Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart ez a korszak,...

Meddig tart ez a korszak, hogy mindent el akar érni, meg akar fogni? (6hónapos)

Figyelt kérdés

6 hónapos fiammal eddig sem volt könnyű, de az utóbbi napjaink abból állnak, hogy ő kiszúr magának valamit, amit nem adnék a kezébe, el akarja kapni, és ha nem engedem torka szakadtából ordít, de fuldoklásig.

Most kezdtük a hozzátáplálást is, de ma kénytelen voltam pár kanál után abbahagyni, mert folyamatosan a tányér után nyúlkál, emiatt görnyedve sorban félrementek a falatok, aztán mikor már rászóltam és még messzebb tettem a tányért, hogy nem kaphatja meg, akkor jött az fuldokolva sírva ordítás.

Próbálom elterelni a figyelmét mással de sz*rik bele a játékaiba őszintén szólva. Vettem neki pár újat, az egy ideig oké volt, de már azok sem érdeklik. Nem tudok minden nap új játékot venni neki. Eddig is minden napunk az üvöltésről szólt, de mostmár kezdek kikészülni.


2019. nov. 18. 12:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem még elég sokáig. A lányom 9 hónapos múlt, de nagyjából ugyanezeket csinálja.
2019. nov. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát pedig ez a korszak még sokáig fog tartani. Nyílik neki a világ, egyre több mindent akar felfedezni, megtapogatni, megkóstolni. Igen, a szájába is akar majd venni mindent. Nem tudom, kúszik/mászik-e már, de akkor ugye még nehezebb, folyamatosan résen kell lenni, hogy ne szerezzen meg olyat, amit nem szabad, és ne nyeljen le semmit...


A sírás részre sajnos nem tudok mit mondani, az én kisfiam egyelőre nyugisan tudomásul veszi, ha nem kaphat meg valamit, és új célpont felé indul (7 hónapos). A játékait már ő is unja, én próbálok neki veszélytelen tárgyakat összeszedni a háztartásból, azok lekötik egy időre. Pl. PET palack, WC papír guriga, műanyag ételtároló dobozok, régi nem működő távirányító, ruhadarabok... persze arra figyelve, hogy ha van valamin lenyelhető vagy kiharapható rész, azt ne vegye a szájába.

2019. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
:( Köszönöm a választ.
2019. nov. 18. 13:01
 4/13 A kérdező kommentje:

#2 Köszi a tippeket.

Négykézláb hintázik, úgyhogy lassan mászni fog, klasszikusan nem kúszik, csak lábbal megy és a fejét nyomja előre... de ha a szőnyegen maradt a telefonom akkor olyan gyorsan sprintel oda, hogy csak lesek. Tényleg, ezzel nincs bajom, felfedez, ez a dolga, tudom, nem tudhatja, hogy mit szabad és mit nem, de ettől kikészülök hogy üvöltéssel kell tudomásul venni ha nem engedek valamit... én sosem voltam hisztis gyerek, a testvéreim sem, elég nehezen értem meg ezt a viselkedést.

2019. nov. 18. 13:04
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Tegyél elé egy üres tányért, egy kanállal, de már elkezdhetne saját magától is eszegetni. Rakd elé a kaját, és te is etesd közbe, hogy azért jusson bele is valami ne csak mellé.


Ha mindent tiltassz, csak magadat idegesíted fel vele. Pl az én lányom állandóan a távirányítóért nyúlkált. Kivettem belőle az elemet és oda adtam neki. Nyílván ne nyúlkáljon a konnektorba, de szerintem te túl kevés dologhoz engeded hozzányúlni, ezért is vagytok mind a ketten idegesek.

2019. nov. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy fél éves baba, te se emlékezhetsz rá, hogy milyen voltál ennyi idősen. Ez nem olyan hiszti, mint egy 5 évesé, kicsit fura, amiket írsz, hogy te ezt nehezen tolerálod, hát ez van, mert kb. az összes csecsemő ilyen, ettől ő még nem rossz gyerek.
2019. nov. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem nehez elhinni h fel evesen hisztizik mert nen adsz neki oda valamit. Nah az en lanyom 13 honaposan mar zenyleg klasszikusan tudja ezt művelni. Én bababaratta tettem a lakast csak egy 2 nem szabad maradt (kb tv konetor es a viragok amiket hiaba raktam feljebb mar eleri megint). Mindenki nehezen viseli de ez ilyen. Es de te is hisztiztel és ez meg semmi. A dackorszak allutolag meg fincsibb lesz.
2019. nov. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem engedem túl kevés dologhoz. A hozzátáplálást is úgy kezdtük, hogy bezárta a száját, és a kanálhoz nyúlkált, engedtem neki. Ma is engedtem, hogy a kanállal játsszon, szájba vegye. Emiatt utána nyitotta is a száját utána, hogy etessem. De a tányért azért ne borogassa ki...az üres tányér jó ötlet, köszönöm.



Tudom, hogy nem igazi hiszti, nem tehet róla, tudom. Csak az üvöltésre írtam szinonimaként, bocsi.

Nem tudom más baba milyen, azért kérdeztem. Az enyém hiperaktivitás gyanús, most megyünk majd vele pszichológushoz (bár nyilván inkább velünk/rólunk fog beszélni). és igen sajnos én is ideges vagyok, tudok róla, dolgozom rajta. ez mindegy is, csak érdeklődtem hogy meddig tart a korszak, de ezek szerint jobb ha hozzáedződöm a dologhoz.

2019. nov. 18. 13:30
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Az biztos. Az én lányom 22 hónapos.


Nem adom neki oda a kutya pórázát, mert félek, hogy lerántja a lépcsőn. Olyan hisztit levág, hogy zeng tőle a lépcsőház.


Hisztizik, hogy ha a koszos kanalat elmosom


Hisztizik mert nem firkálhatja össze a falat.


Odaadja a kutyának a szájába a kekszet, majd hisztizik, hogy megette.


Hisztizik, ha ki kell szállni a kocsiból, hisztizik ha be kell ülni.


Hisztizik, mert nem bírja felemelni a nehéz szatyrot/kutyát/széket stb-t


Hisztizik mert nem viheti fürdeni az alvós maciját


És ezek csak most amik hirtelen eszembe jutottak. Én már csak nevetek ezeken 😁

2019. nov. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Fél éves. Mi lesz veled ha dackorszakos lesz? Hiperaktivitás meg nem látszik ekkora babán.
2019. nov. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!