Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szokott kaparászni a kezével...

Szokott kaparászni a kezével a babátok? (6+ hós babákra gondolok főleg)

Figyelt kérdés

Az enyém nagyon sokszor kaparászik. Főleg altatás közben. Ő rajtam alszik el majd beteszem a kiságyba. Ilyenkor mindent kaparászik. Engem, magát, a haját ha megtalálja. De napközben is csinálja, mintha integetne, de legtöbbször nem integet (bár tudja kérésre, de ez inkább egy berögzött mozdulat.)

Ami még fura nekem, hogy feláll (9,5 hónapos) ès csapkodja az asztalt, meg néha mintha simogatná.

Első babám. Azért kérdezem hogy ez a kaparászás meg a többi normális vagy valami idegrendszeri dolog lehet?



#baba #viselkedés #kétmozdulat
2019. nov. 21. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális. Az 1 éves fiam is kaparászik. Főleg a matracot vagy a falat szokta. Ő is altatáskor. Csapkodni a kanapét meg az asztalt szereti.

Ne láss rémeket!

2019. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kaparászni nem, de asztalt meg mindent ver, azt imádja. Simogatja is.

9.5 hós

2019. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1 éves fiam is kaparászik alvás előtt. Ha közben a kezébe akad valami még képes jól vissza is ébreszteni magát. Hason alvó, sokszor kaparászik és a lábával ütemesen dobol. De csinál ennél cifrább dolgokat is önnyugtatás címén.
2019. nov. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6 hos a fiam, kaparaszik, a kezemet, fejemet is, úgyhogy sűrűn van korom vágás 😂😂😃
2019. nov. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kb az én lányom is ennyi idős és ő is szokott kaparászni, mikor álmos. Meg sajnos a játszószőnyegen volt egy kicsi szakadás és addig kapirgált, míg meg nem bontotta. Még ő sem integet, de 1-2x előfordult, hogy összecsukta és kinyitotta a tenyerét. Ő is csapkod már jó ideje, a vizet is fürdéskor.
2019. nov. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5,5 hónapos a lányom,és igen határozottan kapar mindent. Az adamo hinta belsejét a kanapét a kezem a saját fejét az üveget miközben etetem. Integetni nem integet még
2019. nov. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Ez megnyugtató😅

Nem idegesít csak már olyan régóta megvan ez a mozdulat, azt hittem idővel elhagyja majd. Eleinte mondjuk (5,5 honaposan) forgatta a csuklóját, és ugyanígy nyitogatta a tenyerét mintha egy egész zenekart vezényelt volna. Ezek nagy részét kb 1-1,5 hónapja elhagyta csak ez integető mozdulat maradt meg (kinyitja, majd összezárja a tenyerét) és ha ez valami matériát ér (matrac, fal, bármi) akkor meg nyilván olyan mintha kaparászik velük.

Tudom, hogy sok furcsaságot csinálnak a babák amik a legtöbbször idővel elmúlnak. Biztos ez is el fog majd :) csak kiváncsi voltam. 😊

2019. nov. 22. 10:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Az hagyján, az én kisfiam püföl. Mindenkit, amivel éppen ér. Távirányító, villa, telefon, puszta kézzel. De ő ezt inkább csak akkor teszi ha túlságosan be van pörögve. Játszik, és azt hiszi ezzel cuki. Közben meg olyanokat odasóz, hogy ihaj...
2019. nov. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem kiderult e valami a babadrol ezzel kapcsolatban vagy abbahagyta? Köszönöm, ha valaszolsz
jan. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!