Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valamit tenni annak...

Lehet valamit tenni annak érdekében, hogy előbb beszéljen?

Figyelt kérdés
11hós a babám,tudom nincs elkésve. De a közelében sincs egy értelmes szónak semm.Semmilyen hangot,szótagot nem használ.Születesetől sokat éneklek,mondókázok neki,mondom mindig,hogy épp mit csinálok,vagy mit fogunk ma csinálni,mesét is olvasok neki ,akkor is ha látszólag nem figyel. De azért nem gagyorászok neki értelmetlen dolgokat csak hogy beszéljek,szóval van olyan mikor ő játszik egyedül én mást csinálok és nem beszélek. Olyat se csinálok,hogy egy szót ismételgetek ezerszer. Lehet,hogy kéne? Nem vauzok ha kutyat látunk,nem brümmögök ha autót. Az utcán ha megyünk babakocsival sem beszélek hozzá,csak nézelődik.Mások a környezetemben ennyi idősen legalább "anya apa gyere inni" már valamilyen formában használják. Én is ennyi idősen. Valamit rosszul csinálok?

2019. okt. 6. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
11 hósan csak a csodagyerekek mondanak értelmes szavakat. Két éves koruk körül kezdenek általában beszélni a gyerekek.
2019. okt. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csinálsz semmit rosszul. Ez nem rajtad múlik.

Sógornőm egyfolytában beszélt, verselt, énekelt a fiához. De tényleg be nem állt a szája egész nap. Komolyan már engem is idegesített. Mégis beszédindításra kellett vinni a kicsit, mert 3 évesen se nagyon beszélt meg. Most már azzal poénkodunk, hogy nem hagyta szóhoz jutni.

Az én babám is 11 hónapos. Ennyit mond: bababa, papapa, abbabaabbaba, tetete, kakakaka, bububub.

2019. okt. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan mondom kellene valami kiadványt adni az anyukáknak szüléskor, hogy mikor mit tudhat a baba. Egy 11 hónapos nem tud beszélni! Én folyton mondokáztam, versek, stb. és 5 darab szót tud közel két és fél évesen és ez még teljesen normálisnak számít, bár engem kezd zavarni, de a lányom nem 11 hónapos!
2019. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja amúgy nekem is azt állította az anyám, hogy 1 évesen mondatokban beszéltem. Na persze. Ahogy érkeztek az unokák, és újra látta, hogy mit tud egy 1 éves, bevallotta, hogy lehet, hogy rosszul emlékszik.
2019. okt. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És mi lenne ha csak egyszerűen élveznéd az anyaságot? Mit kell annyit agyalni? A te gyereked más mint a többi, nem olyan mint te voltál, egy másik emberke. Hagy fejlődjön a maga tempójában.
2019. okt. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem 2 éves lesz hónap végén mond pár értelmes szót a többi babanyelv.Nekunk azt mondták beindul nála, csak lassabban de nem kirívóan.Szoval ha engem nyugalomra intenek nem gondolom, hogy neked bármi aggódni valós volna.
2019. okt. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!