Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, ha nincs...

Rossz anya vagyok, ha nincs babás napirendünk?

Figyelt kérdés

Persze nem megyünk vele buliba meg ilyenek, de látom sokan már este 6kor fürdetnek és ez olyan mint a szentség náluk.

Mi nyáron olyankor indultunk sétálni vagy még késöbb és volt hogy 9kor fürdött.

Most persze már nincs nyár, 7 körül mi is fürdetünk de néha előfordul hogy este megyünk bevásárolni vagy a mamától soká jövünk haza, este 8 körül.

Nem látom rajta hogy sírni vagy rosszul érintené, persze étel ital stb mindig van nálunk és tisztába is teszem bárhol legyünk.

Én most emiatt rossz anya vagyok? Egy ismerősöm azt mondta jobban a baba érdekeit kellene néznem és nem járkálni el este 6 után már.

10 hónapos a kicsi.


2019. okt. 18. 00:01
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem.
2019. okt. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Ugyan már. Nálunk olyan is volt főleg nyáron, hogy fél 10kor fürdettük. Kisebb korában volt fix a fürdés mert sírt ha nem. Mostmar nem érdekli 🤷‍♀️
2019. okt. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Ennyitől nem. De arra majd figyelj oda a későbbiekben, hogy amíg igényli, legyen lehetősége délután aludni, és amikor már közösségbe jár, feküdjön le időben.

Többeket ismerek, akik "nálunk nem a gyerek diktál" jelszóval nem szokták ezeket figyelembe venni, simán szerveznek pl.a délutáni alvás helyett programot, amitől a gyerek kialvatlan, hisztis lesz, ez senkinek nem jó.

2019. okt. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fontos a napirend és a fürdetés szent. De ettől még nem hinném, hogy te rossz anya vagy. Vannak babák, akik jól tolerálják, ha minden nap máshogy alakul, másoknak meg igénye van a napirendre.

Emiatt igazán ne emésztd magad, mindig az a jó ami nektek jó. Nem az ami a szomszédnak.

2019. okt. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha a kicsit egyáltalán nem zavarja, hogy este 10kor fürdik 7 helyett, jól érzi magát, ő is szívesen van ott ahol vagytok, akkor nem vagy rossz anya.


Ha a gyerek nyűgös, láthatólag fáradt, menne már haza, de te még itt maradsz kávézni a barátnőkkell, le se szarva, hogy mi a gyerek igénye, akkor szar anya vagy.


Ezt döntsd el te magad.

2019. okt. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

A tegnap 9-ig vendégségben voltunk. A férjem általában 6 után ért rá. Olyankor mentünk akár vásárolni. S kapaszkodjon mindenki. Nálunk nem a fürdetés kötődik össze az esti rutinnal. Napközben, délután akár, vagy este is fürdetés van ha épp nyakig mocskos, de este már ő kapcsolja a kislámpát, olvasunk egy mesét és ad pár puszit, elfordul és alszik.


Ettől függetlenül igyekszünk figyelembe venni az igényeit, a délutáni alvás többnyire fix. Ettől nem vagyunk rosszak.

2019. okt. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyáron mi is este jártunk sétálni, de azérr a fürdetést nagyjából ugyanabban az időben szeretem (8). Altatást akkor kezdem, ha fáradt.

Én nem szoktam olyan későig maradni sehol hogy elcsússzunk.

2019. okt. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Hú, akkor én milyen anya vagyok :) 2 iskolás a nagyobb, különórák, edzések, versenyek. A napunk egy nagy összevisszaság. A kicsi viszont köszöni szépen, jól van, kiegyensúlyozott kiskrapek :) :) Sarkallatos példa, ha este 9-kor jut eszembe, hogy nincs reggelre kaja, akkor indulunk boltba :) apuka külföldön dolgozik, szóval meg kell oldanom. Tény, baromi jól viseli a változásokat. Van ideje szokni :) Nagyon nyugodt, boldog, okos, mosolygós közvetlen kis 14 hónapos :)
2019. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Ami viszont fix, a reggeli majd egy órás ébredezés. Ha ébrezstenem kell, akkor ezt számításban kell venni, minden nap a suli miatt , de sokszor ugye hétvégén is. A másik az esti meseolvasás. Mindegy mikor, de összebúkás, olvasás és alvás. Ezek teljesen fixek.
2019. okt. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!