Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bukás: 3 hónapos, jól fejlődő...

Bukás: 3 hónapos, jól fejlődő babámból szinte dől az anyatej, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vasgyúró, szépen gyarapszik, de naponta 4x öltöztetem, van, hogy sugárban jön a tej kifele, ha pelenkázom, mozgatom, akkor is folyik a szájából. Nyilván túletetem, de szüksége van a cicizésre sokszor, nem tudnék 2-3 órát várni vele. Nem cumizik, sose fogadta el, a komfortszopira van szüksége. Bár amennyi kijön belőle, lehet, éhes is ...

2019. okt. 6. 21:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%

Ha tudod, hogy túleteted... akkor mi a kérdés?

Nem kell 3 óránként, majd ő jelzi, ha éhes. Ha azt 5 óránként, akkor úgy. 10 percenként tömöd, vagy mi? Vidd el orvoshoz.

Gondolom a vasgyúró itt azt jelenti, hogy kövér. Az meg nagyon nem jó...

2019. okt. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Anyatejes babát nem lehet meghízlalni, ha anyatejes, nem gond, ha kissé duci. Másfél óránként eszik. Nyilván nem 10 percenként. Igény szerint szoptatom.
2019. okt. 6. 21:24
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ettől nem kellene buknia. Sok iszsz baba eszik ilyen gyakran és nem bukik. Enyém sem bár ő nem kért ilyen gyakran.

Evés után jól megbüfizteted? Nem szabad ilyenkor öltöztetni, pelusozni egy jó fél órát. Se hason se háton fektetni. Tartsd magadon picit vagy egy picit oldalra fordítva fektesd.

2019. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet meghízlalni? A kisebb többet hízott, míg volt tejem, és azt kapta, mint mikor tápszeres lett, majd elkezdtük a hozzátáplálást. Durván hízott az anyatejtől...
2019. okt. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Mármint a hízás nem kóros anyatejjel táplált babák esetében. Orvos és a védőnő is mondta.
2019. okt. 6. 23:35
 6/21 anonim ***** válasza:
50%
Az én kislányom is nagyon sokat bukott, mert sok volt a tejem, ő meg mindet kiszívta, aztán a gyomrának meg sok volt. A védőnő javaslatára, szopizás előtt kiszívtam valamennyit, hogy a zsírosabb részt szopizza ki, úgy nem bukott annyit. Egyébként nem volt vasgyúró,sőt... Viszont a 1,5óránként szopizás az nagyon sűrű, túlterheli a gyomrát. Ezt is a védőnőm mondta. 3óránként bőven elég. Ha 1,5óránként akar, adj neki minden 2.alkalommal vizet.
2019. okt. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%
Nekem azt mondta a doktor nénink, hogyha a babát nem zavarja és rendesen fejlődik, akkor nem baj a bukás. Az én kisfiam is sugárba bukott naponta többször, pedig 3 óránként kapott enni. Amint felült nagyon sokat javult a dolog, de még mindig hányósabb, mint az átlag. Vannak babák, akik azért buknak sokat, mert mondjuk nem büfiznek eleget vagy túl vannak etetve, de sokszor egyszerűen a gyomorszájuk nem zár rendesen, ez idővel majd egyre jobb lesz.
2019. okt. 7. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
36%
6. Ez egy másik iskola, mint az igény szerinti szoptatás. Nem szeretnék veszekedni, de az igény szerinti szoptatásnál nem lehet vizet adni. És nem sok a másfél óra, sok baba szopizik ilyen gyakran.
2019. okt. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A vizet nem fogadja el, próbáltam, de nem hülye .... meleg tejet akar, nem vizet. Illetve szopizni akar, mellen lenni, cicizni, hogy megnyugodjon, a másfél órát így is alig tudom kibekkelni. Mert ahogy az utolsó kommentelő is írja, az igény szerinti szoptatásnak nem a poroszos 3 órás etetés a lényege. Különben lenne egy tápszeres, hozzám kevésbé kötődő gyerekem ....

Ezért kérdeztem, mit tegyek, mert a bukás miatt az igény szerinti szoptatás nehezen, vagyis körülményesen kivitelezhető.

2019. okt. 7. 08:28
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

"Különben lenne egy tápszeres, hozzám kevésbé kötődő gyerekem ...."

Nem, nem az lenne. A baba nem a mellhez kötődik, hanem az anyjához. Jó esetben. Amennyiben nem, az régen rossz és kicsit sem örülnék neki a helyedben.

2019. okt. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!