Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítjátok az 1-másfél...

Hogyan tanítjátok az 1-másfél éveseiteket, hogy majd mindent megértsenek később, beszéljenek?

Figyelt kérdés

Most azon gondolkoztam épp, hogy a 15 hónaposom 2 év múlva ilyenkor már rendesen beszélni fog...

Mit lehet tenni azért, hogy mire oviba megy sokmindent megértsen majd? Vagy ez jön magától? Pl. mikor tudja azt egy gyerek hogy mit jelent az hogy fázni? Éhesnek lenni stb.?

Néha úgy érzem nem vagyok elég jó szülő, mert nem beszélek hozzá egész nap mindent. Most mondjuk olyan szinten fáradt vagyok az éjszakázás miatt, hogy csak nézem ahogy játszik. Nem dumálok hozzá mindig, ez baj? Nem mondok el mindent, hogy hú az ott most egy hangszóró...vagy ez a kés, amivel megkenem a kenyeret, ilyeneket sose mondok. Vagy mindent mondani kéne, hogy később ne legyen gond ebből? Ti hogy csináltátok?


2019. szept. 26. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Oh, én mindig mondtam mindent, plusz rengeteget van vele anyám, aki mondokázik vele órákat és nem beszél egyenlőre, 28 hónapos. Nemcsak ettől függ, hogy mikor kezd beszélni, simán lehet, hogy, egy szótlanabb anyának beszél a másfél éves gyereke.
2019. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nevelt babáim vannak. 4 és 5 hónaposak. Sokat mondókázok,éneklek,mesélek nekik. Igyekszem mondogatni nekik,mikor mit csinálok éppen velük. Pl.öltöztetés közben:dugd ide a kezedet,most a lábadat,meg ilyenek. Persze,van olyan,mikor fáradt vagyok a beszédhez,és csendben pelenkázom vagy épp etetem őket. Ettől még nem lesz valaki rossz anya,te sem. És a beszédfejlődés sem fog elmaradni,ha ülsz,és nézed,ahogy játszik,mert fáradt vagy. Nem lehet a nap x órájában,amit ébren töltenek,folyamatosan beszélni hozzájuk. De napi szinten legyen meg a mese,az rengeteget jelent.
2019. szept. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első kettőnek nonstop dumáltam, mire a harmadik megszületett, a legnagyobb már folyékonyan beszélt helyettem is, mire a 4., addigra meg a második is (13, 22, 15 hónap van köztük). 😊
2019. szept. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Feleslegesen sose beszélek hozzá. Ezt úgy értem, mint amit anyósom csinál, hogy "Nézd ott a vauvau" azt közbe nincs is ott semmi. Ha van valami amit tényleg szeretnék megmutatni, vagy tényleg szeretnék elmondani, akkor beszélek hozzá. Pl pelenkázáskor énis mondom neki, hogy ide dugd a kezed, hozd a popsitörlőt, fel vesszük a pelenkát, mert így tanul. De pl főzés közbe nem mondogatom minden mozzanatát a főzésnek, csak amit úgy látom érdekli. 20 hós, még nem beszél, viszont mindent megért, mindenre válaszol mutogatva, ő ilyen mutogatós baba.


Szerintem az arany középút a legjobb. Nem kell megkukulni a gyerek mellett, de nem is kell fosni a szót, mert nem lesz sikerélménye a gyereknek, ha mindent a szájába rágunk és nem hagyjuk, hogy magától felfedezze a dolgokat.

2019. szept. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy éreztem, hogy másokhoz képest keveset beszélek hozzá, én sem kommentáltam mindent nekem olyan természetellenes, meg az is, mikor folyton kérdezgetik a gyereket, meg mondják neki, hogy mondjad gyere ide cica meg mit tudom én... mondókázni nem nagyon modnókáztam, mert simán alig tudok párat, aztán 18 hónaposan mégis kb. 300 szót írtam össze, amit magától használt rendszeresen, nem csak ismételt. Nyilván kell a gyerekhez beszélni, foglalkozni vele, de nem csak ettől függ. A szomszédomnak ugyanennyi idős a gyereke, ő folyton énekel mondókázik, sokkal több beszédet is hall ott a kicsi, mert nagyobb a család, ha ő ráun, akkor beszél helyette más, de ő 18 hósan kb. 4 szót használt. Mondta, hogy az ő családjukban minden gyerek később kezd el beszélni. Mondjuk akkor rögtön nagyon sokat. :D Nagyon különbözően fejlődnek. Megvannak a minimumok hogy hogyan kell neki haladni kb. aztán, ha az megvan, akkor hátra lehet dőlni, akkor is, ha az ismerős gyereke, már mondókákat szaval stb. mert mindegyik más. A legtöbb dolog meg ráragad a gyerekre amúgy, majd ha már jobban beszél a tiéd is, akkor le fogsz menni hídba, hogy miket tud, csak eddig nem mondta.
2019. szept. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!