Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Negyedik trimeszter - miért...

Negyedik trimeszter - miért nincs minden babánál?

Figyelt kérdés

Még szülés előtt sokat olvasgattam babás témákban, és sokszor szembejött ez a "negyedik trimeszter" dolog, hogy az újszülöttnek még mennyire szüksége van a bőrkontaktusra, a szinte folyamatos szoptatásra, kézben levésre, az anya folyamatos közelségére, a hordozásra, akár együttalvásra, szóval a finom átmenetre az anyaméh és a külvilág között.

Minden érv, amit leírtak, tök logikusnak hangzott, ezért én is felkészítettem magam arra, hogy az első pár hónap bizony így fog telni.


Erre született egy kisfiam, aki az első napoktól kezdve tök jól elvan egyedül is, a kiságyában szépen elnézelődik (most 2 hónapos), akkor is ha nincs senki más a szobában, éjjel egyedül elalszik a saját ágyában (aludtunk már egy ágyban, mindketten rosszabbul aludtunk, nekünk nem jött be). Nem igényli, hogy sokat kézben legyen. Ha sír, megnyugszik ha felveszem, de nem sokat sír. Simán otthagyhatom egyedül az ágyában pl. 40 percre, miközben megfőzöm az ebédet (nyilván közben ránézek), ő ébren elnézeget, gőgicsél.

100% anyatejes baba, igény szerint szopik, de kb. 3 hetesen kialakult nála egy rendszer és azóta 2-3-4 óránként eszik, nincs az hogy fél napig a mellemen lenne. Egy szopival 10 percen belül végez, utána elfordítja a fejét.


Most ezzel nem dicsekedni akartam, hogy hű de milyen szuper jó dolgom van, csak nekem olyan fura, hogy ez a negyedik trimeszteres dolog tényleg tök logikusan hangzott, azt hinné az ember, hogy minden baba így működik, és hát nem. Ismerőseim körében is vegyesek a tapasztalatok, van akinek az enyémhez hasonló a babája, van akié viszont tényleg olyan, hogy csak kézben van el, csak közös ágyban alszik jól, stb., szóval folyton anya kell neki újszülöttként.


Ez mitől függhet? Már most a személyiségtől? Esetleg a szülés módjától. Én császáros voltam, lehet hogy ezért nem kötődik úgy a kisfiam? (Bár a műtét után is 2,5 óra volt a leghosszabb idő, amit egymás nélkül töltöttünk, a 8 óra fekvés eltelte után pedig végig velem volt).


Amúgy nem arról van szó, hogy szegény babát otthagyom egész nap az ágyban, én próbálom megadni neki a testközelséget: szoptatom, dajkálom, hordozom, sétálgatok vele. Csak éppen nem egész nap, és ha van valami dolgom, pl. főzés, takarítás, simán el tudom mellette végezni, addig ő a kiságyban van vagy játszószőnyegen.


Szóval szerintetek miért nem jelenik meg minden babánál ez a negyedik trimeszter jelenség?


2019. szept. 16. 21:50
 1/6 Coffelia ***** válasza:
100%
Bizony függ sok dologtól. Pl. a veleszületett idegrendszeri érettségtől, és valóban a személyiségtől is. Az enyém is halálosan nyugodt típusú gyerek volt (most épp marháea nwm az 3 évesen), de nálunk ez abban nyilvánult meg, hogy sosem félt az idegenektől. Míg más gyereke üvöltött, az enyém inkább érdeklődve vizslatta azt, akinek a kezébe került. De az első két hónapban egy rántottát nem tudtam sütni mellette, nem sírt, hanem üvöltött, ha másfél méternél messzebb kerültem. Táncolva es énekelve zuhanyoztam... Aztán amint fogni kezdett, lekötötték a dolgok, amiket adtam neki, de előtte semmi ilyesmi, csak ha valaki tartotta, az jött be.
2019. szept. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem m8nd a harom ilyen nyugis elvagyok tipus volt

Nagy ritkan volt egy egy hisztisebb nap de ennyi.

2019. szept. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elején az én fiam is ilyen volt. Én örültem is,mert mindenki azt hajtogatta,h majd nem tudok csinálni semmit. Ugy fel eves kora utan volt is néhány ilyen hónapunk. Azóta mar 2 éves,nagyon bújós,de jól elvan egyedül is,míg én teszem a dolgom. Néha segít is. És velünk alszik,pedig az elején nem így volt. Valamikor februárban beteg volt és azóta van így.
2019. szept. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Mert nincs ilyen, hogy 4. trimeszter.
2019. szept. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Ne agyald túl!! Örülj, hogy nyugodt babád van. Ezt az orbitális baromságot meg felejtsd el, hogy császár miatt nem kötődik hozzád... Nem csak az a jó baba, SŐT!! akit nem lehet letenni 5 percre sem és állandóan az anyján lóg...
2019. szept. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Természetes úton szültem, nekem sem igényelte a 0-24 együttlétet. Egyszerűen ő ilyen. Minden érdekli, minden leköti, elvan. Hozzáteszem másnál is sírás nélkül. Igazából annyira érdekli a világ, hogy ha elnézelődhet, tapogathat, semmi sem érdekli. Persze vannak nyűgösebb napok, de ez ilyen. Eleinte rajtam kómázott be, majd az ágyában aludt. Most már csak leteszem és alszik. Ez nem azt jelenti, hogy ne ragaszkodna hozzám. Idegrendszeri érettség kérdése szerintem. Nem kell túlparázni, nekem is első baba :)
2019. szept. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!