Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakorlott anyukák mit javasol...

Gyakorlott anyukák mit javasoltok helytakarékos babaholmik terén?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy 1 évig egy garzonban lakunk majd a születendő babánkkal, utána tudunk nagyobb helyre költözni (volt némi csavar az életünkben, ugyanis papíron meddő vagyok, de erre a leendő lányom rácáfolt :))


Viszont emiatt sajnos nem készültünk úgy, hogy nekünk hamarosan meg kell oldani a baba-holmik elhelyezését, és a lakás egyébként se nagy.


Az internet ilyen szempontból nem nagy segítség, mert ha azon múlna, padlótól plafonig telezsúfolhatnám a lakást babacuccokkal, de ebből kizártnak tartom, hogy minden fontos legyen.


Tehát, aki esetleg járt hasonló cipőben, kérlek ossza meg velem, mi az ami feltétlenül fontos, mi az ami "már meglévő bútorból" használható "babás-megoldásnak" is illetve, ha esetleg van ötletetek szükséges, de helyigényes dolgok praktikus tárolására (esetleg ismertek erre oldalakat) akkor kérlek osszátok meg velem a tapasztalataitokat.


Köszönöm! :)


2019. okt. 17. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól lehet tárolni ha a kisagy ágynemű tartós. Ágynemű te úgysincs szükség
2019. okt. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Kapható olyan utazós babaágy ami egyben lehet pelenkázó is, kicsi helyen is elfér, össze lehet zárni is.
2019. okt. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon sok cucc lesz. Ahogy kinövi, már nem kell, pakold fel a netre és add el. Van egy csomó minden, amit csak pár hónapos korig használnak. Ami nem kell és sok helyet foglal: bababutor, pelenkázó, én azt a mai napig nem használom, már 2 éves múlt a lányom, a kanapén pelenkázok, van egy tök jó, összehajtható alátétem hozzá, a ruháit rakd be a szekrényedbe, eleinte egy polcon el fog férni. Kiságy, kád muszáj. Szopipárna, pihenöszék, ilyenek nem kellenek, ha nincs rá hely, járóka szintén. Ja igen, fürdetni pár hónapig a csapban fürdettük, utána már nem fért bele. Etetszékböl vettünk egy baromi nagyot, nem kellett volna, a legjobb az ikeás etetöszék, kb. 5 ezer ft. A baba egyébként 2 nm-en is jól érzi magát egészen addig amíg mászni nem kezd, na utána már nem túl jó a kicsi lakás, mi is abban lakunk, napi pár óra játszótér szükséges neki.
2019. okt. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

[link]

Bocsi nem tudok máshogy linket küldeni.

2019. okt. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kiságyon kívül minden opcionális (az is az lesz, ha csak veled hajlandó aludni, de járókaként azért jól jön majd). Aztán egy meglévő asztalon, komódon, mosógép tetején, kanapén is lehet pelenkázni, csak épp nem túl derékkímélő. A babaruhákat persze rakhatjátok felnőtteknek készült szekrénybe - legkisebb helyet akkor fog foglalni, ha összébb húzzátok a saját cuccaitokat benne :) Kádba, zuhanyzóba is lehet kapni gyerek-fürdető alkalmatosságokat, tehát nem feltétlen kell egy külön állványos kiskád. Etetőszékből (bár ez ráér) lehet kapni asztalra csíptethetőt vagy egy meglévő székre szerelhetőt is. Babakocsi, autóshordozó (később gyerekülés) foglalnak elég nagy helyet, ha nem megoldható a tárolásuk odakint. Babakocsiból szerintem helyhiánynál (és ha tömegközlekedtek) nem érdemes 3:1-ben választani, van sok sportkocsi, ami vízszintesig dönthető és könnyen összecsukható. Tárolásukra fel lehet szerelni a falra biciklik számára tervezett tartót vagy bármilyen kampót. Ruhák szortírozására nekem nagyon beváltak a pelenkás dobozok, amikre ráírhatod a méretet és katonásan elférnek a szekrény tetején. És hát ahogy nő majd, rá kell szokni a gondos selejtezésre, amit lehet eladni. És minden nm-t be lehet polcozni, pl. ajtók mögött, fölött...
2019. okt. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, a babakocsit lenn tudjátok-e hagyni lakáson kívül, de a merevfalú mózes irgalmatlan sok helyet foglal és totál felesleges. Vagy olyan babakocsit vegyetek, ahol a sport és a mózes együtt van (pl. chipolino Terra) vagy hurcizzatok, az amúgy is praktikus.


Pelenkázó nem kell, kiságyból van kisebb, az összecsukhatóban az enyém nem aludt, szerintem nem érezte stabilnak.


Babakád is van összecsukható.

2019. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk viszonylag nagy a lakásunk, de a babakáddal így is bajban voltunk, ezért váltottunk. Lehet kapni nagy kádba való "babatartót", ez baromi praktikus, sokkal kisebb helyen elfér.

[link]

A kiságy az, ami a legnagyobb fizikailag, ezt csak akkor tudjátok megúszni ha veletek alszik, esetleg egy babaöböl a nagyágy mellé jóval kevesebb helyet foglal mint egy önálló kiságy. Viszont vannak babák akik alkalmatlanok az együttalvásra, ilyen az én lányom is. Megpróbáltuk a babaöblöt, megpróbáltuk hogy köztünk alszik, de egyik sem ment, önálló kiságya van az önálló szobájában, és csak így alszik jól éjjel. Szóval számoljatok a lehetőséggel, hogy nem ússzátok meg az ágyát. Mindenképp legyen ágyneműtartós, rengeteg cuccot elnyel (pelenkákat, ruhákat, hálózsákot, lepedőket, stb-stb.), ágyneműje amúgy sem lesz még.

Lehet kapni kiságyra feltehető pelenkázófeltétet. Ez nagyon jól jön, nem kell plusz pelenkázókomód, és kényelmesebb mint a mosógépen mondjuk.

[link]

A ruhákat én ilyen ikeás kis fakkokba tettem, szépen el lehet rendezni a pici ruhákat és több ilyet egymásra lehet tenni. Így nem borulnak össze a kupacok, nem gyűrődik, átlátható. És bele lehet tenni a kiságy ágyneműtartójába is.

[link]

Utazóágyat én nem javaslok. Nem olyan minőségű matrac van benne, egyszer-egyszer utazni persze jó, de egy újszülöttet huzamosabb ideig biztosan nem altatnék benne. Ráadásul nem lehet beletenni a légzésfigyelőt sem.

Így hirtelen ennyi. Sok sikert :)

2019. okt. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi ezek mind jó ötletek!
2019. okt. 17. 15:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok szép rucit kaptunk, de egy szett volt fél éves koráig a kimenős ruhákból, otthon rugi+body kombóban volt egész nap. A második lánynál már csak a body+rugi kombót készítettem elő. Fürdőkádból van összecsukható.
2019. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!