Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lesz egy baba hypotón?...

Miért lesz egy baba hypotón? Ez sok esetben genetikai tényezőre is utalhat?

Figyelt kérdés

Az en kisfiam (legalább is úgy tudom, úgy látom) teljesen egészséges. Viszont barátnőm kislánya hypoton. A kislány októberi a fiam februári és a kicsi lány sajnos mozgásban és most már picit talán értelemben is el van tőle maradva. Nagyon jó baràtok vagyunk, közel állunk egymáshoz, és az hogy a babáink eltérően fejlôdnek szerencsére nem vert gátat közénk. Pedig el sem tudom képzelni mennyire nehéz lehet neki látni hogy milyen nagy különbség van közöttük. De szerencsére beigazolódott hogy nincs agyi sérülés vagy genetikai betegség a háttérben. 🙏 ez biztató mert igy fejlesztésekkel tökèletesen be tudja majd érni a társait.

A kérdés viszont azert merült fel bennem mert mesélte hogy akikkel találkozik, hypoton babák szülei nagyaon sokszor genetikai hátteret keresnek és sajnos találnak is. Meg persze agyi eltéréseket. Nyilvám az utóbbi az lehet fertőzés vagy születés közben elszenvedett dolgok következménye. Arra kezdtem következtetni hogy a hypotonia sok esetben nagyobb bajra is utalhat ennek megfelelően?



2019. szept. 13. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Utalhat nagyobb bajra, de szerencsére azért az esetek többségében nem így van.

Az én babám azért lett hipotón, mert megcsomózta a köldökzsinórt a szüléskor és volt egy kis oxigénhiánya. De szerencsére teljesen egészséges, épp tegnap voltunk neurológián. Csak épp a mozgásfejlődése lassú. És igen, nagyon nehéz lehet a barátnődnek. Nekünk is az.

2019. szept. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A hipotónia lehet ok, de lehet valamilyen komolyabb betegség tünete is, pl: a Down is gyakran jár hipotóniával, de SMA-s gyerekek is hipotónnak tűnnek.

A lányom generalizált alkati hipotón. Ez annyit jelent, hogy egyrészt örökölte az izomtónusát tőlem. Én is "kelttészta" típus vagyok, de neki ezt a születésekor fellépő oxigénhiány (vákuumos volt) fokozta.

Megkésett mozgásfejlődésű, megkésett beszédfejlődésű volt és csúszott a szobatisztaság is, de az értelmével hála semmi gond.

Most voltunk pszichometrián, a mozgása miatt (gyengeség, egyensúlyproblémák) még van lemaradás, de már nem jelentős, beérte a társait. 4 éves, kemény menet volt.

2019. szept. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Legkisebb lányom születése indítás ellenére elhúzódott, utólag kiderült, hogy nagyon rövid volt a köldökzsinór, folyton visszarántotta, születés után volt légzési zavar.

A második lányom születése teljesen komplikációmentes volt.


Mindkettő hypotón.

1 és 3 évesek. A 3 évesnél is van még lemaradás, de magához képest sokat fejlődött, a védőnő a státuszon mindössze 2 dolognál nem x-elt igent (szobatisztaság + nem tud kört rajzolni.)


A kicsinél 2-3 hónapos a lemaradás, kell járjunk fejlesztésre.

2019. szept. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lyoni ***** válasza:

Kedves második

Aki vakummal születik hypoton általában? Mert én fiam is úgy született és nyaki háti hypoton

2022. jún. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!