Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7/8/9-es Apgar érték jó?

7/8/9-es Apgar érték jó?

Figyelt kérdés
Sürgősségi császár, 35.hétre született a babám, és ezek az értékei. De miért 3? Mindenkinek csak 2 szám van. Milyenek ezek az értékek?
2019. nov. 15. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Egészséges újszülöttnél általában 7-10 közé esik az Apgar érték. Nekünk is három szám van, születés után 1, 5 és 10 perccel nézik a reakciókat. Nem aggódnék a helyedben.
2019. nov. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első és az ötödik percben elvégzett apgar tesztet perjellel(/) választják el. Az első percben azt vizsgálják, hogy milyen volt a magzat méhen belüli állapota, az öt percesből pedig a fizikai állapotát. :) Ha pedig szükségesnek érzek, elvégzik 10 perc után is. Mivel a te babád koraszülött ezért kapott 3 értéket. Nálunk kétszer végezték el 39+5-re érkező fiamat.

Az értékek pedig a születési idejéhez viszonyítva is jók, ne aggódj, ha baja lenne a babádnak, szóltak volna az orvosok. 😊

2019. nov. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért lett lepontozva a válaszom. Azért mert azt írtam, hogy ez még a normál tartomány egészséges újszülöttnél? 7 alatt van tudtommal az, ami már problémára uralhat. Nyilván ha gond lenne szóltak volna anyukának.

Vagy az a gond, hogy azt írtam nekünk is három szám volt? Bocsánat. A mi intézményünkben ez a protokoll, van nézik 1, 5 és 10 perccel születés után, így három számot kapnak a babák, az is, aki 35 meg az is aki 40 hétre születik, mint az enyém is. Elnézést kérek, biztosan rendkívül haszontalan információk voltak.

2019. nov. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam. Senkit sem pontoztam le, nem is tudom hogy kell olyat, én csak egy zöld lájk jelet nyomtam meg. Hasznos volt a válaszotok, köszönöm!
2019. nov. 17. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!