Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baja lehet a babámnak ha 3...

Baja lehet a babámnak ha 3 hónaposan nem tettem még hasra? De nem szereti.

Figyelt kérdés

Első baba,fiú és elég lusta. A nap nagy részében alszik a babakocsiban vagy a kiságyban. Tápszeres, ahogy megette rögtön ki is dől, igy nrm keltegetem hagyj aludjon. Van, hogy 5 órát is alszik egyben. Napirend nincs m8ndig változó mit mikor csinál. 120-160ml között eszik. Több mint 6 kiló. Pontosan nem tudom mert 3-án megyünk a védőnőhöz. Eleg sokat hízott egy-egy hónapban de még határon belül volt.

Mostanában kezdtem el lerakni a játszószőnyegre ott elvan, nézi a játékokat. De nem csinál semmit még. Talán a kezeit mozgatja de ennyi. Hason sem kiságyban sem a szőnyegen nem tettem még, mert a gyerek ordít olyankor. Lehet ebből baj?

Mikor lehet neki adni a tápszeren kívül mást is?

Köszi!



2019. okt. 20. 11:16
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Késhet a mozgásfejlődése. Akkor is hasra kell tenni, ha ordít. Majd megszokja. Fokozatosan növeld az időt. Rakj elé érdekes dolgokat vagy hasalj le szembe a babával.
2019. okt. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
92%
3 hónaposan már illene kicsit emelgetnie a fejét. Legalább napi pár percre tedd hasra ,aztán majd megszokja. Tápszeres babát is ráérsz 4-6 hónaposan hozzátáplálni.
2019. okt. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

De ezzel fájdalmat okozok neki nem szeretem ha így sír.

Mit értesz az alatt hogy késik a mozgásfejlődés?

Nem fog időben mászni, menni?

Én 4 hónaposan gondoltam kezdeni sütőtökkel, almával.

2019. okt. 20. 11:24
 4/40 anonim ***** válasza:
91%

Először kúszni fog (alapesetben),aztán mászni. De ha nincs hason,akkor egyiket sem. Vannak direkt arra a célra kifejlesztett párnák,amikor nem szeret a baba hason feküdni.

De az is jó megoldás,amit írtak előttem,feküdj le te is a babáddal szemben. Tegyél elé,mellé játékokat,beszélj hozzá.

Ne félj,nem fáj neki az,ha hasra fekteted,csak még pici és nincs hozzá szokva. Fokozatosan több időt legyen hason,még nem késett le semmiről.

Az én babám 4 hónaposan nyúlt először játékok után,pedig ő szeret hason lenni.

2019. okt. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
92%
Nem okozol ezzel fájdalmat, csak nem szereti. Az enyém se szerette, napról napra haladtunk, először csak 2 percre tettem, pár nap múlva 4 percre, megint pár nap múlva 6 percre és így tovább. Ettől a póztól erősödnek a nyaki, váll, és hátizmok, ha nem teszed hasra, nem fog erősödni, vagyis később fog átfordulni, mászni. Az sem árt, hogy ha elalszik teszed hasra, jót tesz a pocakjának, legalább is nálunk igazi puki-parádék voltak hason. :)
2019. okt. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
92%
Nos ez sajnos nem kívánság műsor. Rengeteg baba nyűglődik eleinte hason. Hiszen olyan izmokat kéne használni amiket előtte soha. Hasra kell tenni naponta többször pár percre, idővel megerősödik és egyre tovább fogja bírni. Amennyiben nem fejlődik akkor érdemes beszélni a védőnővel, hogy mit javasol (valószínűleg dévényest).
2019. okt. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
11%

A fiam full lusta volt 6 honaposan semmit sem csinalt ! De komolyan semmit

Bambult evett aludt...


Aztan eluntam es viccbol felultettem es jeee ez tud ulni!!! Onnan tol 4 honap alat behozott mindent bar eleg sajatosan. Pl egyszer csak felallt a szoba kozepen es csak acsorgott vagy 3 hetig. Ha el akart menni visszanegykezlabb majd ptt megint felallt

Majd siman elindult, jol ram is ijesztett 😂 de soha nem esett pl. Csak akkor csinalt valamit ha tutira ment neki


Fura volt mert a nagylanyom meg mar 3 honapsan maszni akart mozgot mint a veszedelem kuzdott mindent cm-ert 🙂


Szoval minden gyerek mas 🙂

2019. okt. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
89%
Az enyém is ilyen volt. Vettem egy gimnasztikai labdát, amit nem fújtam fel teljesen keményre, azon szokattam az elején, nagyon szerette. Próbáld ki, hátha.
2019. okt. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
91%

Neki teszel rosszat ha nem teszed hasra. Így erősödik a hátizma ami elég fontos szerepet tölt be a mozgasfejlődésbe.

Eleinte csak kicsit tedd hasra es próbáld elterelni a figyelmét.

Esetleg vedőnőtől is kerhetsz tanacsot hatha tud valami praktikát amivel izgalmasabb lesz a babának.

Nem hinném , hogy fáj neki a hason fekvés inkább csak nem tetszik neki vagy szokatlan.

2019. okt. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
88%
Az én lányom 8 hetesen már járt dévényre, mert nem emelte a fejét.Te nem aggódsz ezen? Bizony a babákat hasra kell tenni, akkor amikor ébren vannak, alvás közben mindegy hogyan fekszik, mert akkor nem használja az izmait. Nem kell egész nap úgy legyen, én napi 3-szor 5-10 percre tettem hasra, viszonylag kemény felületen kell, puhán nem tudja emelni a fejét. Én a parkettára tettem egy vékony paplant, alá takarót.
2019. okt. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!