Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már, hogy tapasztalatlan...

Volt már, hogy tapasztalatlan anyukaként sírtatok valamiért az elején? Mi volt az oka?

Figyelt kérdés
2019. nov. 24. 19:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer sírtam azért, mert a köldökcsonk még nem esett le, de kicsit meghúzódott törölgetés közben és éppen elkezdett leválni, nagyon megijedtem, hogy baj van. De aztán nem volt semmi.
2019. nov. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a szoptatás miatt. Az elején nagyon nehezen ment, kicsit ki is sebesedett a mellem, ezért. Aztán szerencsére megoldódott és tudtam szoptatni tápszer nélkül.

Illetve eléggé paráztam azon hogy hogy fogok egy újszülöttet ellátni, mivel előtte semmilyen tapasztalatom nem volt babákkal, nem volt senkinek a családban vagy a környezetemben.

Szerintem sokan sírnak az elején, már csak a fáradtság, kimerültség miatt is hamarabb kibukik az ember.

2019. nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sírtam el magam, amikor nem tudtam rendesen szoptatni a lányomat, mert nem volt elég tejem. Pedig nagyon szerettem volna, ha csak anyatejes lesz, ráadásul többen (pl. védőnő) erőltették. De hiába volt minden, akárhogy próbálkoztam. Ezért rossz anyának éreztem magam.
2019. nov. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Nekem 3 gyerekem van, de még így is adódik olyan helyzet, amiben elsírom magam...
2019. nov. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Legelőször azért mert nem tudtam mit kell egyáltalán csinálni. Emlékszem amikor első nap amikor odahozták elkezdett csuklani és azt sem tudtam mit kell csinálni vagy kell e valamit. Nagyon rossz volt.
2019. nov. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én szülés után 3 nappal konkrétan mindenen sírva fakadtam, ha a babámra néztem a boldogságtól, a féltés miatt hogy jó anyukája leszek e, és még ezer egy millió dolog miatt.. 😄 Szerintem ezen majdnem mindenki végig megy. A kórházban a nővérek mondták is hogy ne lepodjunk meg ha ilyen lesz, a hormonok teszik.
2019. nov. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 khniki ***** válasza:
100%
Minden szaron elsírtam magam. 1-2 hétig az éjszakai keléseknél, aztán volt, hogy a körömcsipesszel belevágtam az ujjába (pont megmozdult), aztán mikor fájt a pocija, aztán csak szimplán azért, mert milyen szép... Végtelen a lehetőségek tárháza, ami miatt elsírhatod magad. :)
2019. nov. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatás miatt az első gyerekkel. Konkrétan minden szoptatást végigbőgtem az első 3 hónapban, annyira fájt. De mindenki (orvos, védőnő, kórházi személyzet) belém ültette, hogy aki nem szoptat, az utálja a gyrrekét és direkt rosszat akar neki, hogy lelkiismerefurdalásom lett volna, ha tápszert adok neki. Pedig eleve mire megindult a tejem, véresre volt rágva a mellem. A másodikkal okosabb voltam, mellre tettem őt is, amilyen sokat csak lehetett, de kapott tápszeres pótlást, hogy ne menjünk rá mindketten. Két hetes, annyi tejem van, hogy le is adhatnék.
2019. nov. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor fájt a hasa és nem tudtam segíteni


Aztán hogy "hagytam" leesni az ágyról

2019. nov. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem elkapott a babyblues :-( Tulajdonképpen az első időszakban én heteket bőgtem végig. Hiányoltam a korábbi nyugalmas életet, sajnáltam magam, meg mindent. Teljesen kivoltam a bezártságtól is, és erre még rájött egy fontoskodó anyós.

Nem vagyok egy érzékeny nő, igazából több éve nem sírtam, ezt megeglőzően. Mára már jobb a helyzet, igyekszem sokat kimozdulni, de a régi nyugalmam még sokszor eszembe jut. Fél éve szültem.

2019. nov. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!