Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti párotok mennyire veszi...

A ti párotok mennyire veszi ki a részét a babanevelésbe? Heti hányszor jár el otthonról egyéb programra?

Figyelt kérdés
Heti 2 edzés, plusz 1 kocsmázás a haverokkal. Szinte sosincs olyan nap, amikor itthon lenne csak velünk. 4után ér haza a munkából,eszik,és ha épp sehova nem kell mennie, akkor kitalál valamit, h mennie kelljen, vagy barátokat hív hozzánk. 8körül hazaér, amikor a baba már alszik. Ha megkérem valamire a babával kapcsolatban, felháborodik, h én semmit nem csinálok. (Csak főzök, mosok, takarítok, gyereket nevelek, de ez szerinte nem fárasztó)
2019. nov. 10. 10:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Bár már nem babáink vannak, de akkor is így volt:

Volt olyan időszak amikor tanfolyamra járt, aztán jogsit csinált, ezek mellett csak munkába jár. Kb negyed évente meglátogat 1-1 barátja akik külföldön élnek, ennyi. Amúgy nem jár sehová, a gyerekekkel jóval többet játszik, mint én. Fürdet, együtt csinálnak vacsorát. Régen pelenkázott, éjszakázott a tápszeres aludni kézben hajlandó babánkkal, védőnőhöz járt velünk stb

2019. nov. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
A férjem mindenben segít, legyen az házimunka, vagy hogy gondozza, elássa a kislányunkat(8 hónapos). Heti 2szer edzeni is el tudok menni. Munka után itthon van, havonta egyszer megyünk közösen a barátainkkal valahova.
2019. nov. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem elássa hanem ellátja, bocsi
2019. nov. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Ezért kell a terhességét és a gyermekvállalást tervezni és megbeszélni,...
2019. nov. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen aktívan szerencsére, nagyon jó apa. Ketten együtt mindig igyekszünk mindent megoldani. 8 órás munka mellett zenél, így heti két próbára eljár, koncertszezonban kicsit többet van el, néha elugrik haverokkal is de inkább mostanában ők jönnek hozzánk. Sosem szólok érte, neki is kell a kikapcsolódás és amíg egészséges mértékben van a dolog, nem érzem, hogy bele kellene szólnom, mivel szeret minket és foglalkozik a babával minden nap. Mindig megkérdezi vagy észreveszi a munkát itthon. Nem panaszkodom.

Ellenben szerintem a párod nagyon nincs felkészülve erre az apa dologra, talán ha nagyobb lesz a gyerek, jobban fogja érdekelni, vagy bízzunk benne :/ Neked se ártana a sarkadra állnod kinyitnod a szádat mert így előbb utóbb bele lehet bolondulni a mókuskerékbe :(

2019. nov. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Akár egész nap el lenen vele egyedül.

Pár havonta megy el itthonról..


De sokat mégsincs velünk.

Munka és esti suli (2 éves) így altatás után ér haza

2019. nov. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen jól elvan vele, igaz ez nem volt mindig így. Az első 5 hónapban kevesebbet volt vele, nemtudja mit kezdjen az egésszel. 3 hónaposan furdette először.

Viszont 8 hónapos kora óta szinte minden nap ő fürdeti.

Ha haza ér játszik vele, elviszi magával boltba, vagy amerre megy. :)

De ha épp rossz napja van, akkor nem úgy foglalkozik vele. Ez ritka, szóval elnezem. Pelenkázta mindig, igaz eleinte kakis pelust nem, de egy idő után már azt is cserélte. Enni is ad neki, altatni is szokta.

Kisfiam 2 éves.

2019. nov. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Nagyjából minden idejét velünk tölti. Ami nem sok van, mert két állásban dolgozik. Ő sem tökéletes, a házimunkát nem látja meg, de ha kérek segítséget akkor segít. A gyerekkel viszont annyi időt tölt amennyit csak tud, de a kakis pelenka miatt azért szokott szólni... 😆 Nyilván ha néha én nem vagyok itthon akkor megoldja ő is.

1 éves a fiúnk.

2019. nov. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Igaz a mi babánk még csak 2 hónapos, de nagyon sokat foglalkozik vele. Szinte az első pillanattól ő fürdeti. A pelenkázás nem a kedvence de azt is megcsinálja. Ha nyűgös járkál vele. Etetni is csak azért nem eteti mert szopik. Eddig még 1szer ment el barátaival szórakozni. Inkább hozzánk jöttek hogy megnézzék a kicsit.
2019. nov. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Ketten vállaltuk, közös a felügyelet. Nem jár el. Együtt mozgunk, közös a baráti kör, az alkoholt messze nem szerrti. Etet, pelenkáz, mosogat, felmos, porszívóz ha kell... Épp nem főz, de ha kellett, odatette a vizet előre, hogy én majd tovább csinálom ezt vagy azt. Egyenrangú felek vagyunk. Nem is értem mai napig, hogy hogyan képes egy felnőtt nő ennyire engedni ennek, hogy ő alárendelt legyen egy kapcsolatban.
2019. nov. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!