges"lenne. Nem tudom megnyugtatni sehogy, csak sír. Lehet adni neki valamit, ami megnyugtatja?
11hónapos lányom 2hete álmában egész éjszaka sír. Alig lehet megnyugtatni, szinte nem is lehet. Az apjával már telejesen kétségbe vagyunk esve, hogy mi lehet vele? Ehhez kérnék segítséget. Köszönöm
Éjszaka mért nem tudom megnyugtatni?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!