Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szólnátok, ha a terhes...

Mit szólnátok, ha a terhes barátotok/rokonotok azt a nevet választja, amit te szeretnél adni?

Figyelt kérdés
Beszélgettek, hogy milyen neven gondolkodnak, téged is kérdez, hogy neked mik a neveid. Akkor nem mond semmit, nem tetszik neki, de következő alkalommal mondja, hogy az lesz a baba neve, amit te mondtál.

2019. szept. 25. 13:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
Semmit. Mindenki olyan nevet ad a gyerekének, amilyet akar. Ez nem valami dedós, stipistoppolós játék.
2019. szept. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Velem is megtörtént, nem tudtam hozzá kommentárt fűzni. Tekintve, hogy a vezetéknevünk is egy, így nyilván nekem mást kell keresnem, hol ott kiskoromtól ezt a nevet szerettem volna. Tanultam belőle, ilyen kérdésre mond azt, hogy "még nem tudom".
2019. szept. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Valahol ez stipi stopi játék, főleg családon belül.
2019. szept. 25. 13:54
 4/26 A kérdező kommentje:
Hát igen, én azt hittem, hogy mindenkinek van igénye gondosan kiválasztani a gyerekei nevét. Esetleg már évek óta megvan.
2019. szept. 25. 14:04
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt ilyen sunyizás, csak beszélgettünk, hogy ugyanaz a lánynév tetszett - végül mindegyik gyerek fiú lett többedszerre is, és így belegondolva, egyikünk vezetéknevéhez sem ment volna :)
2019. szept. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 qkker1 ***** válasza:
47%

"Valahol ez stipi stopi játék, főleg családon belül."


Elég idióta család lehet.

2019. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

Semmit, én örülnék hogy ennyire tetszik neki. Van egy olyan unokatesóm akivel nem tartjuk a kapcsolatot csak kb fél évente ha beszélünk 2-3 órát amikor rám ír és találkozót beszélünk meg, vagy családi összeröffenés van.

Én akkor egyszer említettem hogy ha kislányom lesz akkor Nikolett nevet adom neki, és azóta erről nem is beszéltünk. Amikor megtudtam hogy terhes és már a neveken gondolkodtak akkor szinte biztosak voltak abban hogy kisfiú lesz. Végül kislány lett amit 6. hónapban tudtak meg, és amikor megszületett a baba akkor tudtam meg hogy kislány és hogy Nikolett lett a neve. Akkor már én is várandós voltam és a párommal eldöntöttük már akkor hogy ha kislány Nikolett, ha kisfiú akkor Ádám lesz.

Egyébként nem zavart hogy annak nevezte el aminek én is a kislányomat mert végül nekem is lányom lett, egyáltalán nem zavart.


Az kicsit érdekes volt ami picit zavart amikor az egyik barátnőm várandós volt és nem tudtak dönteni hogy hívják a kislányukat meg a szülés előtti napon sem tudtak döntést hozni, igazából nem tudták mit akarnak. Akkor én még jóval korábban javasoltam hogy legyen Boglárka de csak úgy spontán jött a dolog és ez jóval hetekkel sőt 2 hónappal is a szülés előtt volt.

Aztán amikor megszületett a kislánya akkor mondta hogy Boglárka lesz, a párjának meg megtetszett mert ő vele ezt a lehetőséget nem beszélték át, mert ez csak amolyan rávágási alapon ment. De egyébként mondták hogy én mint a legjobb barátnője adtam a nevet, és ő nekik ez így jó. Ők akkor úgy látták hogy ez lesz az igazi amit nem ők adnak mert szerintük ez a különlegessége ennek.

2019. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
34%
Biztos, hogy számonkérném rajta, miért pont azt a nevet adja, amit én akartam a sajátomnak, valószínű össze is vesznék vele, és a kapcsolatot is megszakitanám egy időre, a saját gyerekemet meg már csak azért is ugy nevezném el,sőt, kapna mellé még második nevet is, ami százszor extrább, különlegesebb lenne.
2019. szept. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Legközelebb megkérdeztem, hogy akkor a két név közül, amit fixáltak, döntöttek e már. Na akkor mondta, hogy egyikse az y név lesz. De így kidüllesztette a szemét, ahogy mondta és bénán bazsalygott 😀esküszöm beleégett az agyamba az a fej.
2019. szept. 25. 14:12
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem örülnek neki, de mit tudnék csinálni? Nem mondhatom meg, milyen nevet válasszanak a gyerekeiknek. Amúgy nálunk nem volt soha ilyen gond, mert nekem soha nem voltak neveim. A kislányom nevét is az utolsó hónapban döntöttük el. Szerintem jobb nem beszélni erről senkinek. Amúgy is akkor dől el, ha már fenn áll a terhesség, és az apukának is van némi beleszólása.
2019. szept. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!