Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Katasztrófa öltöztetni....

Katasztrófa öltöztetni. Kinövi majd, rosszul csinálom vagy van valami trükk?

Figyelt kérdés

4 hónapos, pár napos korában már észrevettük ezt. Igyekszem neki mindent mondani, mit csinálok éppen vele, és mikor rájön hogy ez nem csak egy gyors peluscsere lesz hanem öltözünk, mint akit nyúznak üvölt hányásig, feszít, már lilul, rugdos, ellenkezik, a végén már rekedten kiabál. Soha nem szorítottam erősen, soha nem okoztam (remélem) fájdalmat neki. Mindig jó minőségű, kényelmes ruhákat adok rá, ki van vágva a címke, puhák az anyagok. Mi lehet a gond? Próbáltam hangosan énekelni neki, játékot adni a kezébe, zenét lejátszani neki, kicseréltem már a pelenkázólapot is, de semmi nem működik.


Kinövi majd? Van valami trükk? Mit csináljak?


Köszönöm a válaszokat!


2019. szept. 20. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még mindig tart csak egyre rosszabb lett. 1 éves, remélem hogy majd kinövi.
2019. szept. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kinövi majd. Láttál már felnőttet üvölteni öltözés közben? Bár azt nem értem, hogy hányásig, tényleg hány közben?
2019. szept. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Erre tudok egy jó cikket:

[link]

2019. szept. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kettes, igen. Elkezd öklendezni, visszajön a kaja, hiába fordítom át az üvöltéstől félrenyel, köhög, közben még mindig ordít, szóval az egész jóformán fuldoklásba megy át. Nyilván nem felnőttkorra gondoltam, de nagyon izgalmas lenne majd így bölcsibe, oviba menni...
2019. szept. 20. 16:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos a fiam, ahogy egyre nagyobb úgy egyelőre egyre rosszabb. De meg sem fordult a fejemben hogy 2 évesen is ilyen lesz.
2019. szept. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk kinőtte, egy éves és már együttműködő
2019. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
2éves lesz decemberben, de még mindig óriási harc az öltöztetés. Nagyon le kell szerelmem ( pl apuka segít elterelni a figyelmét) ahoz, hogy ne egy harc és ordítás legyen a vége. Borzalmas. De még most is bízok benne, hogy kinövi 😂
2019. szept. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam is utál öltözni, sajnos tényleg egyre rosszabb🙄 pici babaként viszonylag jól tűrte, nála olyan 5-6 hónaposan lett brutál. De van mikor jobban tűri. Nekem a trükköm az hogy akkor kivételesen adok a kezébe olyasmit amit máskor nem szabad. Illetve énekelni vagy mondókàzni szoktam közben, az is segít néha🤷🏻‍♀️

Remélem én is hogy kinövi.

2019. szept. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az enyémek is csinàltàk. Ne vedd magadra...

Nálunk ha a figyelem elterelés nem jött be, akkor csak minél jobban próbáltam igyekezni. Most mit tud csinàlni az ember? Kinövi persze, de van minden. Rosszabb és jobb időszakok, menekülés stb, szóval az öltöztetés jó program marad egy darabig de ez normális.

2019. szept. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!