Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játékokra, esetleg...

Milyen játékokra, esetleg babás dologra van szüksége egy egy és két év közötti fiú gyereknek?

Figyelt kérdés
Szegény gyerekkel jól kitoltunk. Karácsonykor van a születésnapja és a névnapja is (pár nap eltéréssel, de az már mindegy), aztán egy évig semmi. Nagyszülők kérdezik, hogy mit vegyenek, de nincs ötletem. Vannak nagyon babás játékai: csörgők, plüss könyvek, baba tornázó. Ami már nagyobbnak való azok közül zenélős könyv, nagyméretű építő kocka, formabedobó. Babás dolog alatt értem pl. párásító, amit szintén vettünk. Fölösleges dolgokat nem szeretnénk felhalmozni.

2019. nov. 18. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Hintaló, kismotor, vonat+sín, duplo/tüsi, ha van kert, akkor hinta, csúszda, homokozó, illetve a lányaim megvesznek a könyvekért, nálunk az is nagyon pörög.
2019. nov. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is karácsonyi. Nálunk ami most bejön, (most lesz 2 éves) :kismotor, könyvek, rajzoláshoz színesceruza, kisautók(dömper, traktor és társai) , sokáig járt át a nővére szobájába főzni a játékkonyhával, építőjátékok.
2019. nov. 19. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 éves a fiam. A játék konyha és az autópálya közt vacilálok karácsonyra. Amiket imád és nincs felsorolva: kirakó, fürdőjátékok, futóbicaj.
2019. nov. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fiam másfél éves. Korábban kapott farmot, műanyag állatokkal, traktorral, zenél, ki-be lehet csukni a kapuját, stb. Bármilyen játékot szeret, amit lehet nyitogatni, nyomkodni... Mostanában etetjük az állatokat, szóval "főzünk", kiskanállal adja az ételt a plüssöknek és cuppog. Emiatt vettem neki mini fiús teáskészletet, együtt kevergetjük a teát, és "isszuk". És karácsonyra nagyszülőtől játékkonyhát kap, ami nem olyan részletgazdag, de a gombokat lehet tekergetni, kattog, ki lehet nyitni a sütő ajtaját, szerintem nagyszerűen ellesz vele. (Lidl-ben most van akció).

Kismotor, bármilyen autó, kicsi-nagy, fa, műanyag, mert imádja tologatni és brümmögni vele. Ha fér, akkor játéksátor vagy bunker, vagy csak egy frankó kis doboz, amibe belebújhat. Hasznos a kisasztal, kisszék. Én ezt tervezek venni neki. Nagyon jó bármilyen hintaféle, műanyag hintaló is van. Persze könyvek, plüssök, fürdőjáték, bármi, ami beszél vagy zenél. Ami igazán hasznos, és nem kifejezetten játék, az az előbb említett szék, asztal; egyéb játékasztal (matató), gyurmaféle, mini fotel, klassz szőnyeg, amin hempereghet, overál vagy bundás cipellő, ezek ugye drágább dolgok, matrac, párnák, babzsák a földre... Persze, könyvek minden mennyiségben, stb.... :) Kicsit elszálltam. :D

Egyébként engem is kiborít, hogy gyűlnek a játékok. Már nem fér, mi lesz itt később. És igazából mindennel játszik, ha előveszem, főleg, ha együtt játszunk, mert minden érdekli, így még csak szelektálni is csak nehezen tudok.

Ja igen, mindenféle mókás tárolódoboz jól jön. Ezekbe is szeret pakolni, nemcsak hasznosak.


Off: tegyétek át a névnapját. Gyerekként ez komoly "trauma", hogy mindene egy hónapban van, én is kértem, hogy a kevésbé megszokott napon tartsák az enyémet, ne decemberben. Ha nincs másik névnap, csak a neten látod, hogy egyébként máskor is lehetne tartani, de a hagyományos naptárban nincs benne, én akkor is áttenném. Sőt, akkor is, ha egyáltalán nincs sehol semmi, akkor ráböknék egy napra nyáron, hogy ekkor tartjuk a névnapodat és kész. Tudom, hogy nevetségesen hangzik, de szerintem jobb lenne neki később. :)

2019. nov. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De jó, látszik, hogy itt még nem tartunk, nagyon sok hasznosat írtatok. Köszönöm :)
2019. nov. 22. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!