Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtetek el babáitokkal...

Mikor kezdtetek el babáitokkal játszótérre járni? Mikor kezdték el őket érdekelni a gyerekek? Amikor már figyelgették, esetleg totyogtak utánuk?

Figyelt kérdés

Most 9 hónapos a lányom. Sajnos az ülés volt az utolsó, amit megtanult. (Azért sajnos mert inkább mászik és áll-utóbbi viszont állandó odafigyelést kiván)

De most már stabilan ül, úgyhogy szerintem lassan hintázhatna 1-1x. Talán az sem ártana ha néha napján látna 1-2 gyerkőcöt, nagyobb vagy kisebb babát. Bár lehet még nem köti le.

8 hónaposan babatalálkozón barátnőm kisfia még annyira nem érdekelte. Inkább csak annak játékai🙄

Szerintetek, vihetném már? És segithet a szocializációban úgymond vagy még teljesen felesleges erre koncentrálni?



2019. okt. 17. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Persze, hogy viheted.

8 hónapos korától járunk játszóra. Hintázott, csúszdázott, kavicsozott. Mászott mindfelé, kapaszkodott, felállt, majdhogynem ott tanult meg járni. Ráadásul nekem is jól esett más anyukákkal találkozni, beszélgetni.

A gyerekek sokáig nem egymással, csak egymás mellett játszanak, de figyelnek és rengeteget tanulnak.

Vidd nyugodtan, ismerkedjen mindennel. Most van színes falevél, gesztenye stb. Persze figyelni kell, csikk-kutyakaja-üveg stb., szóval a biztonságra.

2019. okt. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

"És segithet a szocializációban úgymond vagy még teljesen felesleges erre koncentrálni?"


Felesleges.

Azért vidd, hogy szabad levegőn legyen, meg felfedezhesse maga körül a világot. Esetleg hintázni, ha szeretne. A mieink először idegenkedtek a hintától, aztán persze megszerették, de 9 hónaposan még biztos nem akartak hintázni.

2019. okt. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Kb egy éves kora körültől megyünk rendszeresen, azóta jár és nagyon motiválták a játszón futkosó gyerekek abban, hogy elinduljon. 6 hónapos kora óta ül, hébe-hóba hintázni levitüttük az elején mert imádta az első perctől. A friss levegő, a játékok miatt megyünk főleg de imád barátkozni, szinte nincs alkalom amikor ne barátkozna valakivel a játszin, nagyon nagy a szociális igénye a kislányunknak. Szerintem nyugodtan viheted mostmár, biztos, hogy élvezni fogja és már nem sokáig lesz ilyen jó idő. :)
2019. okt. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Az én öt hónaposommal járunk már játszótérre. Az ölembe veszem és úgy hintázunk, illetve úgy csúszdázunk. A hintán elnyugszik, a csúszdán hangosan kacag. Ő elnézegeti a gyerekeket, mosolyog neki, érdeklődik. Úgyhogy viheted bátran a lányodat, tuti élvezni fogja :)
2019. okt. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
7-8 hónapos korától néha néha elmentünk. 11 hónapos korától járunk sűrűbben.
2019. okt. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Én onnantól viszem, hogy már élvezettel maradt meg a hason könyöklő pózban nézelődni. Mivel lassabb tempójú a babám mozgásfejlődése, ez 5 hónapos korában volt.

Nagyon szereti kezdettől, boldog, ha gyerekekkel van.

Vagy leteszem a gumipadlóra kúszni, vagy körbeviszem nézelődni, de szoktunk "csúszdázni", elengedés nélkül persze, hintázni ott, ahol van fészekhinta.

Szerintem szuper a játszótér, az abszolút mentőötlet a nap feldobására és elfáradásra.

2019. okt. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
1 évesen kezdtük, mikor kitavaszodott. 11 hónaposan tanult meg ülni és mászni, addig értelmét se láttam volna, de addig is órákat volt kint a levegőn babakocsiban. 18 hónaposan kezdett magabiztosan járni, de addigis napi 2x vittük játszóra, az egyik-játékból a másikig vagy vittük kézben vagy mászott, csak arra figyeltünk ne másszon forró betonra vagy kutyakakiba (sajnos a játszótereken is sok van). Most 19 hónaposan se nagyon érdekli a többi gyerek, pedig járunk játszóházba, foglalkozásokra stb. Talán az majd az oviban fog elkezdődni.
2019. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elsőt 9 hónaposan a másodikat születése óta viszem. Most 6 hós és imádja a gyerekeket, jár keze lába és izgalomban van az ugrálásuktól🙂
2019. okt. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7 hósan vittem először, imádott hintázni, gyerekeket mindig tatott szajj nezte, olyan 1 éves kora korul kezdett el minden gyerekre mutogatni, hogy baba baba. Másfél éves kora ota kergetozik a tobbi gyerekkel. A kisebbem most 4 hós múlt, kb 1-1,5 hónapja állandóan kacag a bátyjának, ha bohóckodik :)
2019. okt. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!