Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babák megérzik az ilyesmit?...

A babák megérzik az ilyesmit? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Ma voltunk a lányommal (1 éves múlt) a dédimamájánál, aki sajnos nagyon-nagyon beteg. :( Szörnyű ezt leírni, de talán most találkoztak utoljára. Vagyis csak találkoztak volna, ugyanis amint beléptünk a házba a lányom sírógörcsöt kapott, szinte pánikrohama volt. Kapkodta a levegőt, visított és sírt. (Komoly sírás volt, mert potyogtak a könnyei) Komolyan mondom én még így nem is láttam sírni. A párom nagymamája, így a párom bent maradt a dédivel, mi pedig kimentünk az udvarra sétálni, hogy megnyugodjon egy picit szegénykém. Néztük a cicákat stb. nem volt már semmi baja, gondoltam megpróbálom még egyszer bevinni. Ahogy beléptünk és közelítettünk a szoba felé, ismét elkezdte a levegőt kapkodni a lányom és iszonyatos sírásba kezdett, úgyhogy nem is erőltettem tovább a dolgot. :( Az fordult meg a fejemben, hogy lehetséges, hogy érzett valamit a lányom? :( Hogy a dédike, már nem sokáig van közöttünk?

Szóval szerintetek van valami ilyen "hetedik érzéke" a babáknak?


2010. júl. 17. 01:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

ilyesmiben, mint hetedik érzék, és hasonlók, én nem igazán hiszek.

azt viszont érzi a baba, hogy új helyre viszik, a hangokból, szagokból, lehet, hogy emiatt érezte magát kellemetlenül.

2010. júl. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez a furcsa, hogy a dédi nem új helyen van, hanem otthon és már járt ott a lányom többször is. :S
2010. júl. 17. 01:29
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Igen megérzik, és nemcsak a babák, de a felnőttek is. Pillanatnyilag a Vadnyugat zenéje jutott eszembe! Talán nem véletlen.
2010. júl. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
34%

Halálszagot érzett a kislány?

Nem hiszem. Talán az volt a baja, hogy mindenki szomorú volt körülötte.

2010. júl. 17. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%

nem kizárt hogy megérezte, de ha tényleg van ilyen képessége, akkor max 10-13 éves koráig tart.

az ilyen gyerekeket indigónak nevezik. őket másképp kell nevelni, mint a többi gyereket.

[link]

érdemes elolvasni, talán tovább is megtarthatja a képességét a lányod, ha megfelelően neveled tovább, eddig úgy tűnik jól teszed, segitségként küldtem a linket. sok sikert. a dédijét sajnálom :(

2010. júl. 17. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Nézd, az 1 éves már sok dolgot felfog, ami körülötte történik. Valószínű, hogy tudja, hogy valami nagy baj van a dédijével és érzi rajtatok, hogy valami nagyon rossz dolog történik nemsokára, amit Ő még nem ismer. És úgy döntött, hogy akkor inkább nem megy be, hátha akkor elkerülhető a tragédia.
2010. júl. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

A gyerekek elve nem szeretik az idöseket, a szagukat a látványuk nem megszokott nekik. Valószínü a lakásnak is volt egy szaga ami irritálta öt. Aztán ahogy írták már mindenki szomorú, nem nevetés jókedv hanem bánat várta.


Az én nagyanyám 84 éves de hihetetlen hogy imádja az összes dédunokája. Az sem mindegy hogy a szülö is idegesen megy be a lakásba vagy próbálja elengedni magát.

2010. júl. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%

Nme értem,hogy miért kell mindenbe misztikus dolgokat keverni?

Már a 6-7 hónapos baba is reagál a környezetének vagy a szülőknek a hangulatváltozására.

Lehet,hogy nem a megszokott "séta" időben mentetek a dédihez. Már ez is megzavarhatta.

Útközben beszéltetek a dédiről,a várható haláláról,és a lányod érezte,hogy valamiért szomorúak vagytok.

Amikor bementetek a szobába, a dédi nem a székében ült,hanem ágyban feküdt. Az arca sem a megszokott volt stb. A szobában orvosság szag volt stb. Tehát minden körülmény más volt,mint amit eddig megszokott.

Ha még síró vagy szomorú rokonok fogadtak benneteket,akkor még jobban észlelte a változást.

Nincs ebben semmi "halálmegérzés",csak természetes gyermeki reakció.

Azt csak remélni tudom,hogy nem fogod szegénykét "indiógyereknek" nevelni,mert az csak egy ostobaság és rosszat tennél vele a lányodnak.

A dédikéteket pedig sajnálom.

2010. júl. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Az biztos, hogy a gyerekeknek van még olyan képességük, ami már nekünk felnőtteknek nincs. Sajnos sok szülő humbuknak tartja ezt, mert félnek az igazságtól, stb... Lehetséges, hogy megérzett valamit, de az is lehet, hogy csak a ti és a felnőttek szomorúságát érezte a házban. Kérdezd őt, és légy vele megértő, fogadd el, amit mond, akar. Sok tudatlan szülő nem veszi észre a gyereke jelzését, te figyelj oda, ne foglalkozz a kétkedőkkel. És ügyes vagy, hogy ezt megláttad.:) Igen is van 7. érzék, vannak indigó gyerekek, akik különlegesek. Sok gyerek látja azt, amitől a felnőttek a frászt kapnák. Leegyszerűsítve írtam le, remélem segítettem. Nagyon sajnálom a déditeket.
2010. júl. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Én szerintem a Lányod igenis érzett,vagy látott valamit/valakit!Én hiszek ebben,hogy a gyerekek más dimenziókat/vagy a velünk élő szellemeket is látják!Bár gyerekkoromból ilyesmire nem emlékszem,de akkor is hiszek benne!

Nekem 7,5 hós lányom van,és nagyon sokszor a vállam fölött nézeget nevetgél,pedig csak a csupi plafon van ott!Én mindig megkérdezem ki az?Kivel beszélget,kivel nevetgél,persze mindig tök természetesen inkább mosolyogva,nehogy azt érezze,hogy ez rossz vany Anya nem hisz neki!

Inkább ne vidd oda,gondolom a férjad sem ragaszkodik hozzá ilyen áron,mert valamitől nagyon megijedt,ez a szellem nem tetszhetett neki,inkább felejtse el ezt gyorsan....

Amúgy nagyon sajnáloma Dédit!

Ja és ha ati szomorúságotok miatt lett volna,akkor már odafelé is ugyanez lett volna nem csak akkor mikor bementetek a házba!

:)

2010. júl. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!