Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokszor nehezemre esik folyton...

Sokszor nehezemre esik folyton beszélni a babához. Nem tudom, mit mondjak neki. Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
3 hónapos, tehát sokat még amúgy se fog föl belőle. Amikor csinálok valamit, pl főzök, teregetek stb, akkor mindig kommentálom neki, mit csinálok, vagy amikor öltöztetem, pelenkázom vagy épp játszunk. De kb mindig ugyanazokat ismételgetem. Meg csomószor van, hogy csak néz rám, meg ilyenek... Vagy amikor nyűgösködik és nem tudok vele mit kezdeni. Sokszor beszélgetés helyett énekelni szoktam neki. Szól a háttérben a gyerekzene és úgy énekelgetek neki, ha már tényleg nem tudom, mit mondjak. Nektek ez könnyen megy? Olyan nehéz olyannal beszélgetni, aki nem tud válaszolni
2019. nov. 18. 18:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
87%
Énekelj neki, az állítólag jó a fejlődésére.
2019. nov. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Az elsővel én is így voltam, most a másodikkal meg szinte gondolkodás nélkül jön. Nyugi, belejössz. Kezdetnek csak mindig mondd el neki, mit csinálsz.
2019. nov. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Miért kellene ÁLLANDÓAN beszélni hozzá?
2019. nov. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell állandóan beszélni hozzá. Neked nem esik jól néha csak úgy csendben elleni? A babák sem igénylik azt, hogy nonstop beszéljen hozzá valaki. Ha unatkozik és nem élvezi a csendet, úgyis sírással fogják jelezni.


Én csak akkor beszéltem hozzá, ha valami új dolog történt, nem mondtam el minden nap neki, hogy na most anya delporszívózik, kiviszi a szemetet, elmegy teregetni, stb.


Egyik nap elmondtam neki, hogy mit csinálok teregetés közben, másik nap beszéltem hozzá mikor főztem, kinn megnéztük egyik nap a fákat, másik nap a madarakat. A babáknak sem jó, ha túl sok információ és inger éri egy nap alatt. Néha hagyd, hogy csak úgy nézelődjön magában. Aztán majd csodálkozol, hogy miért kell még 3 évesen is szórakoztatni a gyereket és miért nem játszik el magában. Azért mert kiskorában nonstop szórakoztattad, és nem tanulta meg egyedül lekötni magát.

2019. nov. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Ne értsétek félre, de akinek ezzel gondja van sose tartott kutyát vagy macskát igaz? :D

Gyerek előtt a kutyáknak mondtam a magamét, most csatlakozott hozzájuk a baba, de azért nem kell folyamatosan beszélni vele se, nyugi :)

2019. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Én egyikhez sem beszéltem állandóan. Felesleges. Ha igenyelte enekeltem nekik, meg éneklek a mai napig. A naggyal már tudok értelmesen beszélgetni. A kicsi pedig van, hogy a számra teszi a kezét😂
2019. nov. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Hát inkább beszéljek a gyerekemhez, mint énekeljek a kutyámnak.
2019. nov. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

7-es! Nem volt olyan kérdés, hogy te melyiket csinálnàd szívesebben. Sőt olyan válasz sem volt, hogy valaki a kutyájának énekelne.

Szóval köszi, de totál haszontalan volt a megjegyzésed. Ráadásul még gúnyosnak is érzem, nem tűnsz nagy állatbarátnak. Erre meg szerintem szintén nem kíváncsi senki.

2019. nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Kutyám is, macskám is van, hozzájuk sem beszéltem állandó jelleggel soha. A babán is látszik, hogy mikor igényli, egyébként tök jól elszórakoztatja magát. Nyilván beszélek hozzá akkor is, ha nem kéri, de azért nem kommentálok minden levegővételt. Nem is kell. A gyerek személyiségén alapból múlik a dolog.
2019. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
En is ilyen vagyok mint te kérdező pluszban a sajat anyam pedagógus aki allandoan a beszed fobtossagarol predikal es non stop beszel az unokajanak. Hát nem kis frusztracioval indult az anyasagom. Igy egy ev utan azt tudom mondani nem kell allandoan beszelni. Fontos hogy egyedul is ellegyen. Belejosz es kesobb jobban fogod elvezni. En mostanaban tobbet beszelek hozza mint regen mert mar van valasz igy en is jobban elvezem. Ramutat amire kerdezek meg tapsol ha kerem stb :)
2019. nov. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!