Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a jó a gyerek szempontjából...

Mi a jó a gyerek szempontjából? Legyen testvére vagy ne?

Figyelt kérdés

Én egyke voltam 16 éves koromig. Akkor született öcsém, ő most 15 éves, Németországban él anyámmal, nem sokat tudunk találkozni, de nagyon szeretem őt.

Páromnak 2 bátyja van, egyikkel se beszél.


Egy gyereknek jobban meg lehet adni mindent amit szeretne, az összes figyelem, szeretet az övé.


De ha van testvére, van pajtása, mindig van kivel játszani.

De lehet felnőtt korában ugyse lesz jóba vele...

Ki mit mond?


2019. nov. 21. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy húgom van, el sem tudom képzelni, milyen lenne ha nem lenne. Nagyon jóban vagyunk felnőttként is. Férjemnek is van egy húga, ott is jó a kapcsolat. Egyikőnk sem tudja elképzelni jelenleg, hogy egyke legyen a gyerekünk. Bár mivel még egy sincs, sosem lehet tudni. De a terv két gyerek. Férjem és húga közt két év van, köztünk 3. Gyerekkorunkban is jól kijöttünk,úgyh én kis korkülönbség párti vagyok. Vannak negatív példák is a környezetemben természetesen. De bízom benne, hogy ha nekünk lesz gyerekünk, jó testvérek lesznek.
2019. nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi 5-en vagyunk tesók, a férjem egyke. Mindkettőnkben egyértelműen az körvonalazódott, hogy a nagy család az igazi számunkra. 4 gyermekünk van és imádjuk mi is, meg ők is, nagyon szeretik egymást. 😊 Kis korkülönbséggel születtek, 6 éven belül, így nagyon hamar összenőttek kettesével. 😊
2019. nov. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

amikor egy családban nincsenek/nem voltak jóban a testvérek, arról mindig a szülő tehet..!

Én is testvėrpárti vagyok. és lett is két lányom 2,5 év különbségek. Nem állítom hogy soha nem veszekednek de összessėgėben jó testvérek, és azon vagyok hogy igy is maradjon.

Arra mindig figyelek, hogy igazsagosan büntessem vagy dicserjem őket.

Senkit nem helyezek előtėrben, mindegyik egyforman fontos.

2019. nov. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

Nekem van 2 nővérem és felnőttként is nagyon jó a kapcsolatunk, de a mi lányunknak nem lesz testvére. Férjemnek is van egy nővére, ők is nagyon jóban vannak.

Én mindig is csak egyer akartam, neki megadni mindent. Én csak egy gyerekes típus vagyok, nem tudnék mégegyet bevállalni, ebben pláne megerősített, hogy nem tudtam szülni, még egy csm.-t nem kérek soha.

A gyerek jelleme nem azon múlik, hogy van e vagy nincs testvére.

Amúgy van 5 első unokatesó, mind nagyon szeretik a picinket, meg biztos lesznek barátai is.

Egyedül az zavar ,hogy ha felnőtt lesz lenne rajtunk kívül akire valszeg számíthatna, neki sajnos nem lesz. De ugye ez nem garantált, sokan nincsenek a tesóval jóban.

2019. nov. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a jó ha van testvére. Nekem egy öcsém van, jóban vagyunk, gyerekként is tudtunk együtt játszani. Egy lányom van, nem merünk testvért vállalni, mert nagyon beteg lettem terhesen, sőt utána se lettem 100 százalékos, úgyhogy 90%, hogy egyke lesz. Igyekszem arra törekedni, hogy az unokatesoival sokat legyen, bár nem ugyanaz, a tesóval mindenen osztozni kell, ez jót tesz szerintem.
2019. nov. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

A gyerek szempontjából az a jó, ha van testvére. Minél kisebb korkülönbséggel, hogy mihamarabb játszópajtásai legyenek egymásnak.

Természetesen a testvér-féltékenységet, rivalizálást kezelni kell tudni. Ez is a gyereknevelés része. És mindegyik gyerekkel kell foglalkozni úgy, hogy csak őrá figyelsz. Ha a kicsi születésekor a nagyot a szülők mindig csak elzavarják, hogy nem tudnak vele foglalkozni, akkor jóvátehetetlen kárt tesznek a lelkében, és megágyaznak a rossz testvéri viszonynak.

2019. nov. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 testverem van.Az egyikkel nem voltunk tul joban gyerekkorunkban, de felnottkent nagyon jo a kapcsolatunk. A masikkal pont forditva. Ez sok mindentol fugg szerintem, de ha van testver, akkor legalabb van ra esely, hogy felottkent legyen egy jo csaladi kapcsolata, ha a szulok mar nem lesznek, de egykenek eselye sincs. Ilyen szempontbol en mindenkepp testverre szavazok. DE! Nem a gyerekunknek vallalunk gyereket, hanem magunknak. Ne a meglevo gyerektol fuggjon, hanem attol, hogy te es a parod akartok-e meg gyereket.
2019. nov. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rajtad múlik, a neveléseteken. Alap esetben jó ha van testvér, nálunk a második gyerek nevelését (tehát az öcsémét) olyan szinten elrontották, hogy mindenki jobban járt volna, ha egyke maradok. Mondom ezt úgy, hogy a kamaszhisztiknek vége, felnőtt nő vagyok, az öcsém is nemsoká 19 lesz. Soha egy percig sem jöttünk ki jól, már vagy egy éve nem is láttam, nem vagyunk kíváncsiak egymásra. Kár, pedig minden csak a nevelésen múlott.
2019. nov. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó az, ha van testvér, de azt azért el kell felejteni, hogy ha van testvér, akkor aztán 100% a szuper kapcsolat, és lefoglalják egymást, és aztán együtt nőnek fel, és felnőttként meg aztán végképp jóban-rosszban. Annyi ellenpélda van. Bár következetes összeneveléssel biztos ki lehet iktatni a zökkenők többségét, de nincs olyan, hogy tesóval 100% pozitív, egykeként 100% negatív az élmény. Ismerek több egykét is, aki felnőve kedves, önzetlen, remek csapatjátékos és meg nem mondanád róla, hogy sosem volt testvére.
2019. nov. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!