Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem birja a babam...

Miert nem birja a babam hason, masnak is volt mar ilyen?

Figyelt kérdés
Mar 4,5 honapos!!!!!! Es tudja tartani a fejet alkar tamaszba... ugy kb 2(!!!!!!) percig:( annyira el vagyok keseredve. Jarunk deveny tornara, hipoton a nyaka egy kocsot, de nem annyira, mert ulesbe felhuzaskor tartja a fejet meg ugy osszessegeben annyira nem nyegle. Ha olbe veszem tartja a fejet igaz meg elegge inog. Igy nyilvan nem is forog meg:( nagyon el vagyok keseredve, vot mar valakinek ilyen aztan minden rendben jott?:(

2019. nov. 3. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen nem könnyű! Nálunk is ez volt. Semmi baja a kisfiamnak, "csak" hipotón, ezért mindent nagyon késve csinál.

De a te babád még nincs elkésve semmivel!

2019. nov. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azzal a különbséggel volt velünk is ugyanez, hogy az enyém ekkor már tudott fordulni. De utált hason lenni😃 tehát megfordult es kb 2 perc után nyűglődni kezdett. Háát..elég megterhelő időszak volt idegileg. De aztán úgy 5-6. hónap között valamikor elfogadta, és idővel megszerette. Onnantól már 90% inkább hason volt. Nem fog ám így maradni :) lényeg, hogy emeli a fejét, tartja a támaszt. A forgás is biztosan beindul nemsokára. Csak ne add fel, úgy értem tedd minél többet hasra, és ha nem bírja akkor fordítsd vissza. Próbáld lekötni picit, ezzel azzal :)
2019. nov. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem is annyira azzal van a bajom, h nem forog, az meg szerintem raer. Hanem azzal h ha tartania kell a fejet az nagyon max 2 perc de inkabb egy :( es lekotni se tudom mivel ilyenkor mert latom rajta h akkora melo neki tartania magat h masra nem is bir koncentralni :( nagyon idegorlo ez
2019. nov. 3. 13:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Èn azt olvastam mozgásfejlődés cikkekben, hogy nem kell etőltetni a hasaltatást, és főleg így "edzeni" nincs értelme, ha egészséges.

Ez a hypoton dolog picit ijesztő, mert azt mondják, sok baba nem az, csak a gyógytornászok túlérzékenyek erre.

A Hordozóház oldalán Ónodi Ágnes mozgászakértő cikkeit nézd meg.


Az én babámnak késett a fejemelése, a gyerekorvos és az ortopéd azt mondta, hypoton a feje. Gyógytornász azt, hogy nem az, csak ferde a medencéje, meg kicsit kötött a nyaka. De hasaltassam napi 3x fèl órát.


A babám semmit nem bírt hason, ordított szegény, én nem erőltettem, csak a saját testemen fèlülő helyzetben hasaltattam (a gyerekorvos ezt javasolta).


Ehhez képest szépen idővel megtanulta emelni a fejét és minden mást is eddig, a gyógytornász teljesen meg volt elégedve.


Utána olvastam az Ági cikkeit, és így utólag kétségem van, hogy szükség volt-e egyàltalán bármilyen kezelésre.

2019. nov. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!