Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen vízben fürdettétek az...

Milyen vízben fürdettétek az újszülött babátokat?

Figyelt kérdés
Azt ajánlották, hogy míg a köldök csonk le nem esik addig a fürdő vizet főzzem fel. Most komolyan? És tettetek esetleg a vízbe valamit? Vagy csak tiszta vízzel fürdettétek?
2019. nov. 12. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Én az első 3 hétben sima 36-37 fokos vízben furdettem, egy héten 1x raktam bele Weleda baba fürdetőt. A gyógyszertári kuka, még a patikus sem ajánlotta. Nem jó minőség, hiába írjak ezt fel. 🤷‍♀️

Utana 1 éves korig ugyanazzal furdettem,

Most himalaya-rá váltottunk, isteni illata van és nincs benne semmi extra.

2019. nov. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Eleve a köldökcsonkot nem érheti víz, tehát tök mindegy, hogy milyen vízben fürdeted. Amúgy nem forraltam fel a vizet, csapvizet engedtem, melegvizet, amit ha szükséges volt, akkor hűtöttem megfelelő, fürdetési hőfokra.
2019. nov. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
#2 Nekem is ezt mondták, hogy nem érheti víz, úgyhogy én sem értem, miért kéne akkor meg megforralni??? Nincs benne semmi logika.
2019. nov. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igyis úgyis rá megy egy kicsi víz. Amúgy a doki azt mondta, olyankor csak itassam fel a vizet róla
2019. nov. 12. 18:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyi még, hogy nekem azt mondták, hogy a köldökcsonk ápolásához használjak forralt vizet. Mi Ausztriában élünk, ha jól tudom Magyarországon adnak valami szert a köldökápoláshoz, na itt semmit, csak ennyi, hogy forralt vízbe fülpucolót kell mártani, azzal körbetisztogatni.
2019. nov. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg nem, nem éri "ígyisúgyis", ha óvatos vagy.
2019. nov. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Csapvízzel fürdettem.
2019. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem ment rá a csapvíz. Eleve az egyik kezed a baba alatt van, azzal elég magasan tudod tartani. A másik kezeddel meg épp hogy lemosogatod. Nem kell áztatni.
2019. nov. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekünk a gyerekorvos írt fel gyógyszertárban kikevert speciális fürdetőt. Szerintem ez amolyan víztisztitó hatású dolog lehetett. Forró vízben kellett feloldani kb 1-2 evőkanálnyi mennyiséget. Ezt tettük bele a fürdővízbe. A köldökcsonkot nem érhette nagyon víz, vigyáztunk is hogy így legyen. Azt fürdés után gyógyszertári alkohollal kellett áttörölgetni sima fülpiszkálóval.

Nem emlékszem mikor esett le, de viszonylag hamar. Utána ezzel már nem volt gond. De a gyógyszertári fürdetőt 6 hónapos korig kellett használni, kizárólagosan. Azóta Himalaja termékeket használunk.

2019. nov. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Itt NOban semmit nem írtak fel fürdetéshez, se köldök ápolására. Azt mondták csak tiszta vízben fürdessem és ha a köldökére rá megy egy kis víz itassam fel róla. Max ha száraz a bőre egy két csepp valamilyen natúr olajat önthetek a vízbe. Sőt még a popsi krémről is le tiltottak
2019. nov. 13. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!