Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakori vagy ritka név?

Gyakori vagy ritka név?

Figyelt kérdés

Tóth vezetéknévhez ti milyen nevet adnátok?

Tetszik ez is az is. Viszont zavar az is, hogy ha gyakoribb nevet választok, akkor több embernek is ugyanaz a teljes neve. A ritkább neveket meg több kritika éri.


(Nekem ugyanolyan nevű osztálytársam volt és mindketten utáltuk, ráadásul az egyikünk becenevet kapott.)


Nem gyakori fiú/lány neveket, ha tudtok a vezetéknévhez írjatok. Minden ötletnek örülök. Köszönöm



2019. nov. 7. 11:26
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
69%
Nekunk is Tóth lesz a kislányunk.😁Mi épp ezért ritka keresztnevet választottunk.
2019. nov. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
53%
Nektek mi a ritka?
2019. nov. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk az iskolában legyen az általános vagy később a közép a különleges nevűeket sohasem csúfolták, pedig voltak bőven, lévén kínai, arab és fekete is az osztályban/iskolában, de akadtak magyar gyerekek is különleges nevekkel. Én mindig irigyeltem azt, akinek különleges nevet adtak a szülei és hangoztattam is, hogy de jó neved van.

A kritika szerintem inkább a szülőket éri a saját szülei/rokonai részéről, - mert Marika néninek nem tetszik, hogy nem az Erzsikéről lett elnevezve - de nem a gyereket.


Lány név ami szerintem passzolna pl Tijana, fiú pedig Eliot

2019. nov. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
60%
Ez egyéni mi a gyakori és ritka. Szerintem gyakori a Noel, ritka a Lujza. Olyat adjátok ami nektek tetszik.
2019. nov. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
54%

Tóth Tijana? Tóth Eliot? Ne ne már :D

Szerintem legyen egyszerű, régebbi neve, és tuti hogy a környéken ritka lesz. Pl András, Péter, Árpád, Éva, Andrea, Lídia,

2019. nov. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
74%

A Tóth-hoz csak magyar vagy általánosan elterjed nemzetközi név illik, kifejezetten külföldi hangzású (például amiket valaki beírt) kifejezetten hülyén hangzanak.

A gyereknek nem adnék olyan nevet, ami jelenleg gyakori, viszont egész extrén ritkát vagy szokatlant sem, valahol középúton keresnék valamit.

2019. nov. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
35%

Nekem hirtelen a Tóth Veronika és a Tóth András jutott eszembe. Mindkettő vállalható név, de egyik sincs manapság a top 100 gyakori nevek között. A sok Noel és Hanna között biztosan elveszik.


Ha nem akartok 2 nevét adni neki, akkor mindenképpen hosszú keresztnév et válasszatok, mert egy Tóth Noel vagy egy Tóth Hanna magában olyan semmilyen csengésű, a rövid kereszt és vezetéknévvel.

2019. nov. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
76%

Mi számít gyakorinak és milyen rétegben? László, Péter, András, Lajos biztos kevés lesz az oviban de ettől ilyen névvel még nagyon nagyon sok ember él.

Nekünk is nagyon gyakori a vezeték nevünk így egy átlagos nevet választottunk ami a top lista első 50 helyén nem szerepel. Így is van a korosztályában aki ugyanazt a keresztnevet kapta. Ennyi, mi szeretjük a nevét és csak ez számít.

2019. nov. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Amiket írtatok abból az egyiknaz apja neve.😁 A ferjemnek ugyanolyan nevű kollégája van, csak más területen dolgozik, mégis keverik őket. Emaileket küldenek egymásnak, mert rossz helyre ment stb.

Olyan nevet sem szeretnék, ami az apja illetve a nagypapája korabelieknél gyakori.

2019. nov. 7. 12:01
 10/42 anonim ***** válasza:
87%

Szintén. 😊


Én könnyen megoldottam : kinyomtattam az MTA oldaláról az engedélyezett fiú és lány neveket. Majd, bírtam a Googleba hogy magyar férfi /női nevek statisztika. Ami az első 50 helyen szerepelt kihúztam a nyomtatott papírról és a maradékból válogattunk.


Így a gyerekeink Mila Róza, Ella Lujza és Edmund

2019. nov. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!