Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

9 honapos babam nagyon mozgekony egyedul ul es mar felallt. Labacskait sohasem teszi le talpra mindig labujjhegyen all es kifele tartja egyik labat. Normalis ez? Egyaltalan mire kell figyelnem milyen a helyes labtartas ebben a korban?

2010. júl. 15. 09:30  Privát üzenet  

A válaszok
Ez teljesen normális fejlődés,ilyen idős korban már tudni kell ezeket.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2010. júl. 15. 09:55 Privát üzenet

Az én babám mindkét lábfejét kifelé fordítja, rossz nézni. Az ortopédorvos azt mondta ez így rendben van, mert a külső izmok erősebbek még a lábán és ezek kifelé húzzák a lábfejét. Ha sokat álldogál és erősíti a lábát, akkor lassan rendeződik a helyzet.

Ha 1,5 éves korában is így tartja, akkor kell visszavinni.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2010. júl. 15. 10:28 Privát üzenet
A lábujjhegyen állást nem tudom, csak a kifelé fordítottra tudom a választ.Pár hónapja a lányom is kifelé fordította nagyon durván.A rosszullét kerülgetett.Pont kontrollra mentünk a kórházba.Ott mondták, nincs vele gond.Majd helyreáll.Másfél hónap kellett hozzá és teljesen előre fordította.Szépen megy.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2010. júl. 15. 11:10 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért jár lábujjhegyen az ágy mellett?
Gripe Water adagolása? Azt írja hogy 5ml/ alkalom de az nem egy teáskanálnyi hanem sokkal több. Az angol is 5ml ír melyik a helyes? 5ml vagy teáskanál?
Ki altassa a babáját napkozben lehuzott, besotétített szobában, ez helyes?
Baba a strandon?! Segítség! Nem tudom, hogy mi lenne a helyes.
Helyes, ha a kisbaba cumiját a szülő "mossa el"?
Mikor született az első babád? És miért gondoltad azt hogy akkor a helyes?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!