Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babáitoknak volt...

9 hónapos babáitoknak volt már, vagy van szeparációs szorongása? Tényleg a nagyobb helyváltoztató (pl. mászással) “kellene” kb indulnia?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 napja töltötte a 9.hónapját. Eddig teljesen kimaradt az ún.klasszikus szeparációs félelem. Amikor 7 hónaposan mászni kezdett volt 1-2 nagyon nyűgös hete, azokban az időkben többször jött és kapaszkodott a lábamba (miután elindult) de ez nagyon rövid ideig tartott és szerintem inkább a mozgásfejlődés miatt volt.

Viszont ahogy olvasgatom ez fontos része lenne a fejlődésnek. Azonban ő nem sír ha kimegyek/kimegyünk a szobából, vagy ha pl kiteszem a babakocsiba amíg felöltözöm akkor is elnézelődik csendben. Pár hónapos korától van babyszitterünk, heti 1x 2-3 órára. Sosem félt tőle. Sőt! A baba 6 hós korától havi 5-10 napban dolgozni járok, napi 4-6 órában. Sosem sîrt mikor ráhagytam az apukájára, a nagyira vagy a dadára. Ha hazajöttem örült, de nem különösebben csüngött rajtam. A mászás kezdetétől fogva imád menni, felfedezni, bejárni a házat. Kicsit sem zavarja ha eltávolodik tőlem, azóta már állni is tud, és bútor mellett lépegetni, de ezek sem “ijesztették meg”.

Néhányszor előfordult, hogy ha nem voltam itthon és telefonáltam akkor sírni kezdett mikor meghallotta a hangom, vagy amikor a múltkor a húgommal maradt hirtelen 5 percre akkor az első mosoly és vidámság után 5 perc múlva elpityeredett, de alapvetően bárkivel jól elvan és barátságos az idegenekkel is. Mosolyog, gagyog nekik. Annyi, hogy a kevésbé ismert emberektől visszakéri magát hozzánk, és éjjel van hoy nehezen alszik el. Egyszer, 2 hete este anyukám altatta és tény hogy sírt és nem akart aludni vele. De alapvetően más jele nincs és nem is volt. Vannak èjszakai ébredések (de a legtöbbször egyben alszik 10 órát), olyankor viszont ha baj van felül és sirdogálni kezd.. ha felveszem akkor nyugszik meg. De ennyi.

Szerintem alapvetően bárkivel jól ellene.



2019. nov. 12. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Kéne, hogy legyen. 5-6 hónapos kor a normális ebből a szempontból.
2019. nov. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk 8 hónapos volt, amikor hatékonyan kúszni kezdett. Akkor tényleg volt egy pár nap, amikor pánikba esett, ha egy pillanatra nem látott.

Sokat kukucsoltunk, illetve hamar megértette a szobák felépítését, pl bejött utánam a mosdóba kinyitva a behajtott ajtót.

Pár nap alatt lecsengett.

2019. nov. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
10-11 hónapos volt a fiam mikor előjött. Már rég futott akkor. Nála az hozta elő mikor az apja visszament az egyetemre és kéthetente 3-4 napot ott töltött. Húgom kisfián 2 évesen jött elő mikor nyár után a nővére visszament az óvodába.
2019. nov. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiammal és lányommal se vettem észre, nagyon ritkán sírtak, ha elmentem vagy kimentem a szobából. Pedig szeretnek és játszunk együtt, ha betegek nagyon igényelnek, de szepaszorongás sose volt.

Van ilyen.

2019. nov. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

9,5 hós a kisebb, 1 hónapja tart a szeparációs szorongása, 1,5 hete rosszabb, mióta fel tud állni. Kiborul, ha megyünk valahova és 5 percnél tovább tart.

A nagyobbnal is így kezdődött, nála kb 1 eves korig volt durva.

2019. nov. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk olyan 8-10 hónapos koráig tartott. Iszonyú nehéz volt, se idegen embert, se idegen helyeket nem viselt el. Ha hátat fordítottam rögtön üvöltött. Az éjszakák rémálom szerűek voltak. Aztán elkezdett lecsengeni. A napokban lett 1 éves de még mindig van néha egy egy ilyen nap mikor el sem megy mellőlem.


De az is természetes és normális ha nem találkozol szorongással, vagy csak nagyon kis mértékben. Emiatt ne aggódj!

2019. nov. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!