Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudhatom, hogy jó...

Honnan tudhatom, hogy jó látása van-e a 3 hónapos kisbabámbak?

Figyelt kérdés

12 hetes babám nem követi a mozgó tárgyakat a szemével, ha beszélek hozzá, nem fordul felém.

Ritkan néz a szemünkbe és erős fényre becsukja a szemét, így gondolom nem vak. Itthon meg lehet -e állapítani, ha gond van a látásával?



2019. okt. 9. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

12 hetesen már szokták követni a tárgyakat,kezedet,kezüket.

De doki gondolom látta már. Státuszoknál nem nézték ezt?

2019. okt. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy erős fényre becsukja a szemét, semmit nem jelent. Attól még lehet vak.


Nekem volt olyan vak diákom, aki alakokat és fényt látott, de vak volt.


A vakság széles skálán mozog, nem csak azt jelenthet, hogy nem lát semmit.


Vidd el szemészet! Legalább megnyugszol.

2019. okt. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A legutóbbi vizsgálaton "megfelelt" hiszen akkor még csak 2 hónapos volt. A következő alkalommal fogom megemlíteni az orvosnak, de még bízom benne, hogy addig látok valami fejlődést. Előfordul, hogy visszanevet, ha rámosolygunk és talál szemkontaktust, de ha lengetek előtte valamit, akkor kb 10-ből 1-szer fordul arrafelé és nem igazán a tárgyra fókuszálva. Nem tudom mekkora lehet a baj :/
2019. okt. 9. 21:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltételen szem probléma ha nem fordul egy mozgó tárgy után. Lehet hogy a nyaki izmok feszesek.
2019. okt. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Huh, igazad lehet, nem is gondoltam rá, hogy nem azért vannak ilyen "gondok", mert nem lá! Az egyik oldalát sokkal jobban "szereti", emiatt tornáztatom is pár hete.

Köszönöm!

2019. okt. 9. 21:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem látása jó, de pl a forgással vannak gondok( szem)


Tapasztani kell..

6 hónaposan jeleztem

9 hónapos kora óta tapasztjuk


Sokat javult, amúgy sem nagy az eltérés.../ovira rendben lesz elvileg/


Dioptriális eltérés nálunk nincs, csepegtetnek, szemfeneket is vizsgálnak, belelézereznek egy mérőeszközzel


Ezeket 3-6 hónaposan nehéz még vizsgálni, viszont sajnos oep-re nagyon lassan kap az ember időpontot

/ januárban kértem, április végére kaptam/

Persze magán nem nagyon van 😩

2019. okt. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy tudom, hogy még ha ki is derülnek szemproblémák, nem igazán lehet 6-12 kezelni. Ha nem válik egyértelmű 1-2 héten belül, én is kérek beutalót szemészhez, de a laza nyakizmok is gyanúsak. A szem forgása kezelhető, még ha várni kell is. Ha viszont kiderülne, hogy tényleg látássérülten született, azzal együtt jön a hogyan lehet, miért történhetett stb...és az életünk "átalakítása".
2019. okt. 9. 21:56
 8/10 A kérdező kommentje:
*6-12 hónapos koráig kezelni. Bocsánat :/
2019. okt. 9. 21:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen már valóban követnie kellene. Próbáld meg kontrasztos, fekete fehér sakktabla mintás dolgokkal. Fejlődés neurológus is azzal "vizsgálja".

Ezer meg egy dolog lehet. A kicsit lassabbam éréstől a nyaki izom problémán át szembetegség is. De nálunk pl a kislányunk azert látássérült, mrrt oxigénhiány következtében többek között a látásért felelős agyi terület nagyrésze is elhalt. Pupillája reagál, vizsgálattal kimutatták, hogy eljut az inger is az agykéregig, de ott elakad a dolog. Ő most lassan 2 évesen is alig követ, de fixálni ügyesen tud már. De furcsa, hogy hangra se fordul. Izomtónus problémája nincs? Semmi gond nem volt terhesség,szülés alatt vagy szülés után?

2019. okt. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nektek szüléskor derült ki vagy jóval utána?

Nekem problémamentes terhességem és sima, viszonylag könnyű, gyors szülésem volt. Ott, akkor semmi nem utalt esetleges látásproblémákra.

2019. okt. 10. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!