Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire fontos a napirend...

Mennyire fontos a napirend egy 3 honaposnal?

Figyelt kérdés
A baratok, vedono, rokonok, gyerekorvos... MINDENKI ezzel jon h mar beallt e a napirend... hat persze reggeli6-7kozott tizorai fel10-10 kozott ebed 13 uzsonna 17 furdes 8 vacsora fel9 ezek fixek nagyjabol persze elofordul h vmi miatt felborul h tolodik de ez nagyjabol oke. De hogy ezek kozott alszik e vagy sem hat bakker total valtozo nem tudom megmondana h ja delelott ebren van delutan alszik ... es mindenki racaodalkozik h jeee nem tudom megmondani h 3:40perckor ebren lesz e vagy alszik. En vagyok bena??? Szegeny babamnak nincs napirendje ezert nyugos neha?? Elrontottam vmit???

2019. okt. 3. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én addig hagytam ezt, amíg be nem állította magának, amennyire emlékszem féléves korára már bőven volt napirendje. Más mit mond, engem nem érdekelt, nem fogok egy csecsemő alvásába belekavarni.
2019. okt. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval.

Nálunk is az étkezések fixek,de azok sincsenek kőbe vésve. Ébredéstől függ,csúszhatnak félórákat. Nem szoktam ébreszteni csak azért,hogy egyen.(4,5 hónapos).

Hagyd,hogy a babád állítsa be magának.

Ki fog alakulni.

2019. okt. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs napirend. Annyiban talán,hogy ne keverje össze az éjszakát a nappallal és a fürdés egyidőben van mindig.De akkor eszik ha éhes,akkor alszik ha fáradt. Az éjjelt szépen végigalussza,nappal alszik párszor fél órákat.
2019. okt. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első időszakban én is sodródtam a baba ütemével. Egyedül az esti fürdést próbáltam fixen tartani. De ha nem sikerült, akkor azért nem dőltem a kardomba.. Sajnos tápszeres baba lett elég hamar, de így is igény szerint etettem. Az első hónapokban teljes volt a káosz. Talán pont a harmadik hónap vége felé kezdett igazán körvonalazódni egy napirend. De nem fix csak olyan körülbelüli. Ennél több egy 3 hónaposnak nem is kell. Aztán szép lassan teljesen kialakitotta magának.

Viszont egy valami biztos, az a változás

Ha nálatok is kialakul, az is idővel változni fog. Az ő igényeit figyeld és akkor nem hibázol.

Nem rontottál el semmit! Nyugi 😉

2019. okt. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én 4,5 hónaposomnak még ennyi sincs, nem is tudom beállítani. Ma reggel például négykor kelt, ott rötyögött magában a kiságyban totál éberen, fel kellett kelni, kész, ébren is volt reggel hétig. Aztán van, hogy fél nyolcig elszundizik, utána is még kómás egy félórát. Ami nagyjából fix, hogy két alvás között olyan 2-2,5, nagyon max 3 órát tud ébren lenni. De hogy azok mikor vannak 🤷🤷🤷 Az etetés is totál káosz, van, hogy farkaséhesen betol 180 milit szünet nélkül mikor egy órája sem evett, aztán máskor meg úgy kell beleimádkozni valamennyit. Ami viszont totál fix az az esti rutin, 7 és fél 8 között fürcsi, előtte negyed óra pucérkodás pelus nélkül, utána alcsi, 8-fél 9 körül már mindig alszik.


Szóval nyugi, nem csak te vagy így! Én abszolút rugalmasan próbálok hozzá igazodni, hiszen ahogy nekünk, úgy nekik sincs két egyforma napjuk, oké hogy kell a rutin, de nem kell kőbe vésni. Ki fog alakulni majd, a gyerek nagyon szépen ki fogja alakítani magának.

2019. okt. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nálunk is ez van, probálok napirendet kialakítani, de egyszerűen nem lehet.. Minden nap más.. Ráadásul nálunk egy hete szinte egész nap csak sir, hasfájós is volt de kap infacolt.. Éhesnek nem éhes mert tápszeres..

Szóval teljesen felborult minden jobban

2,5 hósak vagyunk nekünk mindenki azt mondja 3,4 hós korára jobb lesz. Hát nem tudom..

2019. okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!