Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor értette meg a babátok a...

Mikor értette meg a babátok a tiltást?

Figyelt kérdés

Arra a pontra gondolok, amikor már tényleg értette. Ha bármikor, bármire mondtátok hogy “nem” vagy “nem szabad”, akkor azt lathatóan megértette vagy legalábbis megtántorodott.

Nekem a 9.hónaphoz közeledik a gyermekem és még sajnos egyáltalán nem érti. Van hogy rám se néz, ha tiltani próbálom, vagy elmosolyodik. Esetleg nagy ritkan 20-ból 1x betartja. De legtöbbször inkább sajnos méggyorsabb iszkolásba kezd, hogy tutira elerje amit akar. Szerintem nem érti és nem tudja hogy ezek a kifejezések mindig ugyanazt jelentik. Ha az apukája rászól, akkor arra jobban odafigyel, de ez sem állandó. Inkább 70-30%-ban. De ilyenkor is bepróbálkozik a dolgokkal.

El van késve ennek a megértésével?

(Annyit hozzáfűznék, hogy nyilvan tudom hogy a belső ösztöne hajtja és lehet hogy néha a tiltás ellenere sem fogja abbahagyni amit csinál vagy csinálni akar. De lassan úgy gondolom időszerű volna legalább jelét mutatnia, hogy megérti, vagy njncs igazam?)



2019. okt. 25. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Jaj nincs ezzel semmi baj. Ilyenek a babák. Az enyém 1 éves. Kb. 2 hónapja tudom, hogy megérti, de tojik rá. Például elindul virágföldet enni, rákiáltok, hogy nem szabad, megáll, rámnéz nagy szomorúan. Fél perc múlva újra megpróbálja.
2019. okt. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem 15 hónaposan lett értelmesebb, 1 évesen teljesen kis zakkant volt, persze egy ovisban sem lehet megbízni, de már nem eszi meg a homokot valószínűleg.
2019. okt. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Érti ő, csak nem foglalkozik vele


9-10 hónaposan ugyanígy volt a babám, de egyértelmüen látszott, hogy ha annyira nem is akarta, akkor hallgatott rám, tehát értette


16 hónaposan még mindig van, hogy "alkalmi süket"

2019. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Érti, csak nem érdekli. Egy pár hetes kölyökkutya megérti, nem hogy a gyereked. Abból is látszik, hogy az apjától egy fokkal jobban tart, ha neki odafigyel néha. Tehát érti.
2019. okt. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, az 5 évesem sem mindig akarja érteni 😁
2019. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
6 hónapos és érti a nemet, sírva fakad rajta és vergődik mint a partra vetett halacska aztán újra próbálkozik. 😂 Nem tudom mikortól értik, de a cici szót tuti már 2 hónaposan is értette. Az más tészta, hogy úgy tesznek mintha nem értenék.
2019. okt. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!