Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz vele? Elmeselnetek a...

Mi lesz vele? Elmeselnetek a saját történeteket?

Figyelt kérdés
9 hónapos a gyermekem és egy ideje próbálkoztunk a kistesóval. Nektek hogy alakult a kis korkülönbség? A nagyot féltem, hogyan fogja viselni. No meg az ítélkezést, hogyan lehetne elhárítani? Nincs kedvem magyarázkodni, hogy én miért így szerettem volna.
2019. okt. 28. 05:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Az ítélkezés? Én eddig senkitől nem kaptam rossz nézést azért mert jona tesó. Annál többet kaptam mikor hordoztam vagy mert el találtam kottyintani, hogy akkor azoptatom mikor kéri, vagy hogy nem adok cukros sós stb dolgokat neki bár egy éves koráig. Egy megjegyzést kaptam, hogy "szép meglepi" vele közöltem, hogy így akartuk oszt egyből befogta. Nem fogja senki helyetted kihordani, nevelni egyiket sem.
2019. okt. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Honnan tudod hogy kis korkülönbség lesz köztük? Terhes vagy már? Nem.
2019. okt. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A felnőtt lét egyik előnye, hogy magasról tehetsz mások véleményére, és még csak magyarázkodni sem kell a saját döntéseid miatt!

A "nagyot" meg nem kell félteni, nem dől össze a világ, csak testvére lesz,aki egyelőre még csak úton sincs, tehát a semmin pörögsz jelen pillanatban!

2019. okt. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Eddig mindenki csak gratulált, éa milyen jó, hogy ennyi lesz köztük

9 hónapos volt, amikor terhes lettem.

Nem volt ítélkezés

Későbbi tapasztalatok engem

Is érdekelnek

2019. okt. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Én gyerekként tapasztaltam meg, 1,5 év van közöttünk a testvéremmel, hát mindenkinek kívánok olyan kapcsolatot! Csak előnye van a gyerek számára a közel azonos kornak! Mások véleményével ne foglalkozz, ha nagyobb korkülönbség lenne, akkor az lenne a bajuk...
2019. okt. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már úton van. Köszi az eddigieket. Bár várok még, hátha valakinek lesz még tapasztalata.
2019. okt. 28. 07:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Mégis mi lenne vele szerinted, mert lesz egy testvére? :D

Vannak így egy páran, ő is majdcsak túléli ezt.

2019. okt. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

14 honap a korkulonbseg a ket nagyobb gyerek kozott (mar 10-11 evesek).

Sok olyan dolgot megusztunk, ami masnak nehezseget okoz, legalabbis testverfeltekenyseg nem volt, tul kicsi volt hozza a nagyobb, hogy egyaltapan feltekeny legyen. Az is elmaradt, hogy a pici mellett pl oviba kelljen hordani a nagyot. Es meg sorolhatnam.

Nekem nyilvan nehez volt az elso ev, mert gyakorlatilag mindketto pelenkas volt meg, altatni kellett, stb, de mivel volt kozottuk egy jo ev, igy meg veletlenul sem ugyanakkor. Fizikalisan kimerito volt nyilvan.

De a gyerekek szempontjabol ugy erzem, hogy megerte, hamar osszenottek, az erdeklodesi koruk is egy-ket ev utan ugyanaz volt, a hisztikorszak is egyszerre csengett le, ilyesmi. Nagyobbak, onallobbak is egyszerre lettek, oviba, iskolaba is szinte egyszerre kerultek.

Nalunk nem itelkezett senki se csaladon belul, se mas, max meglepodest lattam, ha valaki rakerdezett, hogy mennyi idosek a gyerekek, de ovis kor utan mar ez sem erdekelt senkit.

A harmadik gyerek pedig pont nagy korkulonbseggel jott (kozel 10 ev). Ez a masik veglet es meg azt sem tudom mondani, hogy rosszabb lenne egyik, vagy masik. Nekem, nekunk ez is jol mukodik.

2019. okt. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó :) kicsit megnyugtattál..
2019. okt. 28. 08:35
 10/11 anonim ***** válasza:

A tesóm és köztem 13 hónap van, a legjobb barátok vagyunk, mindent együtt csináltunk világ életünkben. Nagyon hálás vagyok, hogy a tesóm ennyire közel áll hozzám.

Mi pont azért kapunk megjegyzéseket folyton mert a másfél éves kisfiunknak még nem jön a kistesója (nem is fog még 2-3 évig). Mindenki állandóan kérdezgeti a kisbolt pénztárosától a családig, hogy na és a kistesó? Nehogy túl késő legyen és ne legyenek jóban... Elég idegesítő.

2019. okt. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!