Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos státuszon mindent...

9 hónapos státuszon mindent tudtak a babáitok? Ha valamit nem akkor ahhoz kaptatok bármiféle gondolatot, hozzáfűznivalót?

Figyelt kérdés

Nekünk ma reggel volt és nem igazán beszéltük át a dolgokat, mert közbe oltásokat is adtak és 15 percenként hívták a babákat/szülôket.

Az én fiam ezeket tudja biztonságosan: önàllóan felül, mászva helyet változtat, négykézlàb rugózik, leeső tárgynak utánanéz, két tárgyat összeütöget, ülve támaszkodás nélkül játszik, tányérjából darabos ételt önállóan majszol. Ezen kivül nagyon sokat gagyog, de csak a bababa-t ismételgeti, véltem már felfedezni hogy papaapppa, vagy vavava, esetleg gaga, de erre nem mernék megesküdni.


Amt nem csinal: nem dobál el játékokat, hogy visszakapja, és nem igazán érti meg az egyszerű utasitasokat (“gyere ide”, “tapsi-tapsi”, “pa-pa”, “nem szabad”). Talàn néha megerti hogy gyere ide és kb ha kiabalok hogy nem szabad akkor megtorpan, de nem több. A talsolással probalkozik (?!) de integetni nem tud. Idegenekkel még nem bizalmatlan, egyenlőre mosolygós, de azert az ismerősöket és a hozzáközelállókat szerintem megkülönbözteti. A tükörképét nem nézegeti, nem gagyorászik hozzá.


Nektek miket tudott 9 hónapos státuszon a babátok?

Izgulok hogy el van maradva..



2019. okt. 4. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Az enyém akkor már derivált.
2019. okt. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves Válaszoló, ez egy nagyon hasznos válasz volt🙄😏

Külső szemmel lehet hülyén hangzik a kérdésem, de nyilván eleve se kérdeznék, ha nem lenne státuszvizsgálat és abban ilyen kérdések (amiket amúgy a netről néztem vissza-mert elvileg ez valami országos átlag vagy ilyesmi) szóval szerintem jogos ha kérdezek, másnak hogyan zajlott, főleg hogy ott időnk semmvolt ezeket megbeszélni.

2019. okt. 4. 11:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb. ezeket tudta a múlt havi státuszon a most 10 hós fiam. Ő dobált játékokat, de nem ütötte össze őket. Helyette földhöz csapdosta. Az utasítások még most sem mennek, és csak baba nyelven gagyorászik (mama, baba, te, de). Egy szóval sem mondta a védőnő, hogy gond lenne.
2019. okt. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy részét ezeknek nem is kell tudnia, mást meg már korábban is. Nagyon elcs. ett ez a kérdőív.

Ülni, mászni ráérne (10-12). Ciklizálásnak 10 hónapos korra "kell" megjelennie. Egyszerű utasítás 1 éves kor, nevére "hallgatni" szintén.

A tükörkép felfedezése 4-6 hónap között már jellemző. Ahogy a leeső tárgy, 2 tárggyal való manipuláció is hamarabb elvárt.

Az idegenekkel szembeni távolságtartás is korábbi jellemző.

DE

ne parázz. Egy gyerek se fejlődik minden területen ugyanúgy illetve egyszerre. A tied pl: a mozgásra gyúrt, a pszicho szociális meg még minimálisan "fejletlenebb". De ez nem gond.

Akkor lenne gond, ha minden területen elmaradna vagy egy területen nagyon elmaradna. Egyik se igaz rátok.

(lehet leoontozni)

2019. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!<3

Valóban gyorsan halad a mozgással, ez tény. Erről hallottam sok nem jot, de tenni nem tudunk ellene mit tenni. Neki most ez volt a legérdekesebb.

Egyébként annyiban megkülönbözteti az idegeneket, hogy akit pl sose látott arra nem mosolyog. Sőt nem is mindig tudunk ilyen helyzetben kicsikarni tőle egy fél mosolyt se. De pl a burkoló, aki néhány hetig dolgozott nálunk az elejétől szimpatikus neki. Előfordult hogy egy neni mosolyát viszonozta a paitkaban, de a védőnőre is altalaban mosolyog és a gyerekorvosra is, vagy a ritkan latott rokonokra is. Én ebbol ugy gondolom hogy (még) nem fél az idegenektől, bár valami azért motoszkál benne, de siras vagy ilyesmi sose volt.

A tükör. (Nalunknezt nem kérdezték korabban)

De tény, hogy az egy kicsit zavar. Elvileg fontos volna hogy észrevegye magát. Bar egy masik forumon 2-3 anyuka irta hogy az ő babájuk se igazan foglalkozik még a tükörképével (egyidősek a babáink). Az enyémről az mondhato el, hogy rám mosolyog inkább és nem a sajat arcara. Remelem hamarosan eszreveszi magat.🙏

2019. okt. 4. 15:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom itt vagy e még, de szeretnem megkerdezni, h utana hogy alakultak a dolgok nalatok? Remelem jol vagytok.
2023. júl. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!