Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a babám?...

Miért csinálja ezt a babám? Néha olyan érzésem van, hogy nem is szeret csak a nyűglődést “kapom”, miért?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy ez a babó sose volt könnyű eset. Hasfájás, székrekedes, fogzás persze, szóval

volt/van minden..de közben meg nagyon sok szép pillanattal ajándékozott meg bennünket és hát imádjuk. Viszont mostanában úgy viselkedik, jobban mondva nekem olyan érzés, mintha engem valamiert nem szeretnei. 7 hónapos, és kb 1-1,5 hete a szokásosnál is nyűgösebb. Nagyon keveseket van el jókedvűen. Biztos hogy sokat valtozott is (fejlodott beszedben, mozgasban, es egyebekben) és ez frusztrálja de nekem olyan rosszul esik amit csinál. Már eleve nyűgös reggel és aztán kb egész nap négykézláb néz rá és hangosan, elkeseredetteb. Hiaba nyugtatom, mosolygok rá, nem viszonozza hanem sirni kezd. Nagyon bánt. Es tudom hogy ölbe szeretne lenni, de soha nem akartuk hogy nagyon megszokja, eddig se volt hozzászoktatva. Nem mondom hogy sose vettük fel, de a legtöbbször csak indokkal, amellett pedig kis idő utan letetteük, a főldre vagy a járókába. Szóval nem is értem most ez honnan jött nala, bár lehet hogy tulajdonkèppen nem is ez a baja, csak én gondolom így😐 Mindenesetre mkor felveszem, akkor elcsitul. De ha le merem utana tenni, akkor még nagyobb “hisztit” csap mint előtte. (Tudom hogy még nem tud hisztizni, de nincs jobb szavam erre.)

Maskor is előfordul hogy mondjuk elvan, és meglat vagy elmegyek mellette, vagy hozzászólok erre rámnéz és sirni kezd meg kiabálni. 😩😞 de ez a máskor ez kb felórankent 2x, utana meg semmu nem kell neki, semmi se nyugtatja meg.

Volt már hogy mellé ültem a földre, de nem segitett. Neki az sem kielégítő ha lat a járókából (ez mondjuk ilyen szempontból sosem volt nagy segitseg.)

Egyebkent az a legrosszabb hogy mar vakamennyire tud kuszni/maszni ès megsem jon magában oda hozzám, hanem nez ram és kiabal meg sir. Miért?😞

Ehhez pedig kb sosem viszonozza a sima mosolyomat, pedig az apukajara mindig vigyorog, nagyszülőkre is... ezt sem értem, hat en vagyok az anyukaja, neha mar azt hiszem meg se ismer, es nem tudja hogy ki is vagyok neki.

(Persze a mondokat, eneklest, azt mosollyal dijjaza. Vagy ha az esti fektetesnel még nem almos akkor vigyorog mint a tejbetök...) De amugy meg nem. Mi krhet a baj vele/velem/velünk?



2019. szept. 15. 10:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Ez kérlek a szeparációs szorongás.


Nem veszed fel, hogy ne szokja meg? 😰

2019. szept. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Hát igen...tudom és én se értek ezzel mondig egyet. De hat mondenki ugye mondogatja higy nem szabad felvenni mert akkor allandoan kezben akar majd lenni 😕
2019. szept. 15. 11:07
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Bocsáss meg hogy ezt mondom de ugy irsz a gyerekedrol mint egy duzzogo kamasz. Ilyen egy gyerek nem csak rozsaszin. Es igen ez szeparacios szorongas lesz. Es nem rontod el azzal ha valaszolsz az igenyeire. En mindennhol azt olvastam hogy ugy jutnak rajta tul a legkonnyebben ha engedjük hogy mellettunk legyenek. Most pl ha extra szar bujos napod volt regen és a parod azt mondja h jaj ne már a vegen meg megszokod menj innen hogy esett volna? Minden korszakuk atmeneti nem lesz 10 evesen is az oledbe! Elrontani nem ilyennel lehet őket szemelyes velemenyem szerint. Te vagy az anyja ne mások elvei miatt ne vedd fel őt!
2019. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

Most mit vársz? Leírod, hogy a gyerek a karodban akar lenni, Te direkt nem veszed fel, aztán meg vagy lepődve, hogy nem repes a boldogságtól?

"Én sem értek egyet vele, de mindenki mondja" - és a mindenki vállalja is a felelősséget, ha a tanácsuk rossz?

Semmilyen alapja nincs annak, hogy ne szoktasd kézhez (nem is értem, még a háziàllatra sem), neki a testközelség alapvető szükségletet, biztonságot jelent. És akik egész nap hordozzák a csecsemőt? Az a tapasztalat amúgy, hogy ha egy babának kielégítik a szükségleteit, később bátrabban tud majd világot felfedezni. Így meg már az első pillanatban egy olyan kapcsolati mintát les el, ami egy életre káros (szeretet és elutasítottság, vágy és düh állandó társulása, az az érzés, hogy ki van szolgáltatva mások kénye-kedvének).

Ők nem kis felnőttek...

Vedd fel nyugodtan, tartsd az öledben, vidd a lakásban ide-oda, mutogass neki mindent, ebben a korban imádják ezt.

Hallgass Magadra, hisz leírtad, hogy valami nem jó. Nem bántani akarlak, az enyém 8 hónapos, még csak kúszik, de ha hívom, vad csatakiáltással, kacagva jön, ő is sírós is és nehéz eset, de mosolyog, kacag, ha foglalkozom vele, simogat, bújik. Nyilván nem mindig, mert van hogy épp vmi felkelti a figyelmét és akkor nem ölelgetést akar, hanem a valamit.

2019. szept. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Unatkozol anya nagyon. Csinálj valami külön programot! A babát meg vedd fel, nem fogja megszokni, mert utána, mászni, járni, futni akar és nem az öledben lenni, ilyen a normális gyerek. Te láttál már 3 évest folyton anya ölében gubbasztani? Viszont a kisbabának kell az ölelés, ha jó kapcsolatot akarsz vele később akkor vedd az öledbe minél többet.
2019. szept. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszi..huh hat jól kiosztottatok.

Egyebkent en ugy tudtam, hogy a szeparacios szorongas ennél jóval később van. 10-12 hónaposan de leghamarabb is 8-9y Őszintén nem is vagyok biztos benne személy szerint, hogy neki az van, mert mint irtam általában nem elegendő ha lát vagy ha a közelében vagyok.

És rendben van hogy fel kell venni, fel is szoktam, de szerintem senki sem szeretne és nem is bír egy közel 9kg-os, 7 hónapos gyereket egész álló nap cipelni.

Arról nem beszélve hogy ő már mászik mint írtam, tehát az is megbukott hogy majd később kúszni, mászni akar és nem lesz rám szüksége.

Amugy pedig sajnos inkább olyan mintha busznak használna, mert neki nem jó ha csak egyhelyben ülök, allok vele..setalgatnom kell, ami azért valljuk be eleg farasztó egy ekkora gyerekkel. Akinek amúgy eleg gyorsan fejlődik a mozgása, amire egyébkent szerintem pont nincs jó hatással az egész napos kézben lét.🤦🏻‍♀️

Ezzel mondom nem azt akarom írni hogy nem veszem fel, ugyanis elkerülhetetlen, de hosszú távon én sem tartom ilyen mértékben jónak a folyamatos kézben létet. 🤷🏻‍♀️

Azért köszönöm a válaszokat!

2019. szept. 15. 12:51
 7/24 anonim ***** válasza:
Ha pl eppen dolgom van es csinalok vmit es kellek neki akkor a kezemben van es ugy csinálom ha kedvem van cipelgetem neha kicsit l DE csak azert nem megyek fel ala vele orakat h csondben legyen ilyebkor felveszem leulok vele szeretgetem es kesz ez nem sirrni hagyas mert ott vagyok vele! A kezben lenni es ringatni nalam nem ugyaz az!
2019. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtad, sokszor nem vettétek fel, meg is van az eredménye, ezért akar rajtad csüngeni, mert nincs meg benne a biztos kötődés. Az enyém sose akart ölbe lenni, mászás, járás megtanulása után pláne. Egészségügyi gondok miatt egyáltalán nem tudtam felvenni egyébként, mindig magam mellé fektettem az ágyra, nem kell feltétlen cipelni egy babát, az a lényeg, hogy meglegyen a testi közelség, de azt sose hagytam volna, hogy lássam a babámon, hogy szüksége van a testi közelségre és ezt direkt ne adjam meg neki, mert valami hülye rokon ezt mondja.
2019. szept. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
aha..persze
2019. szept. 15. 14:41
 10/24 A kérdező kommentje:
csak annyit tennek ehhez a reszehez hozza, hogy 6 hetes koratol 3 honapos koraig hordotam. Nappal azota is csak rajtam alszik el, utana is mellett maradok, kulonben megebred. Szoval megvan és meg is volt a testkontaktus..
2019. szept. 15. 14:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!