Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok hogy volt ez, apuka...

Nálatok hogy volt ez, apuka mennyire szólt bele a babakelengyék vásárlásába?

Figyelt kérdés

A párom szerencsére az a tipikus "fészekrakó" kispapa, aktívan készül ő is velem együtt a babához. Mindenben jól megértjük egymást, jó kapcsolatunk van. Viszont a kelengyelista az egyetlen, amiben egyáltalán nem értünk egyet, sok dolgot feleslegesnek tart, vagy korainak tartja megvenni, pedig már nem sok idő van hátra, és még egy csomó minden nincs beszerezve, mert szerinte még minek... Vannak olyan dolgok, amiket én is feleslegesnek tartok és egyáltalán nem akarok, ha nem muszáj (pl szoptatós párna, szoptatós fotel...stb)

De mire a baba jön, nem ártana beszerezni a pelenkákat, a kiságyba való ágyneműt, a fürdetőkádat és még sokfajta újszülött ruha hiányzik, amit meg kellene venni. Csak ő az utolsó pillanatra akarja hagyni ezeket...

Szerintetek mennyire kellene apukának beleszólnia ezekbe? Ti mennyire voltatok ebben a dologban "erőszakosak"?


2019. szept. 11. 15:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk nem igazán szólt bele, az apróságokat én intéztem, őt inkább csak a nagyobb, drágább dolgokba vontam be, pl. babakocsi, kiságy, pelenkázó komód.
2019. szept. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

A szoptatós párna pont baromi hasznos, én már terhesség alatt is azon aludtam, szoptatni meg kifejezetten kínzás lett volna nélküle.


Nálunk a férjem mondja meg a mikort, és aztán én választom ki a dolgokat, persze ő is véleményezi, ha nagyon nem tetszik neki, akkor nem veszem meg. Hogy mi kell, mi nem, azt együtt döntjük el.

2019. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk is ez volt, még korai, mondta, majd a végén a haját tépte, hogy nem lesz meg minden. :DDDDD

Nekem a férjem nem annyira szólt bele csak a nagyobbakba mint a kiságy, babakocsi. Előbbinél ragaszkodott a kombihoz de sikerült lebeszélnem mert szerintem ocsmányak így utána már csak fiókos babaágyat szeretett volna, az lett. A babakocsinál tökéletes volt az egyetértés egy Cybex modell mellett.

Minden más apróságot rámhagyott, segített mindent beszerezni de nem mondta meg, hogy mi kell meg mi nem. Olvasott kispapáknak írt könyvet és abból ő is szerzett 1-2 jó kis tippet mint pl a babafészek én pedig mondtam, hogy nyugodtan szerezzük be a javaslatait (a babafészekről azt gondoltam pedig, hogy tök haszontalan de végül az egyik kedvencem volt). Ne hagyjátok az utolsó pillanatra, vagy csak maximum az apróságokat, mert nagyon stresszes volt még úgy is, hogy a gyerek a 41. hétre született. Ő is mondta, hogy a második babánál az utolsó hónapban csak hátradőlni kelljen és igazam volt, amikor azt mondtam, hogy kezdjük el hamarabb beszerezni a dolgokat.

2019. szept. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Mi mindent együtt vettünk, közösen választottuk ki
2019. szept. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Milyen ágyneműt? Csak lepedő kell és mellé legjobb a hálózsák.
2019. szept. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5-ös igen ezekre gondoltam.
2019. szept. 11. 16:16
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Nalunk kb semennyire, harom gyerek van es a nagy korkulonbseg miatt tobbszor is kellett kompletten babakelengyet venni.

Tudta, hogy miket vettem, mert mutattam neki, a nagyobb dolgokert egyutt mentunk el, de akkor is max azt kerdezte meg, hogy mi az uticel.

A babakocsit es az autosuleseket vettuk/vesszuk egyutt mindig, azt is ugy, hogy en kb kineztem, hogy mit akarok es elmentunk egyutt megnezni, kiprobalni, uleseknel o is utananezett, hogy kompatibilis-e mindket kocsival. Nyilvan ha leszavazott volna valamit es elmondta volna, hogy miert nem azt akarja, vagy miert nem akkor amikor en, ez esetben megallapodtunk volna valahogy, de erre sem volt pelda.


Egy “hasonlo” szituacionk volt az elso terhesseg alatt. 36-37 het kornyeken mondtam, hogy most mar ossze kell szerelni a dolgokat (kisagy, pelenkazo, ilyesmi), o azt mondta, hogy meg raer a vegen, ne kerulgessuk. A korhazi cuccokat is meg akartam mutatni, hogy mit hova pakoltam, ha kell behozni valamit extraban, akkor azt hol talalja, de mondta, hogy meg ne mutogassam meg, mert addigra elfelejti. Rabiztam, de ket nappal kesobb a fel ejszakat vegig josloztam, azt hittuk mar szules lesz. Ettol beparazott, hogy dehat meg nincs is keszen a babaszoba... Masnap reggel ugy szerelt, mint a kisangyal, osszerakott mindent es kerte, hogy mutassak meg mindent, hogy mit hol talal meg, ha kell...

Lehet, hogy nalatok is hsonloan lesz.


Amugy meg ketten vagytok ket elkepzelessel, uljetek le es jussatok kozos nevezore. Elmondod a te erveidet, o meg az ovet es keressetek meg a kozos nevezot.

2019. szept. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Abszolút nem szólt bele nálunk apuka, teljesen rám bízta mit mikor szeretnék beszerezni.
2019. szept. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
Jézusom... nem “beleszólt”, mint a másik egyéni, privát dolgába, hanem részt vett benne, ill. kivette a részét a közös projektből... “beleszólt”, becarok...
2019. szept. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk a babakocsit és a kiságyat ő választotta és vette (pontosabban a babakocsit megnéztem, amikor elhoztuk), nekem ezekkel nem igazán volt türelmem foglalkozni illetve akkor még dolgoztam és napi majdnem 3 óra volt a bkv, alig bírtam járni a medencefájdalomtól. Illetve nálunk a párom ilyen lassan vásárló fajta, hogy mindenről elolvassa a neten a véleményeket, youtube videókat mutogatott minden kiszemelt típusról, ezért az ilyen nagyobb tételeket, műszaki cikkeket általában ő intézi.


Babaruhákat én szereztem, az apróságokat együtt. Azokba nem szólt bele, csak ha kérdeztem (neki van egy nagyobb gyereke már). De mi elég hasonlóan gondolkoztunk, és elég minimalistán is.

Viszont 37.hétre legkésőbb minden megvolt.


34. Héten hirtelen pár napra kórházba kerültem, sok kismama hetekig ott volt, és a férjek munka utàn jártak be. Volt, ahol így intézte az amúgy tervezett költözést is az apuka. Szóval jó mindent időben beszerezni, föleg Karácsony előtt/tàján nagy tömeg lesz mindenhol, és ki tudja, hogy leszel

2019. szept. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!