Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én szeretnék kisbabát, de a...

Én szeretnék kisbabát, de a barátom nem. Hogy beszéljek vele, mivel vehetném rá?

Figyelt kérdés

Ő 22 éves, én 20. Nagyon sokáig az a kép volt a fejemben, hogy a kisbabák 24/7 sírnak, kaka szaguk van, és rabszolgasors jut mellettük csak. Szóval én meg voltam győződve, hogy nem akarok gyereket. Aztán másfél éve megszületett a húgom... Igazából már az első pillanatban elvarázsolt mindenkit, azóta is tart ez a "szerelem". Már újszülöttként is sokat vigyáztam rá, konkrétan két órát simán lehetett vele sétálni, mert aludt, ahogy elindult a babakocsi. 2 hetesen már éjjel aludt rendesen, szóval anya letette 8-9 körül, és reggelig aludt egy hang nélkül. Bárhova elvihettem magammal, mert vagy a babakocsiból nézelődött, vagy az ölünkből. Mostmár ez egy kicsit bajosabb, mert amióta elindult, sosincs nyugton, de azért még most sem a vállalhatatlan kategória vele kimozdulni. Mikor vele vagyok, teljesen elfelejtem a gondjaimat, bajaimat és egyszerűen feltölt a vele eltöltött idő. Ráadásul mióta ő van, odavagyok a babadolgokért, ezelőtt nem is tudtam, milyen édes ruhákat lehet venni piciknek is, vagy hogy egy babaszobát milyen öröm megtervezni, berendezni.


Viszont az, hogy én babát szeretnék, a nyáron realizálódott úgy igazán. Volt egy terhesség parám, és amikor negatív lett a teszt, rájöttem, hogy igazából csalódott vagyok, és már abban a fél éjszakán, amíg vártam, hogy másnap vegyek tesztet, és megcsináljam, teljesen beleéltem magam, hogy lesz egy kisbabánk, és vajon hogy nézne ki, mi lenne a neve, stb. Utána beszéltem erről a barátommal, mert már igaz, hogy szóba került közöttünk ez, de akkor azt beszéltük, hogy ilyen 2-3 év múlva... Szóval mondtam neki, de ő még nem akar, merthogy más lenne, mint 2-3 napot vigyázni a húgomra, és hogy mivel ő rengeteget utazik, ezért nem is tudna annyit jelen lenni az életében, amennyit szeretne, meg hogy fiatalok vagyunk, felesleges ezt "elkapkodni". De én már nagyon szeretném.... Anyukám is fiatalon szült engem (20 évesen), és sosem bánta meg. Az egyik legjobb barátnőm 23 éves, már van két kislánya és nagyon boldogok. Egy másik barátnőm mondta, hogy szerinte ha tényleg ennyire vágyom a babázásra, akkor hagyjam abba a gyógyszert, lehet nem is esnék teherbe rögtön, csak egy év múlva. Meg hogy a barátom nem hagyna el, ahhoz túlságosan szeret. De átverni nem akarom, meg kijátszani sem...


2019. okt. 12. 14:06
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
96%

Jobb, ha ketten akarjátok, átverésből születni meg nem túl jó életkezdés.

A szokásos kérdés: miből fogjátok eltartani? Mert baba csak max. másfél évig, de mondjuk iskolás elég sokáig lesz. Meg tudod gyerek mellett is majd csinálni, hogy olyan nő (anya, feleség) legyen belőled, aki majd anyagilag is támaszkodhat a család, ha apának bármi közbejön?

Nem mondhatsz a barátodnak semmit olyat, amivel ráveheted, de nem is jó, ha nem akarja, csak meggyőzöd (mi meg pláne nem ismerünk benneteket). De talán jó taktika, ha kitűztök valami konkrétabb határidőt, amikor indulhat a babaprojekt és addig lefoglaljátok magatok olyasmikkel, amik mégis hiányoznak még esetleg a családosdihoz.

2019. okt. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
92%

Azért mert ismersz egy babát, ne hidd, hogy ez mindig ilyen.

Hallgass a barátodra.

2019. okt. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
97%
Igazán felelősségteljes barátaid vannak. Sok apuka bizony, hogy lelép ha ő még nem akarta azt a gyereket. Nem tudom, ebben az esetben ez a barátnő felvállalná e az apuka szerepét. Anyagi háttér, minden megvan hozzá, hogy nyugodt eletet birj biztosítani annak a gyereknek? Mióta vagytok együtt? Én ismeretlenül is azt tanácsolom, hogy ez egy közös döntés legyen a pároddal. Véletlen se egy barátnővel kigondolt bocsi csomag.
2019. okt. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Ő jól keres (nem az átlag fiatalokhoz képest, hanem tényleg jól), én még tanulok, de az egyetemet levelezőn is befejezném, ha kell. Utána meg apa cégénél helyezkednék el, amit később átvennék. Addigis az én lakásomat ki is adhatjuk, az már felér egy jobb fizetéssel szerintem (elnézve az albi árakat itt, Budapesten). Én buliztam már eleget, nem szeretek nagyon utazni sem Európán kívül, úgy érzem "kiéltem" magam, és amiket még szeretnék elérni, az gyerek mellett is kivitelezhető.


Szóval anyagilag szerencsére nem jelentene gondot, a lakhatásunk is megoldott. Nekem az egyetem a problémás ugye, mert szeretnék az alapszakom után Msc-re menni, de azt sokan alapból levelezőn csinálják, szóval szerintem nem lenne gond azzal sem.

2019. okt. 12. 14:20
 5/38 anonim ***** válasza:
95%

Ez most vicc? Azért mert ismersz egy babát, akivel marha nagy mázlitok van, azt hiszed tiéd is ilyen lesz?

Hallgass a barátodra! Ha nem akar gyereket, ne trükköz.

2019. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Lehetséges. Mármint a barátnőm (akinek már van két gyereke, szóval azért valamit ért hozzá), azt mondta, hogy szerinte az a fontos, hogy a babának már az elején megtanítsuk, mikor van éjszaka, és mikor nappal, és hogy éjjel ha sír is, ne kapcsoljunk villanyt, ne beszéljünk hozzá, hanem nyugtassuk meg csendben, stb. Meg hogyha van egy jó rendszerünk már az elejétől, sokkal könnyebb. Anya is ezt mondta, hogy ő már a kórházi hazajövetel után is törekedett arra, hogy mindig ugyanakkor legyen este fürdetve a tesóm, a fürdetés/etetés/altatás egymás után legyen.
2019. okt. 12. 14:33
 7/38 anonim ***** válasza:
29%
Szóval a gyerek rideg tartásban lenne.
2019. okt. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Nem, hanem lenne rendszer az életében. Tesómnál is így van a mai napig, és egy boldog, kiegyensúlyozott baba. A barátnőm lányai is teljesen normálisak, folyton nevetnek, mosolyognak mindenen, és jó rájuk nézni, sugárzik róluk a boldogság. Attól, mert nem kaotikus az élet egy baba mellett, nem jelenti, hogy ridegtartásban lennének. :)
2019. okt. 12. 14:42
 9/38 anonim ***** válasza:
98%

Ne hallgass a barátnőidre. Ne hagyd abba titokban a gyógyszert. 2-3 év múlva is 22-23 éves leszel, és fiatal, bőven ráertek vele.

Inkább hallgass a barátodra, éljetek, élvezzétek a közös időt, foglalkozz a húgoddal, tereld el a gondolataidat.

Ebben a sztoriban a párod gondolkodik felelősségteljesebben, nem te.

2019. okt. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

7es, ebben mi a ridegtartás? Napirendről írt és nem arról, hogy beteszi az ágyba és otthagyja, hanem megnyugtatja ha sír, különbséget téve nappal és éjjel között.

Kérdező, ameddig a párod nem szeretné ne vállaljatok babát. 20 évesen nem is biztos, hogy ő az igazi (persze nem lehetetlen). Közösen akarjátok a kicsit!

2019. okt. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!