Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Duck tv ajánlott babáknak?

Duck tv ajánlott babáknak?

Figyelt kérdés
2019. okt. 17. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem ajánlott.
2019. okt. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Miért ne lenne ajánlott? Az én 6 hónapos picim nagyon szereti.
2019. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Az én gyerekem is szerette, söt, én is.
2019. okt. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem a duck tv, de semmilyen ilyesmi nem ajánlott. Az egy dolog, hogy ki hogy dönt a gyereke felett. A fiam másfél évesen engedem, hogy nézze a laptopról a dolgokat s azt sem egész nap. De ha valaki engedi, az az ő dolga. Nem értek egyet a korai tv-ztetéssel, de nem török emiatt senki fölött pálcát. Nem ez a jó anyaság mércéje
2019. okt. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Semmilyen tv nem ajánlott babáknak.
2019. okt. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

"Nem ez a jó anyaság mércéje"


Szerintem többek között ez is az. Tanulni, tájékozódni, fejlődni, hogy mi tesz jót a gyereknek és mi nem. A tv egyértelműen nem. Aki tudja ezt, és nézeti vele minden nap, gondoljon erre, amikor bekapcsolja! Ha pedig nem tudja, akkor azon érdemes elgondolkodni, hogy hogyhogy nem tudja???


A mai világban már minden információ elérhető. El kell kezdeni olvasni és tanulni. A gyerekeinkről van szó!

2019. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem a jó anyaságról kérdezett a kérdező, hanem a Duck tv-ről...
2019. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2019. okt. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

A WHO-ajánlás szerint 1 éves korig 0 képernyőidő ajánlott. Sok országban 3 év alattiaknak semmilyen műsort nem engednek gyártani.

Ennek több oka van:

- olyan jelentős ingermennyiség, ami túlterheli a babákat

- ingerfüggőséget okoz, tehát már csak egyre színesebb, hangosabb cuccok jönnek be nekik

- a világról hamis képet ad, a tárgyak és a tér nem olyanok, mint a valóságban, és ők még most tanuljàk a valóságot

- nem igényel intellektuális erőfeszítést, hogy kézhez kapják az èlményt, így csökkenti az esélyét annak, hogy később jól el tudjanak képzelni pl olvasott dolgokat

- rontja a figyelem fenntartásának a kèpességét

- elveszi az időt a mozgástól, hasznos játèktól vagy szociális interakciótól

- semmilyen módon nincs hasznára egy babának.

2019. okt. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Én bekapcsolom naponta negyed órára 3 hós kora óta a most fél éves babámnak. Nagyon szereti én meg addig tudok haladni valamivel, megfürdetni a nagyobb gyerekem vagy meginni a reggeli kávét délután 4-kor nyugiban😆. Sokkal jobb, mintha addig ordítana, de ez az én véleményem. Jelentem semmi hátrány nem érte, csodálatosan forog oda vissza, kúszik, gügyög, kacag, és nem vesztette el az érdeklődését a játékai iránt se. Nem kell túl pörögni, nem az ördögtől való a tv, persze itt is mint mindenben fontos a mértékletesség.
2019. okt. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!