Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg kevés a súlya?

Tényleg kevés a súlya?

Figyelt kérdés

7 hónapos babám 7600 gramm, 68 cm.

49 cm, 2420 grammal jöttünk ki a kórházból.

Állandóan vissza rendelnek a gyerekorvosi tanácsadásra a kis súlya miatt, 2-3 hetente vinnem kell mérni.

Tényleg kevés? Én nem látom annak.


2019. szept. 16. 10:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Koraszülött volt?
2019. szept. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a súlya
2019. szept. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

már nem úgy van, hogy fél éves korára meg kell dupláznia a születési súlyát, 1 éves korára pedig megháromszoroznia? mert akkor túl is teljesítette :)

egyébként a születési súlyához teljesen jó, ne a 4 kg-os babákhoz hasonlítsák.

2019. szept. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem volt kora, 38+2 hétre született.
2019. szept. 16. 10:20
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen rendben van. Az én lányom is így valahogy volt súlyban és hosszúságban ennyi idősen és volt aki lekövérezte.
2019. szept. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a korához és a születési súlyához viszonyítva is nagyon szépen gyarapszik! Ezzel a hosszal és súllyal nagyon is formás lehet.
2019. szept. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Teljesen jó
2019. szept. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mind a 4 lányom kisebb volt 7 hónaposan, pedig időre születtek. Ilyenkor már közrejátszik a genetika is, ekkora magassághoz szerintem még picit sok is a súlya.
2019. szept. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A lányodnak az orvosok által használt diagram szerint is totál közép súlya van.

7 hósan 6-9,5Kg között normál a súlya. A teljesen átlagos közép súly az a 7,8kg.

2019. szept. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez a súly akkor is teljesen rendben lenne, ha pl. 3,5 kilósan született volna. Az ő születési súlyához képest pedig bőven jó.

Nem is értem, miért problémáznak rajta?! Nem értettél félre valamit, és valami más a gond? Vagy nem az történt, hogy az első hónapokban nagyon gyorsan gyarapodott, aztán leállt, és most azért méregetik, mert az utóbbi időben nem nagyon hízott?


Mert az én kislányom pl. 3,8 kg-val született, és az első 4 hónapban is belehúzott, havi kb. 1 kilót szedett fel, így 4 hónaposan majdnem 8 kg volt... utána viszont, ahogy beindult a mozgásfejlődés, elkezdett forogni, majd utána kúszni, mászni, 4 és 7 hós kora között összesen fél kg-t sem hízott. Így ott voltunk egy 7 hós babával, aki 8,5 kg volt, tehát kevésnek egyáltalán nem volt nevezhető a súlya, de a 7 hós státuszon már nekünk is mondta az orvos, hogy azért illene egy picit magára szedni, még ha vannak is tartalékai. Szóval hiába volt jó súlyban a babám, a gyerekorvos nem volt maradéktalanul elégedett. Nem ilyesmi van nálatok is? (Mondjuk minket nem rendelt vissza emiatt. )

Mert amúgy elképzelni sem tudom, mi baja van a babád súlyával...

2019. szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!