Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ez az érzés?

Normális ez az érzés?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éves a kislányom, a kisfiam pedig 1 éves múlt. Újabban elkezdtem vágyni egy babára. Ez azért is furcsa, mert a nagylányom a dackorszak kellős közepén van, a kisfiam pedig egy igazi akarat bomba. Szóval alapvetően nem tudom, hogy bírnék még egy kis csöppséggel. Nyilván bírnék, de nem tudom, hogy érdemben tudnék-e mindhárommal úgy foglalkozni, hogy maximálisan megadjam Mekik, amire szükségük van. Itt természetesen nem anyagi dolgokról beszélek. Ez vajon csak átmeneti? Mindenkinek eljön az a pillanat, hogy még egy babára vágyik?
2019. szept. 18. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
A kisfiad születése előtt nem voltak ilyen dilemmák?
2019. szept. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mikor a kislányom 2 hónapos volt én vágytam még egy babára, de a férjem teljesen jogosan azt mondta, hogy várjunk még egy kicsit. Sajnos a gyerekek számában nem teljes az egyetértés, én 3-4-et szeretnék, Ő a harmadikon is dilemmázik. Igazából nem beszélünk erről (még fél éve feljött a téma, de hanyagoltuk, mert egyikünk sem akarta győzködni a másikat), mert a férjem még tényleg nem szeretne. Azóta se beszéltünk róla, de nyilván nem változott a véleménye. Szeretném, ha elmúlna az érzés, mert ha úgy dönt, hogy szeretne egy babát az évek múlva lesz.
2019. szept. 18. 21:09
 3/7 A kérdező kommentje:
Szeretne *még egy babát (elírtam).
2019. szept. 18. 21:12
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Mi is hasonlóan vagyunk a férjemmel. Jó lenne újra mindenféle védekezés nélkül szeretkezni. Jó lenne újra izgatottan várni a teszt eredményét. Jó lenne újra babát várni, készülôdni az új élet fogadására. Egy harmadik császármetszés már nem annyira vonzó, sem azt azt megelôzô hosszú vajúdás. Jó lenne újra egy aprócska szeretetgombócot babusgatni és napról napra csodálni a fejlôdését. Ugyanakkor élvezzük, hogy a két gyermekünk önállósodik (4 és fél, illetve 3 évesek), hogy van idônk magunkra, egymásra,nem igényelnek már állandó törôdést. Igazából a 2 gyermeket sem úgy sikerül nevelni, ahogy szeretnénk, nincs elég türelmünk, ggyakran rájuk kiabálunk. Amíg nem boldogulunk rendesen 2 gyerekkel, addig nem vállalunk harmadikat, hiába önt el a hormonvihar egy kisbaba láttán.
2019. szept. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nálunk az az alapvető baj, hogy a férjem nem szeretne. Így beszélni sem tudok róla, mert attól félek, hogyha mondom Neki csak azért, mert szeretném bevállalunk még egyet. Szeretném, ha úgy lenne harmadik baba, hogy Ő is akarja, nem csak miattam, értitek...
2019. szept. 18. 21:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Pedig a férjed a társad. ki mással beszélnéd meg? Egyébként babára vágysz vagy gyerekre? Mert a harmadik babából is szemvillanás alatt egy dackorszakos kis pukkancs lesz. ;)
2019. szept. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
😅😅😅. Igen, rosszul fogalmaztam, természetesen gyerekre🤗. Tudom, hogy a társam, de nem szeretném, ha úgy érezné bármit is Rá szeretnék eröltetni.
2019. szept. 18. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!