Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az orrszívás...

Mi a véleményetek az orrszívásról?

Figyelt kérdés
Nem az orvosi kutatásokkal és tényekkel szeretnék szembemenni, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. A kislányom három éves, a kisfiam egy éves. A lányom miatt sok óvodás és bölcsödés gyerekkel találkozunk. És nagyon sokat volt náthás a kisfiam az első egy éven. Kitanultam az orrszívás minden fortélyát. Tengervizes sóoldat, orrcsepp, inhalálás, orrszívás. Az egyik nátha alkalmával mondtam a nővéremnek, aki Németországban él, hogy úgy érzem, egyre több takony termelődik orrszívás után. A férje ott kint gyerekorvos, számukra teljesen ismeretlen az orrszívás fogalma. Mondta a testvérem, hogy szerinte próbáljam ki, hogy nem szívom az orrát. Azóta nem szívom, csak ha nagyon nagyon tele van és három nap alatt meggyógyul az egy-két hét helyett. Szerintetek ez a véletlen műve?
2019. szept. 23. 22:05
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a testvéremnek is van két kisgyereke, akik az óvoda, bölcsőde miatt szintén sokszor náthásak, tehát nem csak úgy a levegőbe adott tanácsot.
2019. szept. 23. 22:06
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Unokatesómék is ott élnek és orvosi javaslatra inhallálnak és szívnak orrot

🤔



Meg kell találni az egyensúlyt


Ha állandóan szívod még több váladéktermelésre készteted a szervezetét.

Tehát én akkor szívom beki, ha nagyon tele van csak

Napi 3-4-szer


Én az orrszívó hiánya miatt krónikus arcüreggyulladásos vagyok.

Még gyerek előtt magamnak vettem.

Azóta nagyon ritkán húzódik rá arcüregre a megfázásom.

2019. szept. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
13%
Nekem négy gyerekem nött fel Németországban, de itt még csak nem is hallottak arról, hogy a gyereknek orrszívás kellene minden lehetö alkalommal, a gyerekek mégis egészségesek, sokkal kevesebbet náthásak, mint a testvérem gyerekei MO-on, az állandó orrszívás miatt.
2019. szept. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ők északon élnek Hamburgban. Azt is mondta, hogy azért sem érti, mert egy ekkora gyereknek sem homlokürege, sem pedig arcürege még nincsen, mutogatta az egyik könyvében és hogy először még nagyon kicsi is ami üregnek sem nagyon nevezhető. Nem tudom, én tényleg nem értek hozzá, de valószínüleg a mérték az persze fontos.
2019. szept. 23. 22:18
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Véleményem van és utalom is szívni, de 3 gyerekünkből 2 nem tudott enni, ha tele volt az orra. Állandó félrenyelés, köhögés lett a vége. Most mar nagyobbak, már csak egyiküket zavarja az evésben, de őt nagyon. 😪
2019. szept. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Sosem szivtam az orrat, itt nem ajanlotta az orvos. Olaszorszgban elunk. 2 eves ugyesen fujja az orrat.
2019. szept. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbak 2 éves koruktól fujtak, addig szívtam nekik, ha kellett.

Most a kicsi 4 hónapos es olyan taknyos lett, hogy levegőt alig kap néha, na akkor en kiszivom. Ha csak átlátszó folyik azt csak megtorlom, viszont ha Shrek es sárga dolog van, azt szivni kell:)

2019. szept. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%
Húgom kint él Stuttgartban, 6 éves lánya havonta 1 hetet beteg! Náluk megy a sok antibiotikum, ezért hamarabb lemegy a betegség. Nálunk 1-2 hét után ad csak a doki. Ha magától múlik!
2019. szept. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha nagyon náthás, akkor kiszívom neki. De valóban nem kell ötpercenként, mert tönkreteszi a nyálkahártyát.
2019. szept. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon ömlik vagy telítődött neki, én használom az orrszívót, de kizarólag csak a kézit. A nagynál is használtam 2 éves korig,aztán megtanulta kifújni.

Nem tartom ördögi terméknek, bár az orrszi-porszi tényleg brutális. Nem szívom 5 percenként az orrát, csak napi 3-4 alkalommal, főként esti alvás és délutani alvás előtt, mert úgy el is tud aludni.

Nyilván sok orvos itthon elmaradott, mert nekünk is folyton azt mondja, szívjuk az orrát ezerrel, de egy eszes, gondolkodni tudó anyuka tudja, hogy azért ez lehetetlen küldetés, de sok gyerek pont ezért is utálja,mert az anyuka nonstop szívná az orrat, a gyerek pedig kínzasnak éli meg. Amúgy igaza van.

Szóval én azt mondom, nem vagyok ellene, mert van, amikor kell, de ne is essünk túlzásba sem.

2019. szept. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!