Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek milyen kezdeti nehézség...

Nektek milyen kezdeti nehézségeketek volt első babánál?

Figyelt kérdés
Másképp csinálnátok így vissza gondolva? Vagy ugyanúgy?

2019. okt. 21. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Mindent túlagódtam. Tényleg mindent. Pár hetesen végigaludta az éjszakát. Kétségbeesetten hívtam reggel az anyukámat, hogy "jajaj, átaludta az éjszakát, mit csináljak?" Anyukám válasza: örülj neki.


Ha újrakezdhetném, sokkal lazábban állnék bizonyos dolgokhoz, mert az állandó stresszelésem kihatott az egész családra.

2019. okt. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

A legnagyobb hiba amit elkövettem, hogy későn (a gyerek 6 hós korában) találtam rá a hordozásra. Utólag visszagondolva minden problémáinkat megoldotta volna.


A lányom nagyon lassan szopizott, állandóan fájt a hasa, semmi segítségem nem volt, nem volt türelmem és időm arra, hogy nonstop mellen legyen. Így kB 1 hónap alatt elapadt a tejem a tápszerektől véres széklete volt, és a fogzás is megszenvedtük.


Most vagyok 28 hetes a másodikkal, már foglaltam időpontot egy szoptatási, és hordozás tanácsadóhoz (kettő az egyben) aki megtanít kendőben szoptatni, így terveim szerint elkerüljük a tápszeres véres székletet, csökkentjük a hasfájásos sírást, és nekem is több türelmem lesz, ha tudok rendesen haladni a házimunkával.

2019. okt. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez az alvás dolog nekem is ismerős :D ahogy házához tűk pár nap alatt beállt az evése, pedig igény szerint szoptatom és mértük is mennyit eszik. 120 ml szopizott egyik délután a dédnagyi meg pont itt volt mi meg kétségbe voltunk esve hogy te jó ég már 4 órája alszik mi baja lehet? Azt mondta nyugi majd ha éhes felébredni erre pont felsírt. Ez még a mai napig így van hogy délutánonként 4 órákat alszik
2019. okt. 21. 09:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem rendelnek mindent ala a baba igenyeinek az egeszsegem rovasara. Az elso 3 honapban pl. napi 6-8 oran at hordoztam (refluxos volt, igy fuggoleges pozicioban volt jo neki, ugy kevesbe fajt a hasa). Vennek Adamo hintat, illetve kiprobalnek mindenfele dolgot, ami segithet (ahogy most a masodikkal igy is tervezem). Elobb kernek segitseget az altatashoz, nem keszitenem ki magam a millio ebredessel, es nem mennek vissza 5 honapos kiraban home officebol reszmunkaidoben dolgozni.
2019. okt. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk volt bőven nehézség és igen, sok mindent másképp csinálnék, ha lesz még egy gyermekünk remélem leszek olyan talpraesett hogy így is tegyek!

Nehézségek:

-nem voltam felkészülve sem lelkileg, sem elegendő tudásban a babára, mindenki mondta hogy nem lesz könnyű, de én csak legyintettem. Pedig igazuk volt.

-nagyon hasfájós volt, sokat sírt és ezzel se én se a férjem nem tudott mit kezdeni, pont ezért rosszul is kezeltük a dolgot, utólag legalább is abszolút így érzem

-mindenkitől záporoztak a jobbnál jobb tanácsok, amiket válogatva ugyan de probáltam megfogadni-főleg a hasfájás miatt-de nem kellett volna

-nekünk nehezen ment a szoptatás (főleg a kezdeti hibák és a saját bénaságom meg szerintem a lelki állapotom miatt) amit nagyon nehezen engedtem el

-nehezen, de inkább egyáltalán nem találtuk meg a megfelelő tápszert, és az emésztési gondokat🤦🏻‍♀️


Amit másképp csinálnék: nem hallgatnék senkire, inkább azt figyelném hogy mi a legjobb a babának. Nem hinnék olyan hülyeségekben hogy az 1-2-3-4 hónapos gyereket el lehet kenyesztetni, kézhez lehet szokatni, ha nem menne a szoptatás nem görcsölnék rá-ezzel együtt letojnám az ezért kapott negativ véleményeket. Jobban és többet szeretgetném a babámat (ami persze most is van, de szegényt eleinte inkább feladatnak fogtam fel mint a kisfiamnak..)


Most igy hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

2019. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt az elkényeztetett dolgot én is hallgatom folyamatosan. Ne kapjam fel azonnal ha elkezd sírni meg ne hordozgasam és ne rázogasam a gyereket mert hozászokik.
2019. okt. 21. 11:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk az elején egyedül a szoptatással voltak problémáink csak. Nagyon lassan ment neki, a technikájával is volt gond. Egy hónapig csak lefejve tudtam adni neki cumisüvegbol. Aztán egyik pillanatról a másikra gyönyörűen tudott szopizni, azóta se kellett fejnem neki. :) Jó babázást neked, és csak ösztönösen!
2019. okt. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!