Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiborultam, szar anya vagyok....

Kiborultam, szar anya vagyok. Hová fordulhatok?

Figyelt kérdés

Nehezen jött össze a baba, volt egy missed ab-om is, és az után még másfél évet vártunk a mostani babánkra. Nagyon-nagyon akartuk, vártuk.

Mindig is anyaszerepben képzeltem el magam. Gyerekekkel is dolgoztam 4 évig a jelenlegi munkám előtt. Ez volt a legnagyobb vágyam, hogy anya lehessek.

Most itt van a baba. Végigkínlódtuk az első hasfájós 3 hónapot, ami után azt mondják, hogy minden szebb lesz. Nem hogy nem szebb, de egyre rosszabb. 5 hónapos most. Az első 3 hónap nehéz volt, de úgy éreztem, hogy imádom a gyerekemet. Még mindig imádom, ne értsétek félre, és okos, és ügyes, és aranyos, és kisbaba, szóval nem tehet semmiről... De én ezt nem élvezem. Egyáltalán. Az első 3 hónapban végigaludta az éjszakákat. Mostmár nem. Nagyon nem. De nappal sem alszik, max 20-40 perceket, azt is úgy kell kiszenvedni belőle, altatni, mert egyébként meg túlfárasztja magát és üvölt... MINDIG üvölt. Szóval felébred, akkor 10-15 percig cuki, játszik, nevetgél, mosolyog, (ilyenkor szoktam gyorsan kivinni sétálni is minél tempósabban) aztán elfárad és üvölt, meg vergődik, meg semmi sem jó. Már kézben sem mindig jó, lent sem jó, ha énekelek, ha a fejem tetején pörgök, akkor sem jó. Evéssel (szoptatom) is szórakozik, feszíti magát, hogy ő nem eszik - ja, fél óra múlva meg mégis eszik. De addig azon vergődik, hogy éhes, de ha cicire teszem akkor feszíti magát és nem hajlandó enni. Ezt játsszuk egész nap. Este-éjjel hajlandó normálisan enni, gondolom ezért is ébred fel kb. százszor... Szörnyen érzem magam, idegesnek érzem magam, oké, hogy vannak szép pillanatok, de beárnyékolja a nap 80%-a, amikor szenvedünk... Haragszom magamra, hogy nem tudom lazábban felfogni, vagy jobban elfogadni a helyzetet, nem tudom élvezni, vagy nem is tudom...nem mondom, hogy nem szeretem a gyerekemet, mert néha elolvadok tőle, de valamikor meg egyszerűen kikészít, hogy nem tudok vele mit kezdeni, csak vinnyog, sír, általában komoly probléma nélkül (a fáradtság a problémája az esetek 90%-ban...vagy az, hogy enne, de ha mellre rakom nem eszik.)néha úgy érzem hogy nem kellett volna szülnöm, és a gyerekemet sajnálom a legjobban, hogy én jutottam neki és nem egy jobb anya, aki erre fel van készülve... Nekem ez nem megy.


Mindegy, a kérdésem az, hogy hova tudnék menni ilyenkor, kivel tudnék beszélni? Pszichológussal? A terhesség előtt jártam pszichológushoz, de azt a tarifát most nem tudjuk kifizetni...legalábbis heti szinten nem. Plusz nekem semmit nem segített akkor sem, kétlem, hogy most segítene bármit is. Plusz hova tegyem addig a gyereket? Nincs más segítségem, csak a férjem van, de ő dolgozik is.


2019. okt. 8. 09:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%

Nincs veled semmi baj. Egy csomó újszülött pont ugyanilyen.

Az a probléma, hogy eladják nekünk nőknek a babagiccset, hogy kacagva fogunk egész nap játszani a napsütésben. Hát nem. Ő még kicsi, kínlódik, azt se tudja, mikor mit érez és arra mi lenne a jó. Az, hogy "nem élvezed", nem ok arra, hogy magadat ostorozd. Egy csomóan egyáltalán nem élvezik a "babázást", csak valahogy az van a levegőben, hogy kötelező élvezni és lógó belekkel is csak vigyorogni, mint a tejbetök. Hát nem. Engedd meg magadnak, hogy fáradtnak, kizsigereltnek érezd magad, anélkül, hogy egyből sz.ranyának nevezd magad meg ilyenek, mert az a kicsinek sem jó.

Szerintem a türelem a megoldás... mindent jól csinálsz. Jobb lesz idővel. Minden rendben van. Hátha a többiek praktikákat is tudnak majd írni. Én sok erőt kívánok és minden jót.

2019. okt. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Már az is nagy segítség lenne neked, ha neten olvasgatnál más anyukákat, csetelnél velük. Látnád, hogy kb. 80%-uk ilyesmivel küzd, és nem "sz*r anya".
2019. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy szar anya. Csak kimerült. Próbálj megbelszabadulni egy kicsit a babától, és töltődj fel. Ez ilyen sajnos, nem mindenkinek dob “jó” babát a gép. Nekem az első álom baba, a második meg olyan volt, mint a tied. Ki szoktatok mozdulni? Mi eljártunk ilyen zenés foglalkozásra (mondjuk kb 6 hótól), 3 hósan pedig kezdtük a babaúszást. Kizökkentett a hétköznapokból, és is voltam felnőttek között. Kitartás.
2019. okt. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!!


Tervezzük a babaúszást, de sajnos nagyon nehéz összehozni, eddig nem volt csoport, amibe beleférnénk a környéken, most írtak, hogy lenne hely, de most betegek vagyunk a jövő héten pedig temetésre megyünk, így lehet, hogy ebből a csoportból is kiesünk :( Pedig már rég el akartuk kezdeni. Na mindegy. Próbálkozunk még, meg esetleg nézek más programot... De előre félek hogy a programokon is nehéz lesz a babával..

2019. okt. 8. 09:33
 5/28 anonim ***** válasza:
95%

Nem hittem eleinte én se, de újra és újra igaz lett: elmúlik. Persze lesz más, de aztán az is elmúlik.

Üvölt egyvében? El fog múlni ahogy a hasfájása is elmúlt. Nem alszik? Majd rájössz valamire, vagy csak nő és fog. Akkor majd enni nem fog de majd az is elmúlik. Aztán mindent a szájába vesz, aztán majd húzza a játszón mindenki haját de azt is kinövi.

Mindent meg tudsz oldani! És amit nem, az meg változik idővel.

2019. okt. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%
Semmi baj nincs veled. A babád nehéz természetű, te pedig kimerült vagy, és így nagyon nehéz lenne bármit is élvezni. Sajnos normális, ami most veled történik, és nagyon sok anyuka érez hasonlóan. Szerintem is jó megoldás lenne, ha találnál hasonló problémával küzdő társakat, mert ők értenének meg legjobban.
2019. okt. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%
Kérj segítséget és pihenj. Nekem mindig ezt mantrázták. Persze soha nem adtam le. De hulla fáradt voltam és kB azt gondoltam, hogy ez a gyerek nem normális, meg persze én se. Olyan véget nem erős napok voltak. Probalkozhattam én a nagy Adamo hintával, utána megvettem a hordozókendőt, a 20.tápszer és társai. Kitartóan üvöltött 4hónapig. Ezt követte a fogzás. Tehát most lesz 2éves és most jutunk el oda, hogy nem kel 1éjszaka 10szer.Szóval a tapasztalatom tényleg az, ha hulla fáradt vagy nem fog változni a hozzáállásod. Muszáj lenne pihenned. És tarts ki.
2019. okt. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Mindenben egyet értek az előttem szólókkal, nem is ismétlem.

Ami eszembe jutott, hogy egy vérvétel nem ártana esetleg, D vitamin, magnézium hiány vagy esetleg pajzsmirigy probléma is okozhat ingerültséget, kedvetlenséget. Szerintem egy próbát megér.

Illetve a friss levegő is jót tenne, picit többet legyetek kint, akkor is ha sír a baba, jót tesz neki is, és neked is a séta.

Kitartást!

2019. okt. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Ja igen, ahhoz hogy elhitetik velünk, hogy ez csupa vidámság: az a bajom, hogy velem pont az ismerősök "hitették el". Olyan irigyen néztem/hallgattam a babások beszámolóit és mikor velük voltunk is olyan összeszedettség és béke és öröm áradt belőlük... Ja, és most kb. velem egyidőben is szültek páran, az egyik csaj folyton mindenhova mászkál a gyerekkel, a baba folyton alszik, egy tünemény, már a tengerparton is nyaraltak... Nálunk is mindenki azzal jött, hogy menjünk máris pár hónapossal nyaralni, de mondtam, hogy ezért nem dobok ki pénzt az ablakon az utazásra, hogy ott szenvedjünk ahelyett, hogy itt szenvedünk.. Semmi értelmét nem látom ezzel a babával "nyaralni", szórakozni. Remélem eljön majd az az idő, amikor jó lesz vele kimozdulni (a babaúszás ezért lehetne jó, mert azt lehet, hogy ő is élvezné). Szóval még a majdnem egyidős babánk is ennyire más, hogy ő még nyaralni is elmegy, meg kb. mindent ugyanúgy csinál mint eddig. Így vele sem tudok beszélni ezekről, mert mindig csak értetlenül néz rám, hogy én miért szenvedek ennyit, hogy nekünk miért nehéz, amikor neki könnyű...

Szóval én kifogtam, hogy a környezetemben is rózsaszín happy minden. Vagy csak ezt mondják/mutatják. Nem tudom...

2019. okt. 8. 09:50
 10/28 anonim ***** válasza:
72%
Nyugi, nekem is van olyan rokonom, akinek a gyereke nem volt hasfájós, a foga se fájt, soha nem volt beteg, 3 hetes korától MINDIG átaludta az éjszakát, 15 órát aludt a 24 ből stb. Gondolom
2019. okt. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!