Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen volt az első napod az...

Milyen volt az első napod az újszülött kisbabáddal, amikor teljesen egyedül voltál vele?

Figyelt kérdés
Illetve kórházból hazaérkezés után hány nappal később jött el az első ilyen nap?
2019. okt. 22. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Az autós hordozó bekapcsolásával ôrjöngtem egy sort. :D Amúgy minden flottul ment. Olyan 10 napos volt akkor a baba, de már nem emlékszem pontosan. Igazából az elsô 2 hét egyik gyerekemmel se volt durva. Kb.ettek meg aludtak. Kb.2 hét alatt kipihenték a születést, és utána indult a móka.
2019. okt. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel nem volt semmi extra, ugyanúgy a szopi-alvás-pelus körforgásban voltunk, mint addig. A másodikkal egy fokkal bonyolultabb volt, mert itt volt a 13 hónaposom is mellette. Mindketten kb 2 hetesek voltak ekkor. 😊
2019. okt. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kórházból 6 napos korában jöttünk el és egy 1 hetet itthon volt a férjem, ezután kezdte a délutános műszakot. Minden rendben volt, akkor még elég sokat aludt a baba, nem is volt sírós 3 hetes korig.
2019. okt. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit kaotikus, de jó volt. Egyedül jöttem haza a gyerekkel, apuka a terhesség alatt lelépett, családom pedig nem volt a közelben.
2019. okt. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Milyen volt az első napom? Szörnyű! Azt hittem, belehalok a spinálisba... Órákig le voltam kékülve tőle (császár lett sajnos).

Úgyhogy a 3. napról tudok írni, amikor megkaptam a babát. Egész jól boldogultunk mi ketten :) Folyt

A tejem, mint Riskának :) A baba meg szopott ügyesen.

Csak a magzatszurokkal szenvedtünk meg 0-3 óráig hajnalban... Szegénykémnek szűk volt a végbele (doki szerint), 3 órát ordított éjjel, mire kijött neki a kaka...

Császáros sebbel, migrénnel addig mászkálgattam vele fel-alá.. De túléltük.


Férjem itthon volt talán egy hetet. Nem volt utána se semmi baj.

Annyi csak, hogy a császártól szívritmuszavarom lett. Érdekes módon a testvéremnek is, családi probléma sajnos anyai ágon. :( Az bekavart néha, de amúgy semmi gáz nem volt.

2019. okt. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Erdekes... igazabol evett-aludt 3 orankent, sok gond nem volt vele. En viszont hulla faradt voltam es mivel korababa(27.het) iszonyuan izgultam, amikor aludt akkor is a legzesfigyelot neztem, h mikor villan a feny, milen utemben veszi levegot. Ez egy het volt aztan megnyugodtam. Onnantol egy alom az egesz:)
2019. okt. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fuh kórházban semmi gond nem volt, első héten velünk volt anyukám segíteni és semmi gond nem volt. Na első nap mikor egyedül maradtunk egész nap üvöltött mert fájt a hasa. Nagyon kétségbe voltam esve. Szerencsére csak pár ennyire durva napja volt azóta, de hasfájós szegénykém.
2019. okt. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a választ! :)

A férjemnek lesz annyi szabadsága, hogy majdnem két hétig itthon lehet majd velünk mikor hazajövünk a kórházból, de azért izgulok, hogy amikor már egyedül leszek a csöppséggel, akkor is mindent meg tudok-e majd oldani...

De jó volt olvasni, hogy a többség nem egy katasztrófálisan stresszes időszaknak írta le ezeket az első napokat/heteket :)

Mindenkinek jó babázást kívánok!

2019. okt. 24. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!