Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen rossz érzés...

Másnak is ilyen rossz érzés ha másra kell hagynia babáját?

Figyelt kérdés
Már 1 éves,eddig is havonta 1szer az egyik mamánál aludt,most szombatonként tanulok, akkor a férjemmel van vagy mamánál. Nem sír sehol jól eljátszik mindenkivel,nem hiányzom neki.De nekem ő nagyon. Nagyon rossz érzés h más foglalkozik vele. Az más ha csak estére visszük aludni és reggel már ott vagyunk érte. De ha egy egész nap,olyan mintha kimardnék. Nem tudom mit játszott mennyit aludt,jól evett e,nem fájt e az ínye. Stb. Meg olyan ilyenkor mintha elhidegülne tőlem. Nem örül nekem ha megjövök,annyira játszik h nem is érdekli h megjöttem. Mikor az apjával van akkor azért igen,mert ő nem telepszik rá úgy mint a mamák.

2019. nov. 17. 05:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Másnàl nem aludt még nélkülem- picit idősebb, 16 hónapos

Màr


Egyébként nekem nem.


Amikor másnál van, akkor tudom, hogy dolgom van, vagy úgy intézem, hogy dolgom legyen.


Ő imád a mamánàl lenni, úgy érzem szüksége van erre az időre is.

De ő rohan-szalad ha meglátja, hogy megjöttem.



Ha lenne itt olyan bölcsi, ahova felvennék oda is vinném.

Nah az zavarna, de tudom, hogy mennyire szociális, kellene neki a több gyerektársaság.

2019. nov. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Ez amit leírsz azt muntatja, hogy iszonyat kontrol mániás vagy. Minden pillanatáról akarsz tudni a gyereknek. Ez még most ok, de ovodában, iskolában ezzel megkeserítheted a gyerek életét. Olvass a helikopter szülökröl. Rád ez most így pont rádillik.


Légy tisztában azzal, hogy a gyermek egy külön lény, akit kötelességed gondozni, és szeretni, de nem te vagy.


AZ, hogy hiányzik természetes. Az, hogy ha valakiben nem bíznál meg akinél van az is. De, hogy az bánt, hogy te nem látod minden pillanatát, az már azért nem túl jó.

2019. nov. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen,erről majd le kell szoknom. Az jobban bánt h nem örül nekem vagy nem jön oda hozzám, csak kis idő múlva,mintha eltávolodtunk volna 1 nap alatt. Ez miért van?
2019. nov. 17. 07:57
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Nekem nem rossz érzés. 5 hónapos kora óta van heti 1x baby sitter, igaz, napközben, és mindketten jól megszoktuk.
2019. nov. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Én pld 2 év alatt kétszer hagytam ott a nagymamának.Engem maga az, hogy nem tudom mit csinál nem zavar, mármint, hogy mit eszik,iszik vagy játszik.Ettől függetlenül kifejezetten hiányzott mindegyik alkalommal és rossz érzés volt nélküle lenni órákig.
2019. nov. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Igen de ritka, hogy másnál van hosszabb időre. Ez még egyébként baromira nem helikopter szülőség, a gyereknek 3 éves koráig leginkább az anyjára van szüksége, utána kell neki igazán gyerektársaság. De még akkor is sokáig csak egymás mellett fognak játszani...
2019. nov. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6. Én ezzel nem értek egyet, pontosabban gyerekfüggőnek tartom. Az én 10 hónapos lányom pl abszolút társasági lény

4 hónapos korától mondókázni, 5 hónapos korától játszótérre járunk, most télre egy játszócsoportba csatlakozunk. Kisbabás barátok is rendszeresen jönnek.


Az első pillanattól oda van az örömtől, ha gyerekeket lát, amióta kúszni tud, megy be a "sűrűjébe". Nyilván nem kinevetavégéneznek, de más kisbaba is pl megsimogatja, játszanak egymás mellett. Tegnap a 3 hónapos unokatestvérét ringatta a hintában, nézték egymást a pici babával sokat.


Szerintem a gyerekeknek szükségük van egymásra. Amikor sorozatban 24 órákat ketten vagyunk, már neki is elege van belőlem, nem tudom kifárasztani, pedig elég kreatív vagyok.

2019. nov. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És a 4-es válaszomat vki megindokolná, hogy mért pontozzátok le? Nem hiúságból, csak kíváncsi vagyok.
2019. nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom épp azért utolsó, mert engem is, hogy vinném bölcsibe.


És nem, nem azért mert én nem szeretek vele lenni.


Kevés vagyok neki.

Szerintem nem minden gyerek olyan, ahogy a 6-os állítja.


A gyerekem önálló lény, személyiség.


Imád csavarogni, gyerekekkel lenni.


Ha nálunk buli van akkor van elemében a 15 fővel aki itt van...

Ha jön a "mama" akkor már visít, ha megy el befogja az ajtót, vagy viszi cipőt..

Persze egy egész nao után mát nyüszis, hogy velem szeretne lenni.


Szoptatom lég, az éjjel emiatt sem igazán kivitelezhető.


Egyébként házon kívül gyakran alszunk ( együtt)

2019. nov. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

7


Nem a 6 válaszoló vagyok, de ami eszembe jutott arról amit írtál az, hogy igen valahol igazad van.Viszont ez is gyerekfüggő.Az én lányom pld másfél éves koráig nagyon nehezen nyitott bárki fele.Pedig jártunk rendszeresen közösségbe.Most 2 évesen látom rajta, hogy valóban örül a korosztályába tartozó gyerekeknek, érdeklődik feléjük és szívesen játszik velük.Viszont az is tény, hogy ezek a játékok legtöbbször üvöltésbe torkolnak, mert mindegyiküknek ugyanaz kell:) Emellett nem tudnak vigyázni egymásra, amit ők csinálnak még bőven csak közös játék kezdemény, amiből majd 3 -4 éves korukra valóban lesz közös játék.1-2 óra társasági élet az én lányomnak pld bőven elég.Láthatóan túlpörög és ideges lesz ennél nagyobb terhelés neki per pillanat nem kell.

Ezt csak azért írom, hogy értsd nem egyformák a gyerekek.Az egyik ilyen a másik olyan temperamentumú és egyikkel sincs baj.Viszont jó ha a gyerek igényeit veszik a szülők figyelembe, ha megtehetik.

2019. nov. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!