Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen lehetőséges?

Ilyen lehetőséges?

Figyelt kérdés
Ha egy párnak született egy kisfia de csak pár napot élt, tegyük fel kettőt. Anyakönyvezték a kisfiút Milánnak és persze el is temették. Majd x év után a párnak megint gyermeke születik. Adhatják a Milán nevet újra? Az anyuka nem tud más nevet elképzelni a fiának csak és kizárólag újból a Milánt. Ez lehetséges? Tudom, hogy két elő gyermeknek nem lehet ugyan az a neve, ha mind a két szülő megegyezik. De mi a helyzet akkor, ha az egyik gyermek halott?

2019. nov. 2. 16:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat a kérdés helyesen így szól : Ilyen lehetséges?
2019. nov. 2. 16:22
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Jó kérdés, sajnos nem tudom a választ. Viszont ha élő gyerekekre vonatkozik a szabály, akkor abból egyértelmü hogy ez nem gond. Ellenben én biztosan nem adnám már babonából sem ugyanazt a nevet. Pedig nem vagyok babonás, se ebben a helyzetben rossz érzésem lenne.
2019. nov. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Adhatják
2019. nov. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet adni, a környezetemben is van rá példa....
2019. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Adhatják. Bár szerintem igen furcsa.
2019. nov. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Adhatják, bár ilyen esetben szoktak egy 2. Keresztbevet is adni, bonyodalmak elkerülése végett.


Érdekesség:

Édesanyám 2. Neve a nővére neve lett.

Akkor már haldoklott sajnos, de élt még.

Úgyh ilyet lehet


Anyósom 2. Keresztneve pedig a húga egyetlen keresztneve


Mindenhol azonos apa-anya van

2019. nov. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet adni,de pszichológusok nagyon nem javasolják az élő gyermek érdekében.
2019. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is biztam benne, hogy ez nem lehetséges törvényileg. De így semmi se gátolja a rokonomat.
2019. nov. 4. 10:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Régen lehetett. A régi anyakönyvekben van, hogy egymás után több gyereknek is ugyanaz volt neve, az előzőek meghaltak, betegségben, járványban.

Szerintem biztos ma is lehet.

2019. nov. 18. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!